Disease Disease komentáře u knih

Nikdo není vinen? Nikdo není vinen? Eduard Fiker

Spíš sociální román, kdy detektivní linie není až tak důležitá. Na dobu vzniku dobře vykreslené postavy a prostředí, i když jsou tu takové dobové manýry.

29.04.2024 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Jako taková oldschool detektivka fajn, jen mi trochu vadilo, že většina postav byla dost defektní, takže jsem měl pocit panoptika. Doufám, že autorka v takovéto sociální bublině nežije.

29.04.2024 3 z 5

Asfaltová pustina Asfaltová pustina S. A. Cosby

Takovéhle knihy se psaly (a točily podle nich filmy) naposled v 70s, dnes už jen v komiksech Eda Brubakera nebo Jasona Aarona. Vzhledem k době vzniku je tohle napsané samozřejmě o mnoho obratněji.

25.04.2024 5 z 5

Ze sídliště Ze sídliště Jonas T. Bengtsson

Zatím nejlepší Bengtsson, parádně odvyprávěno. Doufám, že tu brzy vyjde i Submarino.

19.04.2024 5 z 5

Vraky Vraky Michael Robotham

V hlavní roli opět Ruiz a tentokrát je to na plný počet.

02.04.2024 5 z 5

Hlídky Hlídky Ed McBain

Slabší kousek od McBaina. V podstatě jen suchopárný popis jedné akce. Dost mi to připomínalo ty nudnosti od Scortii a Robinsona.

02.04.2024 2 z 5

Nechte svět za sebou Nechte svět za sebou Rumaan Alam

Po knize jsem sáhl, protože se mi líbil film, ale tentokrát nebyla knižní předloha lepší... Autor nějak tápe v tom, co chce vlastně napsat.

02.04.2024 1 z 5

Prachy, prachy, prachy Prachy, prachy, prachy Ed McBain

Z novější McBainovy tvorby je tohle jednoznačně nejlepší. Košatý příběh se povedlo parádně udržet a akčnější finále nepůsobí lacině.

25.03.2024 5 z 5

Zpověď kleptomanky Zpověď kleptomanky Florence Noiville

Taková delší anekdota, využitá hlavně k poučení čtenáře. Do tramvaje v pohodě.

25.03.2024 3 z 5

Vodní hrob Vodní hrob Martin Goffa

Určitě to nejlepší z Terence. Poklidné a tajemné tak, že nějaké vysvětlení by to celé rozbilo.

19.03.2024 5 z 5

Ukolébavka Ukolébavka Ed McBain

87. revír, jak ho mám rád, několik dějových linii, které ho oživují.

18.03.2024 4 z 5

Zmenšující se muž Zmenšující se muž Richard Matheson

Titulní novela ja klasika, ale i přes zvládnutou psychologii poněkud zestárla. Povídky jsou lepší, i když kvalita je kolísavá, nicméně po psychologické a literární stránce je to na padesátá léta hodně nadpůměrné. Kromě provařených kousků jako Duel nebo Tlačítko zaujal nejvíc Test, to je majstrštyk se vším všudy.

18.03.2024 4 z 5

Solar Solar Ian McEwan

Škoda, že se nepovedlo udržet laťku první části, takhle zbyl jen McEwanův skvělý literární styl, i když tentokrát lehce houellebecqovský.

18.03.2024 3 z 5

Romance Romance Ed McBain

Slabší kousek, kde se soustředí jen na pátrání. Kromě obligátně zamilovaného Klinga :-) Ke konci místy vtipné.

12.03.2024 3 z 5

Prachy Prachy Ed McBain

Není to úplná pecka, ale pořád solidní kousek.

12.03.2024 4 z 5

Minulost Minulost Lee Child

Zatím nejnapínavější díl. V rámci novější tvorby asi zůstane nejlepší.

04.03.2024 5 z 5

Řekni lituji Řekni lituji Michael Robotham

Zatím nejlepší, co jsem od Robothama četl. Pátrání sice začíná pozvolna, ale finále je fakt ukrutný.

26.02.2024 5 z 5

Hrobař 5 a 6 Hrobař 5 a 6 Xavier Dorison

Série má sestupnou tendenci, což mě mrzí.

26.02.2024 3 z 5

Košík plný hlav Košík plný hlav Joe Hill (p)

Takový příběh z nedělní školy, nicméně o hodně lepší než kdysi čtený Plášť. Místy docela legrační.

21.02.2024 3 z 5

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Jako detektivka to nefunguje, protože to žádná detektivka není. Jako čtení do tramvaje v pohodě.

19.02.2024 3 z 5