Disease Disease komentáře u knih

Jak voják opravuje gramofon Jak voják opravuje gramofon Saša Stanišić

Strukturou a částečně i náladou mi to připomínalo Hrabalovy Slavnosti sněženek, akorát poněkud méně hlavopatózní.

28.11.2014 3 z 5

Masa a moc Masa a moc Elias Canetti

Místy trochu moc rozvláčné, ale pokud se pročtete zhruba do půlky (definice pojmů apod.), začne to být skutečně zajímavé.

19.11.2014 4 z 5

Bílé zuby Bílé zuby Zadie Smith

Kdysi přečtené "O kráse" a Sběratel autogramů" mě bavily více.

12.11.2014 3 z 5

Strach v hrsti prachu Strach v hrsti prachu John Ives

Četl jsem to sice už dávno, ale utkvělo mi to v paměti. Vynikající thriller, který na rozdíl od modernějších děl netrpí zbytečnou nabobtnalostí.

12.11.2014 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

"Inspektor House" a jeho parta hic střídavě řeší starý případ a sedí na toaletě. Asi tahleta "vylučovací metoda".

21.10.2014 4 z 5

Solární stanice Solární stanice Andreas Eschbach

Sice pan Eschbach, co se týče geopolitického vývoje, tak trochu předběhl o 20-30 let, ale jinak velmi solidní práce.

20.10.2014 4 z 5

Rok ohně Rok ohně Petr Eisner

Celkem v pohodě, autor je vypsaný, takže to nepůsobí jeko nějaká slohovka. Začátek dobrý, než se odhalí, o co jde, konec také, dost napínavý, jen ta prostřední polovina se tak nějak táhne. A k tomu ta nedomyšlenost, jak píše Tydvik. Ale časem od tohoto autora ještě něco zkusím.

15.10.2014 3 z 5

Československá nová vlna Československá nová vlna Peter Hames

Zajímavý pohled "zvnějšku".

13.10.2014 4 z 5

Jak to vlastně bylo? Jak to vlastně bylo? Julian Barnes

Barnes je u mě zapsaný jako kvalitní autor, který mi ne úplně sedí. Tohle je to nejlepší, co jsem od něj četl.

01.10.2014 5 z 5

Detektiv Bondybej 001 & spol. Detektiv Bondybej 001 & spol. Vojtěch Steklač

Sice už jen takový odvárek ze Žlutého Roberta a Záhady Tiwi-Wapu, ale pořád ještě celkem zábavné.

01.10.2014 3 z 5

Dobrodružství tajného agenta Pankráce Tangenta Dobrodružství tajného agenta Pankráce Tangenta Vojtěch Steklač

Vynikající parodie na Jamese Bonda. Dodnes na festivalech a různých kalbách pokřikuju na myjící se kamarády: "Případ šíleného hygienika!" :-)

01.10.2014 5 z 5

Vyšinutí Vyšinutí Michael Katz Krefeld

Detektiv sice jako by z oka vypadl Harry Holemu od Nesboa, ale co už, stejně se nějak zásadně jiné "skandinávské" krimi nedočkáme, když mustr "trauma z dětství+obchod s bílým masem+divný detektiv" celkem dobře funguje.

24.09.2014 4 z 5

Bouchačky, prachy a rock 'n' roll Bouchačky, prachy a rock 'n' roll Steve Overbury

Čtivě napsané a zajímavé, co se týče manažerských praktik. Akorat poslední dvě kapitoly slabší, přece jen 60-70's byla bouřlivější doba.

17.09.2014 4 z 5

Smrt na Dunaji Smrt na Dunaji Michal Hvorecký

Možná kdyby vraždy zůstaly nevyřešené, bylo by to lépe, ale i tak velmi dobré čtení, včetně historického diskursu. Hvorecký se pro mě pomalu ale jistě stává čtenářskou jistotou.

08.09.2014 4 z 5

Po sezoně Po sezoně Jack Ketchum (p)

Víceméně "klasický"kanibalský horror, které dnes vídáme ve filmech celkem běžně, ale kde chybí ty psychické úvahy a motivace, které jsou tady velmi dobře popsané. Pro čtenáře Joe Lansdalea a Clive Barkera ne až zas tam moc brutální, ale v době vzniku to muselo být fakt silné kafe.

01.09.2014 5 z 5

Dítě moru Dítě moru Peter Ransley

Dobrodružný historický román říznutý Červenou knihovnou. Postupem čtení mi začínalo být dost jedno, jak to dopadne a jestli budou nějaké další díly je mi jedno už tuplem :-)

27.08.2014 2 z 5

35 mrtvých 35 mrtvých Sergio Álvarez

Pokud si zvyknete na to, že autor neuznává odstavce a smíříte se s tím, že nebudete vědět, kdo vypráví některé sudé kapitoly, je to zajímavá kniha.

19.08.2014 4 z 5

Démon alkohol Démon alkohol Jack London

Jak se z relaxačního alkoholika stát alkoholikem z nudy. Působivá kniha, kdy sice se závěrem v podobě nutnosti prohibice nesouhlasím, ale zároveň uznávám, že slabším lidem se sklony k závislostem nic jiného než úplné odříznutí nepomůže.

07.08.2014 5 z 5

Bílý Den Bílý Den Jack London

Tahle kniha mě zaujala hlavně společensko-kritickou rovinou, ta dobrodružná část sice v pohodě, ale teprve po odjezdu na Východ to začne být zajímavé.

07.08.2014 4 z 5

Martin Eden Martin Eden Jack London

Filozofická i autobiografická linka pěkně vyvážené. Překvapilo mě, že z knihy tentokrát nečiší Londonovy sympatie k socialismu, spíš naopak.

07.08.2014 5 z 5