Disease Online Disease komentáře u knih

Krutý osud Krutý osud Dan Simmons

Vcelku zábavné, jen to drsňáctví bylo dost křečovité. Také by se pan autor neměl pouštět do rádoby humoru. Jednorázová záležitost, nedivím se, že to skončilo v LK.

05.04.2013 2 z 5

Krutá hra Krutá hra Dan Simmons

05.04.2013 2 z 5

Děti noci Děti noci Dan Simmons

Pěkná postkomunistická atmosféra, napínavé, ale ten akční konec to značně sráží. Přesto příjmná konzumní záležitost.

05.04.2013 3 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Asi nejlepší, co jsem od Simmonse četl. Takový verneovský horror.

05.04.2013 4 z 5

Malý vetřelec Malý vetřelec Sarah Waters

Zábavnější než Špičkou jazyka, pěkná atmosféra zmaru.

05.04.2013 4 z 5

Špičkou jazyka Špičkou jazyka Sarah Waters

Sice se žádných "šokujících sexuálních scén" nedočkáte, ale viktoriánská stylovost je vcelku příjemná.

05.04.2013 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Taková generická "skandinávská krimi". Místy i celkem napínavá. Celkově, podobně jako Trabant nebo manželka, "uspokojí, ale nenadchne".

02.04.2013 3 z 5

Náš tragický vesmír Náš tragický vesmír Scarlett Thomas

Asi raději nebudu hodnotit. V podstatě už ani nevím, zda jsem knihu dočetl nebo ne. Každopádně po výborném Konci pana Y a průměrné PopCo nejslabší kniha autorky.

14.03.2013

Jonathan Strange & pan Norrell Jonathan Strange & pan Norrell Susanna Clarke

Víc mě bavila taková ta dickensovská poloha s atmosférou staré Anglie než ta "fantasy čarovací".

14.03.2013 4 z 5

Piercing Piercing Rjú Murakami

Laťka "polévky miso" stále nepřekonána. Rád bych si přečetl Ódišon.

14.03.2013 4 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Třetí místo jako "kniha roku 2012" u nás :-D
Vyšla tu poprvé 2006 a téměř nepovšimnuta skončila v Levných knihách.
Těžko se ubránit sarkastickému úšklebku a myšlenkám o národu ignorantů...

14.03.2013 5 z 5

Křehká rovnováha Křehká rovnováha Rohinton Mistry

Místy drsný příběh v propletenci několika hrdinů + exotické prostředí.

13.03.2013 5 z 5

Facka Facka Christos Tsiolkas

O tom, jak jedna facka (jeste k tomu naprosto na místě) dovede odstartovat pěknou sondu do západní společnosti. Některé kapitoly (zejména Rosie, miss antipatie) mě silně iritovaly. Nicméně v poslední době jsem nic tak komplexního nečetl.

13.03.2013 5 z 5

Měkký střed Měkký střed James Hadley Chase (p)

Další z řady knih nejplodnějšího a proto také nejbrakovějšího autora drsné školy. Vzhledem k jeho proměnlivé kvalitě je tohle jedna z těch slabších a jako bonus naprosto příšerný překlad: "Slyšel, jak na chodbě huláká na Homicida" a podobné perly sice zpočátku působí jako humorné zpestření, ale časem začnou být otravné.

17.08.2012 2 z 5

Evangelium ohně Evangelium ohně Michel Faber

Naneštěstí je z knihy znát, že je psaná na objednávku. Faberův styl sám o sobě nestačí.

15.02.2012 3 z 5