Divkazlesa Divkazlesa komentáře u knih

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Zpočátku je těžké se začíst, protože literární styl je značně komplikovaný, což je ale ve výsledku věc, která zvyšuje hodnotu díla.

02.01.2024 4 z 5

2001: Vesmírná odysea 2001: Vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

Velmi nadčasové dílo. Dle mého názoru je kniha lepší než film, který mi připadal zmatečný a nudný.

02.12.2023 5 z 5

Modrá Modrá Lucy Clarke

Velice napínavá a čtivá kniha, od které se člověk nemůže odtrhnout.

08.11.2023 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Je to na můj vkus příliš složitý propletenec, který od čtenáře vyžaduje extrémní úsilí, aby se v příběhu neztratil.

03.09.2023 1 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Sice smutný, ale velmi silný příběh, který se mnou úplně zamával. Styl, jakým je kniha napsaná působí velmi autenticky.

13.08.2023 5 z 5

Astronautův průvodce životem na Zemi Astronautův průvodce životem na Zemi Chris Hadfield

Moudrá a velmi čtivá kniha, ze které si čtenář vezme poučení a zůstane po jejím přečtení i dobrý pocit.

01.08.2023 4 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Pro mě je to nejlepší historický román jaký jsem kdy četla. Kniha je plná moudrosti a čas od času se k ní vracím.

20.07.2023 5 z 5

Spouštěč Spouštěč Wulf Dorn

Knihu knihu je nutné číst pozorně, nebo se ztratíte v mnoha odbočkách odbočení, ale je velmi zajímavá a bavila mě.

12.07.2023 4 z 5

Ohnivé ženy Ohnivé ženy Hermína Franková

Knížka mě moc pobavila, stejně jako její filmové zpracování.

12.07.2023 4 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

I když to tentokrát napsal Jiný autor, podařilo se mu celkem napodobit styl svého kolegy.

06.07.2023 3 z 5

Transplantace střevní mikroflóry mě vyléčila z depresí Transplantace střevní mikroflóry mě vyléčila z depresí Petra Fojtíková

K této knize mě přivedl kolega z práce, který domácí transplantaci střevní mikroflóry podle návodu v této knize podstoupil a z depresí se opravdu vyléčil. Přitom depresemi trpěl minimálně 20 let a pak stačily čtyři transplantace a je zdravý, je to úplně jiný člověk! Je škoda, že se tahle metoda nepoužívá na léčbu depresí plošně, protože je vážně účinná.

05.07.2023 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Řekla bych, že druhý díl je ještě lepší než první, moc dobře se to čte. Je to tak dobře napsáno, že hlavní hrdince musí čtenář fandit.

05.07.2023 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Na můj vkus trochu nudné a zdlouhavé. Po pravdě moc nechápu úspěch tohoto románu.

21.06.2023 2 z 5

Na hraně věčnosti Na hraně věčnosti Jessica Ann Redmerski

Dle mého názoru, byl první díl silnější, ale i tak se mi to líbilo.

20.06.2023 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Podle mého názoru nejlepší Kingovo dílo. Četla jsem třikrát.

18.06.2023 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Tato kniha je velmi čtivá, nuda nehrozí. Navíc vede k zamyšlení, co jsou skutečné hodnoty.

17.06.2023 4 z 5

Řasnatci Řasnatci Dana Kellnerová

Moc se mi román líbil, zejména kvůli využití tématu, o kterém se takzvaně nemluví. Dnes rozhodně není nic výjimečného na situaci, kdy žena po svatbě zjistí, že její muž je jinak orientovaný, nebo že je dokonce i psychopat. Obecná morálka však přikazuje ženám, aby si ponechali svoje trauma v sobě a pomlčely o tom, proč od manžela odešly.

17.06.2023 5 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Velmi čtivým způsobem napsaná kniha s velmi zajímavou zápletkou.

18.03.2023 4 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Velmi silné a smutné téma, ale krásně napsáno.

18.02.2023 4 z 5

Dítě Bridget Jonesové Dítě Bridget Jonesové Helen Fielding

Je to už trochu nastavované, tak nějak jako by autorka napsala pokračování za každou cenu. Přesto to není úplně nejhorší a místy opět pobaví.

02.01.2023 4 z 5