ditul ditul komentáře u knih

Rozpusť vlasy, otevři bránu Rozpusť vlasy, otevři bránu Anna Šochová

Mě se příběh líbil, taková pěkná zajímavá pohádka o "čarodějnicích" ;)

04.10.2018 5 z 5

Malé války Malé války Sadie Jones

Nádherný příběh plný emocí.. Knihu jsem četla jedním dechem. Není to žádná slaďárna, což podle popisku knihy jsem čekala.. Spisovatelka se inspirovala zkušenostmi vojáků na Kypru, které do knihy vložila.. Přiznám se, že chvílemi mi ukápla i slza..

01.10.2018 5 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Krásný citlivý příběh vypovídající o jedné rodině, ke které se pojí osudy i dalších osob, které do sebe dokonale zapadají a dávají smysl. ;)

29.09.2018 5 z 5

Diamantový sníh Diamantový sníh Susan Wiggs

Pěkná oddechovka. Příjemná změna s vloženými rodinnými recepty. Ráda se vrhnu na další díl ;)

22.09.2018 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Na doporučení jsem si knihu přečetla. Je krásně čtivá a tak nějak ze života.. (jen těch nevěr a sexu mohlo být méně). Hned na začátku jsem se musela pousmát, když Táňa čekala dvojčata - kluky, páč mě osud nadělil také toto štěstíčko a jsem defakto na rozsypání :D

10.09.2018 5 z 5

Čtyři poutníci Čtyři poutníci Jakub Trpiš

Musím říct, že Jakub má úžasnou fantazii! Popravdě knihu jsem dlouho odkládala, protože je prostě maxi.. Ale jak jsem se po pár stranách začetla, nemohla jsem přestat.. Těším se na další díl, páč země Landie je úžasná a skvěle propracovaná.. A líbí se mi, že v příbězích jsou myšlenky, nad kterými se člověk chtě/nechtě musí zamyslet. ;)

02.09.2018 4 z 5

Číslo do nebe Číslo do nebe Ivan Kraus

Příjemné oddychové čtení..

23.08.2018 4 z 5

Balaoo - Král lesů Balaoo - Král lesů Gaston Leroux

Taková krásná pohádka.. Na začátku jsem si myslela, že se jedná o detektivku.. Ale pak se odehrává v příběhu tolik zvratů.. Dokonce i na samotném konci knihy.

20.08.2018 5 z 5

Slyšíš, jak mluví stromy? Slyšíš, jak mluví stromy? Peter Wohlleben

Miluji jeho knihy a jsem nadšená, že napsal knihu i pro ty nejmenší čtenáře, kde se děti nenásilnou formou doví mnoho zajímavého... Kniha mě velice bavila! ;)

19.08.2018 5 z 5

Ležáky a odboj ve východních Čechách Ležáky a odboj ve východních Čechách Vojtěch Kyncl

Díky kešce Vzpomínka na Ležáky, kde jsem pročítala historii vesničky jsem se odhodlala ke koupi této knihy a udělala jsem dobře. Netušila jsem, kolik lidí i ze vzdáleného okolí spolupracovalo s parašutisty.. Jen mě zarazilo, že nebyly ušetřeny ani děti..a těhotná žena (možná to prožívám teď silněji, protože jsem také těhu). :'(

16.08.2018 5 z 5

Svět bez stížností Svět bez stížností Will Bowen

Kniha je skvělá, plná mouder a úžasných silných příběhů.. Stále myslím na ten s tím troubením "Jsi-li šťastný, zatrub."..
Člověk si myslí, jak je to jednoduché, nestěžovat si, ale pak potká kamaráda, který chrlí ze sebe stížnosti a může si hned vyměnit náramek z jedné ruky na druhou.. Někdy stačí, když se malé děti začnou hádat a to co nezvládám, jít do dětského pokojíku, kde je vyloženě bordel.. Ale jednou to dám :-D

12.08.2018 5 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Tak jsem se konečně dostala taky k ZEMĚPLOŠE. Bohužel jsem se sem tam v ději ztrácela.. Ale jak jsem si pročítala komentáře, první díly jsou slabší.. A tak dám dalším dílům šanci a uvidím.. ;)

11.08.2018 3 z 5

Odposlechnuto v Praze Odposlechnuto v Praze kolektiv autorů

Některé příběhy byly slabší a nějak jsem je nepobrala.. ale našly se i takové, u kterých jsem prskala smíchy a dokonale se pobavila - to prostě jen tak nevymyslíš ;)

05.08.2018 4 z 5

Na houpačce s Mariánem a Luciánem Na houpačce s Mariánem a Luciánem Andrea Viola Sluková

Nádherná knížka o andílcích, kteří nás provádí životem.. V příběhu se malá Julinka setká díky své Andělce s třemi dušičkami, které jsou blízké jejímu srdíčku a pochopí, "život mezi nebem a zemí". Knížka je plná krásných obrázků.. Doporučuji ji nejen dětem ;)

03.08.2018 5 z 5

Neposlušný pejsek a jiné pohádky Neposlušný pejsek a jiné pohádky Alena Benešová

Pěkné pohádky pro ty nejmenší s pěknými obrázky ;)

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Zajímavý pohled na svět očima kočky. Takový pěkný pohádkový příběh plný mouder ;)

Zvířetovi lidé Zvířetovi lidé Indra Sinha

Úžasný silný příběh 19-ti letého mladíka, který si říká "Zvíře" a jeho přátel, který je inspirován skutečnou havárií města Bhópál.. Tím, že to vypráví ze svého pohledu jakoby na kazety a mluví k nám "očím", dává knize úplně jiný nádech než jiné knihy.

30.07.2018 5 z 5

S tajemnem a láskou se nežertuje S tajemnem a láskou se nežertuje Věra Řeháčková

Líbila se mi víc jak první díl, jen bych uvítala klidně dvojnásobek stránek.. ;)

21.07.2018 5 z 5

Léčení s Anděly Léčení s Anděly Doreen Virtue

Každý z nás má svého anděla strážného, který nám pomáhá a je krásné, že můžeme komunikovat i s andělem toho druhého, když ho chceme poprosit o pomoc...

20.07.2018 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Marina Chapman

Neuvěřitelný příběh dívky, která byla ve 4 letech unesená, žila pár let mezi opicemi, které ji tak nějak mezi sebou tolerovali.. Díky pašerákům se dostala k lidem, kteří ji dokázali hodně ublížit... Schovávala se v parcích s ostatními dětmi "ulice" a nakonec jen díky opravdovému přátelství Maruji získává opravdovou rodinu.. Je krásné, že dívka měla v sobě dost síly, odvahy a naděje, že jednou bude mít svou milující rodinu, která ji držela "nad vodou".

20.07.2018 5 z 5