Za pohádkou kolem světa: Pohádky národů celého světa

Za pohádkou kolem světa: Pohádky národů celého světa https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/168973/za-pohadkou-kolem-sveta-168973.jpg 5 38 11

Kontryhelka
05.01.2022 5 z 5

Opravdu krásné pohádky ze všech koutů světa. Krásná kniha, kterou mám ve své knihovně od dětství jako svůj poklad. Je stará snad 60 let a mám jí od svojí mamky . Od mala jsem knihu milovala a ráda na ní vzpomínám. Nádherný svět fantazie, dobra, kouzel, ale i nepravosti, zlo a faleš. Ale vše se v dobré obrátí. Bylo krásné v každé pohádce z jiného koutu světa zjistit, kdo je jaký hrdina a jaké činy se od něho vůbec očekávají. Každý má svoje udatné bojovníky, princezny a jinou formu kouzel a dobra a zla. A ty nádherné kresby, ty celé knize dodávají ten pravý nefalšovaný nádherný rámec.

ava.s
12.07.2021 2 z 5

Z knihy tedy nadšená nejsem. Možná je to tím, že jsem ji četla až jako dospělá a nemám k ní žádný citový vztah z dětství. Některé pohádky mi přijdou vyloženě divné.
Je spousta lepších pohádkových knih pro děti.

Gaeberys
13.03.2019 3 z 5

Líbí se mi, že je to sbírka pohádek z celého světa. Ke knize mám krásný vztah od dětství, ačkoli těch opravdu poučných pohádek je tam málo. Za mě nejkrásnější je Cikánská pohádka.

Richisa
20.03.2018 5 z 5

Krásná knížka, kterou miluji už od dětství. Navíc s krásnými netypickými obrázky od Heleny Zmatlíkové.

Už jako malá jsem si ráda v knize listovala, a i když jsem ještě neuměla číst, představovala jsem si k obrázkům příběhy.

Teď jsem ji prvně četla svým klukům a určitě ne naposledy.

ditul
16.01.2018 5 z 5

Tuto knížku jsem milovala a ráda jsem si v ní i jen tak listovala... Snila jsem si své vlastní příběhy, než jsem si přečetla, o čem skutečně jsou.. Krásné pohádky!

hroneczek
30.10.2017 4 z 5

Krásné, zajímavé, poučné.

Janet11
25.10.2016 4 z 5

Pěkná sbírka pohádek s krásnými ilustracemi, která mi připomněla dětství.

Špínobubla
27.12.2015 5 z 5

Moje nejmilovanější sbírka pohádek z dětství. Jsem moc ráda, že byla vydána znovu. Tolik krásných pohádek v jedné knížce....O mluvícím kamenu, O hrbáčkovi, O třech hruškách....A k tomu krásné ilustrace Heleny Zmatlíkové.

angloumene
20.11.2015 5 z 5

Kniha díky které jsem se naučila pohádky milovat i v dospělém věku. Mohu doporučit jakékoliv věkové kategorii.

hankapimi
11.03.2015 5 z 5

Nádherné laskavé a poučné pohádky z celého světa V.Kocourka s překrásnými ilustracemi Heleny Zmatlíkové z r. l957 jsou pohádky mého dětství i mládí. Znají je nazpaměť mé děti a teď je milují i postupně dorůstající vnoučci. Mají své oblíbené pohádky, které vyžadují každou návštěvu . Notně ohmataná kniha častým používáním, jak putuje po celé rodině sem a tam... Krásná a nadčasová !

MP17
05.02.2015 5 z 5

Jeden ze symbolů mého dětství. Kresby Heleny Zmatlíkové mě fascinovaly a silně podněcovaly mou fantazii.

pohádky

Vítězslav Kocourek