Dietwithstyle Dietwithstyle komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Jednoznačně jeden z nejsilnějších příběhů, které jsem četla. Styl, kterým autorka píše, to celé ještě podtrhuje. Obávala jsem se toho, co přijde na dalších stránkách, ale zároveň jsem se nemohla od knihy odtrhnout. A to, jak se vlastně celý příběh uzavře, je jen třešnička na dortu. Určitě doporučuji každému.

25.01.2022 5 z 5

Šikmý kostol Šikmý kostol Karin Lednická

Naprosto skvěle napsáno. Přestože se děj odehrává v průběhu 27 let a objevuje se tam poměrně velké množství postav, v textu jsem se neztrácela. Téma také velmi zajímavé, už se těším na další díl.

07.01.2024 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Kniha se moc dobře četla a bavil mě popis válečné Evropy z pohledu dvou mladých lidí pocházejících z odlišných poměrů a prostředí. Napínavě jsem čekala, kdy se jejich osudy protnou a jak. Konec mě maličko zklamal, předpokládala jsem, že se příběh těch dvou bude ubírat jiným směrem. Ale přeci jen se jedná o knihu z válečného prostředí, takže je to pochopitelné. Autor si určitě ceny za toto dílo zasloužil, příběh je velmi dobře zpracovaný a popisy jednotlivých míst a měst jsou úžasné. Doporučuji všem.

21.01.2023 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Alena Mornštajnová mě baví čím dál tím víc. Listopád je třetí knihou, kterou jsem od ní přečetla a líbila se mi stejně, jako Hana. Což znamená, že hodně. Z příběhu až mrazí a možná právě proto bych ho zařadila do povinné četby. Minimálně ho doporučuji všem k přečtení.

26.06.2022 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Tohle je opravdu výborná kniha. Těžké téma, ale jelikož je psáno z pohledu 4 mladých lidí, je poměrně přehledné a dobře pochopitelné. Poslední dobou zjišťuju, že knihy mě o 2. světové válce naučily mnohem víc, než učitelka dějepisu. Rozhodně doporučuji k přečtení, i když to není žádná pohádka na dobrou noc.

29.08.2022 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Kniha se četla moc hezky, bylo to takové rodinné povídání, které mi trochu připomnělo seriál Vyprávěj. Přestože mě osudy postav zajímaly a z knihy jasně vyplývá poselství, že dvacáté století s sebou neslo mnoho těžkých let, občas jsem měla pocit, že děj je o všem a zároveň o ničem. Tak proto jedna hvězdička dolů, příběh Hana se mi přeci jen líbil více a byl více konkrétní vzhledem k historickým událostem. Jinak ale knihu doporučuji, opravdu se četla dobře.

09.03.2022 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Kniha se mi četla moc dobře, styl autorky mi docela sedl. Zpočátku se jednalo o celkem idylický příběh, který se však poměrně rychle zvrhl. Jasné poselství toho, že život každého člověka se může během pár minut otočit o 180 stupňů.

15.03.2023 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Film jsem viděla již několik let zpět a už si ho moc nepamatuji, takže jsem se rozhodla pro knihu. A byla to dobrá volba - velmi silný příběh, ze kterého si každý něco odnese. Kniha je tak nabitá emocemi, že jsem se od poslední třetiny vůbec nemohla odtrhnout a musela jsem dočíst až do konce. Chystám se i na další dva díly.

20.09.2022 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Poslední díl je vážně skvěle napsaný a mrzí mě, že filmové zpracování se v tolika důležitých momentech liší. Některé kapitoly jsou napsány opravdu dojemně a čtenáře prostě na konci musí mrzet, že se jedná o poslední knihu.

25.01.2024 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Jako první jsem viděla film, ale řekla jsem si, že mě zajímá i kniha. Což bylo dobře, protože kniha je skvělá, vlastně o dost lepší. Místy jsem se u čtení smála nahlas, což se mi většinou nestává. Maličko mě zklamalo jen to, že konec nemá nějaké výraznější vyvrcholení, ale na druhou stranu je nám hned slíbeno, že příběh bude pokračovat. Určitě si nenechám ujít i další díly.

23.08.2022 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Četla jsem několikrát, možná už by se počet přečtení nevešel ani na prsty obou rukou..ale dostala jsem k Vánocům nová, ilustrovaná vydání prvních čtyřech knih a bylo jasné, že budu číst znovu. Jsem generace, která na Harrym vyrostla a je to moje srdeční záležitost, takže tomu odpovídá i hodnocení, ale přečetla jsem už dost knih na to, abych dokázala (zcela nezaujatě) ocenit kvalitu textu i provázanost myšlenek, z nichž některé se rozuzlí až v poslední, sedmé knize. O tom ostatně svědčí i celosvětová oblíbenost celé série. Rowlingová je prostě geniální spisovatelka a Harry je fenomén, víc není třeba dodávat :)

26.06.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Očekávala jsem oddychovku, a to se mi splnilo. Příběh místy trochu předvídatelný, ale styl psaní výborný, autorka skvěle zachytila atmosféru. Měla jsem chuť hned koupit letenku do Kodaně a jet se tam podívat.

12.07.2023 5 z 5

Moc dobre napsane, mela jsem pocit, ze jsem knihu precetla doslova za chvili. Bavily me vsechny casti pribehu, nejen ty o HP. Konec prekvapivy, ale poucny..ne kazdy by o sobe dokazal napsat neprijemnou pravdu, natoz verejne znama osobnost.

08.06.2023 4 z 5

Tohle je jeden z mých nejoblíbenějších dílů už od dob, kdy jsem knihy jako dítě četla poprvé. Ta konečná část kde se příběh rozuzlí je naprosto skvělá.

22.04.2023 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Četla jsem zhruba 15x, teď však po delší době a je to prostě pecka. Filmy jsou sice fajn, ale při čtení si člověk uvědomí, kolik toho v nich chybí.

05.03.2023 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Moje druhá kniha od Bryndzy. Nejprve se mi dostal do rukou titul Chladnokrevně, což je už páté pokračování o Erice Fosterové. Řekla bych ale, že tahle kniha byla poutavější. Když už si myslíte, že víte, kdo je vrah, stejně vyjde najevo, že to byl úplně někdo jiný. Určitě se pustím i do dalších dílů.

08.01.2022 5 z 5

Harry Potter a Fénixov rád Harry Potter a Fénixov rád J. K. Rowling (p)

Četla jsem asi po páté, s odstupem několika let. Člověk lépe pochopí, co se některým postavám odehrává v hlavě, když mu je 30 a ne 12. Pro celý příběh je to zásadní díl a napsaný je samozřejmě bravurně.

25.12.2023 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Styl psaní Jojo Moyes mě hrozně baví. Nejsou to takové ty naivní romantické příběhy, naopak se tam objevuje hodně situací z běžného života, ve kterých se občas pozná každý. Hodně mě bavilo i prostředí New Yorku, jelikož jsem ho navštívila a dokázala jsem si živě představit místa, kde se Luisa během příběhu pohybovala. První díl byl asi z trilogie nejlepší, ale tak silné téma se samozřejmě těžko překonává, takže i tady dávám plný počet.

07.04.2023 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Výborná kniha, lituju jen toho, že jsem ji nepřečetla dřív. Miluju kriminální příběhy a tenhle je napsaný opravdu dobře. Obdivuju, že to vůbec dokáže někdo vymyslet a tak výborně převyprávět. Určitě se chystám i na zbytek série

05.03.2023 5 z 5

Mama milovala Gabčíka Mama milovala Gabčíka Veronika Homolová Tóthová

Troufnu si říct, že tohle je jedna z nejlepších a zároveň nejděsivějších knih, které jsem četla. Velmi oceňuji, že se autorka nevěnuje jen osudu hlavních protagonistů, ale popisuje nám příběh těch, o kterých se téměr nemluví, a přesto byli tak důležití. Přestože o atentátu vím hodně, jelikož manželova rodina je příbuzná s jedním z parašutistů, i tak jsem se dozvěděla spoustu nových informací. Veselé čtení to rozhodně není, ale je to příběh, který by si měl přečíst každý.

18.11.2022 5 z 5