ditul ditul komentáře u knih

Příběhy obyčejného uzdravení Příběhy obyčejného uzdravení Jan Hnízdil

Až na maličká písmenka nemám knize co vytknout.. Odnesla jsem si z ní mnoho věcí, jen jak se píše v knize, chce to vše převést do života, což člověk potřebuje někdy správně nakopnout nebo ujistit, že má jít tou "jinou" cestou. ;)

28.05.2018 5 z 5

Děvčátko Momo a ukradený čas Děvčátko Momo a ukradený čas Michael Ende

Když jsem obdivovala nádherné obrazy královny pastelky Marie Brožové, psala tam o této knížce. Ze zvědavosti jsem si ji koupila a jsem nadšená! Nevím, zda je vhodná přímo pro čtenáře osmi let, ale věřím tomu, že starší děti by už pochopily pointu tohoto krásného příběhu. Je smutné, že je mnoho dětí (i dospělých), co neumí využít svůj čas, nemají fantazii a věčně brblají, jak se nudí anebo nemají na nic čas..

25.05.2018 5 z 5

Sněhurka jablka nebaští Sněhurka jablka nebaští Petra Stehlíková

Netušila jsem, co od příběhu čekat.. Začátek mě moc neoslovil, ale protože mě zatím autorka nezklamala, četla jsem ze zvědavosti dál.. Až to začínalo nabírat správný směr a já se dosti bavila ;)

22.05.2018 4 z 5

Jak přelstít ďábla - Tajemství svobody a úspěchu Jak přelstít ďábla - Tajemství svobody a úspěchu Napoleon Hill

Chvíli mi trvalo, než jsem se do knihy začetla... Je na ni potřeba klid.. Je v ní plno pravdivých věci, co člověk dělá opakovaně špatně. Dělala jsem si spoustu výpisků nádherných mouder.
*Tvá jediná omezení jsou ta, která si sám stanovuješ.
*Ďábel pravil: "Nutím lidí, aby mě nechali myslet za ně, protože jsou příliš líní a lhostejní myslet sami."
*Nepřízeň člověka nutí, aby prověřil svou duševní, fyzickou a duchovní sílu: tím ho vystavuje tváří v tvář jeho slabostem a dává mu příležitost je překonat.

15.05.2018 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Jednoduchá čtivá knížečka plná zamyšlení.. Několik myšlenek jsem si opsala.. Člověk musí číst příběh srdcem, ne rozumem.. ;)

29.04.2018 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Mě se příběh Lou líbil. Pěkná oddechovka plná zvratů..

25.04.2018 5 z 5

Sny o Eriel Sny o Eriel Petra Stehlíková

Včera v noci jsem skončila četbu, jak Audrey s kamarády byli ve sklepě pro knihu, no dokonale se mi pak usínalo.. Dnes jsem zhltla zbytek knihy plný napětí.. Uvítala bych klidně další pokračování ;)

22.03.2018 5 z 5

Vzpomínky na Eriel Vzpomínky na Eriel Petra Stehlíková

Tak tohle se mi ještě nestalo, nemohla jsem se od knihy vůbec odtrhnout a mám ji přečtenou téměř za jeden den.. Jdu hned rozečíst druhý díl, škoda, že den nemá víc hodin... ;)

20.03.2018 5 z 5

Volba: Klíčový okamžik Volba: Klíčový okamžik Jakub Trpiš

Knihu jsem přečetla téměř jedním dechem a nemohla jsem od ní odtrhnout zrak... Věřím v tyto věci, že vše je jen o našich myšlenkách a hodně věcí ovlivňujeme tím, jaký na ně máme pohled. Ráda si za čas knihu zase přečtu a věřím, že ne jen jednou..

18.03.2018 5 z 5

Malá Malá Michal Čagánek

Úžasný příběh malého děvčátka Blanky plný citů.. Ráda se k němu budu vracet.. Je to srdcovka, co umí pohladit..

06.03.2018 5 z 5

RESTART - Jakmile stisknete tlačítko, není už cesta zpátky... RESTART - Jakmile stisknete tlačítko, není už cesta zpátky... Jaroslava Šrámková

Je to deníček ženy, pro kterou byl odrazovým můstkem rozvod.. čekala jsem, od jejího příběhu mnohem víc.. Čekala jsem, že když je to RESTART, tak to bude pozitivní, naopak je spíše kniha plná smutku... Přitom její články na internetu čtu ráda.

05.03.2018 3 z 5

Dívka a fénix Dívka a fénix Petra Stehlíková

Krásný příběh o lásce Kiela a dívce Jeanne, o kterém vypráví v 2. díle (Pohlcena plameny) paní Louisová. Ikdyž jsem věděla, jak skončí jejich láska, tak i přesto jsem se neubránila potoku slz..

01.03.2018 5 z 5

Pohlcena plameny Pohlcena plameny Petra Stehlíková

Jedním slovem ZÁHUL.. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout... Musím přiznat, že je mi líto, že není pokračování..

28.02.2018 5 z 5

Zrozena z popela Zrozena z popela Petra Stehlíková

Skvělý čtivý příběh, začetla jsem se do knihy hned od první stránky a už jsem sáhla po dalším díle.. :)

26.02.2018 5 z 5

Magicky ženská Magicky ženská Michala Měřínská

Našla jsem si v knize pár myšlenek určených přímo mě na míru.. :D
V knize se píše hlavně o tom, že se člověk má mít rád a od tohoto základu se odvíjí další a další věci... Pro mě nic nového, ale je to pěkně napsaná oddechovka ;)

15.02.2018 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Byla jsem zklamaná, když jsem se ocitla na poslední straně.. Tak napínavý a úžasný příběh jsem už dlouho nečetla.. Už aby byly další díly..

11.02.2018 5 z 5

Za pohádkou kolem světa: Pohádky národů celého světa Za pohádkou kolem světa: Pohádky národů celého světa Vítězslav Kocourek

Tuto knížku jsem milovala a ráda jsem si v ní i jen tak listovala... Snila jsem si své vlastní příběhy, než jsem si přečetla, o čem skutečně jsou.. Krásné pohádky!

16.01.2018 5 z 5

Veselé pohádky a říkadla Veselé pohádky a říkadla Michail Alexandrovič Bulatov

Nádherná knížka mého dětství... se vzpomínkami na mojí babičku... Moje děti tuto knížku mají taky rády ;)

16.01.2018 5 z 5

Posloucháte svoje tělo? aneb Na slovíčko s nemocí Posloucháte svoje tělo? aneb Na slovíčko s nemocí Jaroslava Šrámková

Kdo věří, že na každý zdravotní problém je lék v nás samotných, stačí jen přijít na to, čím si ten daný problém způsobujeme a mít odvahu s tím něco udělat..

14.01.2018 4 z 5

Dívka s havraními křídly Dívka s havraními křídly Tereza Kramerová

Nádherná kniha, ke které se budu vracet častěji. Věřím, že kontakt s duchovnem má v sobě každé malé dítě, jen časem se bohužel většině změní žebříček hodnot a přestanou poslouchat svou duši.. Dokud nepotkají někoho, kdo je opět "nakopne" tím správným směrem ;)

04.01.2018 5 z 5