Disease Disease komentáře u knih

Černá díra Černá díra Charles Burns

Nepochybně Burnsův opus magnum. Jen je třeba dávat bacha, kdo zrovna konkrétní kapitolu vypráví, což je vzhledem ke kotletové uniformitě občas oříšek.

23.10.2023 5 z 5

Vlak do pekla a jiné povídky Vlak do pekla a jiné povídky Robert Bloch

Ze začátku je to sice jen pár "obyčejných horrorů", ale od Starých mistrů se to rozjede a skoro co kus to perla. Jen mě moc nebavila filosofická Jak podoben bohu. Zato ale všechny filmové byly naprosto parádní.

20.10.2023 5 z 5

Nikdy nevystoupat na vrchol Nikdy nevystoupat na vrchol Paolo Cognetti

Ja tam sice tentokrat osobní prožitek, nicméně je to cestopis, čili mi tam chyběl silnější příběh nebo alespoň zajímavé postavy.

11.10.2023 3 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

Autor se vrátil k původnímu osvědčenému schématu a sérii to rozhodně prospělo,

09.10.2023 4 z 5

Vykrvácet Vykrvácet Michael Robotham

Britsky britská krimi s výbornou atmosférou a parádně vykreslenými postavami. Díky loskatos za tip, k Robothamovi se určitě vrátím.

06.10.2023 5 z 5

První osoba jednotného čísla První osoba jednotného čísla Haruki Murakami

Nejlepší povídková sbírka od Murakamiho, navzdory tomu, že působí jako fragmenty, které se mu nevešly do románu (nebo možná právě proto).

04.10.2023 4 z 5

Vrabčák Vrabčák Mary Doria Russell

Konečně tu vyšla moderní scifi, která není pro děti resp. pro "young adults"!
Navzdory tomu, že to kolem poloviny občas trochu vázlo, je to na plný počet. Paní Russell píše vtipně a finále je tedy grandiozní. Celkově výborný rozbor střetu dvou rozdílných sociokultur, inu kulturní antropoložka...

02.10.2023 5 z 5

Aldebaran Aldebaran Leo (p)

Parádní oldschool scifi, která trochu trpí příliš konvenční kresbou a poněkud pohádkovým koncem. Jak píše OldaB, trochu to připomíná staré komixy z ábíčka.

25.09.2023 4 z 5

Vlčí štěstí Vlčí štěstí Paolo Cognetti

Výborná pocitovka s láskou k horám, to Cognetti umí.

20.09.2023 4 z 5

Nová divočina Nová divočina Diane Cook

No nevím s tou dystopií... Spíš tak nějak lehce (post)apo. Nicméně poněkud rozvláčné a chování postav schématické.

11.09.2023 3 z 5

Barvy loučení Barvy loučení Bernhard Schlink

Tentokrát ani ne tak příběhy, spíše pocitovky. Ale Schlink má psychologii zmáknutou, takže parádní.

08.09.2023 4 z 5

Zabij, nebo budeš zabit. Kniha druhá Zabij, nebo budeš zabit. Kniha druhá Ed Brubaker

Pokračování, které rozhodně dává najevo, že komixy o maskovaných mstitelích nemusí být na jedno brdo.

01.09.2023 5 z 5

Zabij, nebo budeš zabit. Kniha první Zabij, nebo budeš zabit. Kniha první Ed Brubaker

Čekal jsem jen "dalšího Brubakera", o to jsem byl překvapenější. Výborný psychologický vývoj, který má blíž k Přání smrti než třeba k Punisherovi.

01.09.2023 5 z 5

Invaze zlodějů těl Invaze zlodějů těl Jack Finney (p)

Oldies but goldies. Tohle klidně snese srovnání s Wyndhamovýma Kukačkama.

28.08.2023 5 z 5

Spravedlnost Spravedlnost Lee Child

Z Reachera je čím dál větší Mirek Dušín. Doufám že časem v knihovně narazím na staší kousky.

28.08.2023 3 z 5

Tancuj, tancuj, tancuj Tancuj, tancuj, tancuj Haruki Murakami

Už je tu znát, že se Murakami "našel". Na Kafku nebo Wonderland to nemá, ale solidní to je.

28.08.2023 4 z 5

Místo činu Místo činu Ed Brubaker

Na prvotinu určitě výborné, ale na Brubakerovy pozdější opusy to nemá.

28.08.2023 4 z 5

Punisher: Četa Punisher: Četa Garth Ennis

Ennis ty válečné věci prostě umí. Navíc díky irskému původu tu není americký patos.

18.08.2023 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Tradičně velmi dobře napsáno, jak už to King umí, i když mohlo by to klidně být tak o 100 stran kratší. Líbil se mi popis dobových reálií a hlavně elegantně vyřešené cestováni v čase bez možnosti časových smyček.

14.08.2023 5 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

No je to trochu moc "na sílu", nicméně přečíst se to dá v pohodě.

07.08.2023 4 z 5