DejSemTuKnihu DejSemTuKnihu komentáře u knih

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

Já se u toho skvěle pobavila. :) Postavy mi sedly ale kdybych přirovnala obě autorčiny knížky k sobě, tak mi Bailey sedla víc než Zorie z Kudy ke hvězdám (kluci asi nastejno :)). Půl bodu strhávám za podle mě zbytečné části knížky.
(Recenzi k první knize autorky a i k jiným knihám naleznete na mém profilu nebo přímo u dané knihy).
4,5/5*

22.07.2021 4 z 5

Velmi propracovaná kniha zabývající se Korejskou lidově demokratickou republikou. Už od prvních stran jde vidět, kolik úsilí a práce do toho autorka vložila. Dozvěděla jsem se mnoho nových věcí a kdykoli jsem přemýšlela nad nějakou otázkou ohledně KLDR, tak mi ji kniha dříve či později zodpověděla. :)
Musím vyzdvihnout hlavně fotky, jež doprovázely vyprávění a díky kterým jsem si dokázala mnohem lépe představit dané prostředí a situaci, ve které se bývalí severokorejští občané nacházeli. Až do poslední stany jsem byla zvědavá, jak jejich příběhy dopadnou.
I přesto, že jsem knihu četla dlouho, tak jsem se k ní vždycky ráda vracela a pokračovala ve čtení. 4,5/5*

06.07.2023 5 z 5

XOXO XOXO Axie Oh

Jakožto velkou fanynku k-popu mě tahle kniha strašně bavila a jakmile jsem se dozvěděla, že kniha s tímto tématem a prostředím Jižní Koreji vyšla, tak to byla jasná volba.
Tím ale nechci říct, že ti, co k-pop neposlouchají, tak je kniha nebude bavit. Naopak si myslím, že je kniha opravdu pro všechny a nemusíte k tomu znát ani BTS, ani Blackpink, ani jinou k-popovou skupinu, i když si myslím, že byste si ji pak užili o maličko víc. :)
Postavy byly strašně super a hodně jsem si je oblíbila. Autorka se zkrátka postarala o to, aby si každý našel někoho, kdo mu sedí.
To, že si někteří myslí, že je tam dost náhod, neberu. Řekněte mi, v jaké knize tohoto žánru není nic náhodného.
Ráda bych ještě dodala, že obálka je naprosto nádherná.
Moc doporučuju. :D

22.07.2022 5 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

Mě se to teda líbilo hodně. Sympatické postavy, příjemná romantická linka a zajímavé téma "cestování mezi dimenzemi".. Myslím, že to Rusko mohlo být trošičku kratší, ale i tak jsem si čas strávený v něm užila. Byla jsem překvapená z vývoje děje a i když jsem knížku četla dlouho, tak jsem u ní vydržela a bavila mě od začátku do konce. Sice jsem fantasy ani sci-fi nikdy nečetla (a s fantasy ani neplánuju začít), ale tahle knížka byla prostě dobře napsaná a že děj nebyl z hlediska cestování dimenzemi reálný mi nevadilo. :)

17.05.2021 4 z 5

10 rande naslepo 10 rande naslepo Ashley Elston

Taková vánoční klasika. Hezká, vtipná ale nemůžu říct, že bych si z ní sedla na zadek. Tím ale nechci od knihy odradit nikoho kdo si ji chce přečíst, protože si to tahle knížka nezaslouží. Kniha je naplněná horou sympatických postav, místa, na kterých se postavy nachází jsou dostatečně dobře popsané a celkově to všechno působí velmi mile.

17.02.2021 3 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Poslední autorčina kniha, která mi zbývala nepřečtená. Tak jako předešlé knihy mě ani tato nezklamala.
Děj byl poutavý, stránky neskutečně rychle ubíhaly a než jsem se nadála, tak jsme byla u poslední kapitoly.
Co se týče postav, tak byly, jako je u Ruty zvykem, strašně dobře vymyšlené.
Děj jsem celou knihu prožívala s nimi, jako bych byla součástí příběhu i já.
Velké plus je, že autorka tady nepoukazuje jen na děje v New Orleans v padesátých letech, ale i na to, jak je důležité rozlišit, komu můžeme důvěřovat a jak důležité je mít někoho, na koho se můžeme obrátit.
Trochu škoda je, že autorka víc nerozvedla vztah mezi Josie a Jessem (za chybné skloňování se když tak omlouvám :)). I přes to, že jsem celou knihu chtěla, aby nakonec spolu skončili, tak mi chybělo trochu víc interakce mezi postavami.
Co musím přiznat je, že jelikož to je i z prostředí bordelů atd., tak mi to bylo chvílemi lehce nepříjemné, ale to prostě záleží na čtenáři.
Za mě: 4,7/5*.

Hodnocení ostatních knih autorky najdete an mém profilu. ;)

01.07.2022 4 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

(SPOILER) Tohle byla moje první fantasy knížka. Nikdy jsem se do nich nehrnula, protože mi vadila představa, že budu číst o vílách a elfech (omlouvám se všem, co mají víly rádi, ale pro mě to fakt není:)), ale jelikož tady žádné nebyly, tak se mi kniha moc líbila.
Svět Grišů jsem si hned oblíbila a obdivuju autorku, jak dokázala tak velký, nový svět vymyslet.
Hlavní postavy mi snad všechny sedly. Temnyj, i přesto, že je záporák, je jedna z mých nejoblíbenějších postav (zatím).
Seriál jsem zatím neviděla, ale až si přečtu další dva díly, tak se na něj nejspíš podívám. :D
4,5*

24.04.2022 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Kniha neskutečně rychle ubíhala.. Hodně čtivá s příjemnou dějovou linkou a fajn postavami, se kterými bych si v reálném životě nejspíš rozuměla. Chápu, že někomu nejspíš nemusí sednout, ale já si myslím, že když jí dáte šanci, tak nebudete litovat. :)

14.02.2022 4 z 5

Vím, že tě chci Vím, že tě chci Estelle Maskame

(SPOILER) Tak tohle bylo vážně zajímavé.. Musím říct, že mě trochu zklamalo, že to byl jenom první díl z jeho pohledu a nebyl tam New York ani Portland, ale zase musím uznat, že kdyby to tam bylo, tak by ta kniha byla nekonečně dloouuhá. :) No, každopádně na téhle knížce mě asi nejvíc zaujaly kapitoly v době před pěti lety (které byly co kapitolu) a kde si Tyler procházel obdobím, kdy ho jeho otec týral.. no jako u poslední kapitoly mi ukápla slzička. :( Fakt hodně silný příběh.. Půlku bodu strhávám jen za to, že už mě to ke konci přestalo bavit, protože jsem věděla, jak to dopadne a upřímně jsem to ke konci trochu přeskakovala, což nikdy u knížek nedělám (kapitoly před pěti lety jsem dočetla celé:))

02.04.2021 4 z 5

Víš, že tě potřebuju? Víš, že tě potřebuju? Estelle Maskame

Stejně jako první díl se mi to strašně líbilo. Změna prostředí v podobě New Yorku byla super. Nové postavy Emily a Snake jsem si zamilovala hned :). Snake je prostě klasický sympatický kluk s převážně hloupými vtipy a Emily je dream kámoška snad všech. Jediné dvě věci, které mě trochu zklamaly byla vážně krátká zápletka s Tiff (která mi přišla úplně zbytečná) a Rachel mi chvílema lezla pěkně na nervy. Ale celkově to bylo fakt skvělé. :)
4/5*

31.03.2021 4 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

(SPOILER) Skvělé zakončení série. Občas mi přišlo, že se to strašně táhlo (hlavně asi prvních 100), ale jinak to bylo dobře vymyšlené, super postavy, které byly všechny úplně odlišné a každá měla něco do sebe, a děj zajímavý. :)
Musím souhlasit, že romantická linka mezi Alinou a Malem mohla být víc rozvinutá, ale takto to autorka prostě napsala a my s tím bohužel nic neuděláme.
Konečná ''bitva'' ve Vráse mi přišla kratší, což asi nakonec ani nevadilo. Jinak to, že Alina přišla a svou moc, pro mě bylo celkem překvapivé, ale v tomto díle toho bylo překvapivého tolik, že mě to ani nějak zvlášť nešokovalo. :)
Jediné, co si neumím vysvětlit je, jestli teda byl Temnyj špatný, nebo ne. Chápu, že z části ano, ale když nakonec zemřel, tak mi ho bylo vlastně líto.
I přes to, že fantasy nečtu, tak mě tahle série opravdu bavila. Jelikož jsem si strašně oblíbila Nikolaje, tak uvažuju, že si přečtu i jeho duologii. Nemůžu nic jiného, než doporučit. :)
4,5/5*

Recenze k předešlým dvoum dílů najdete na mém profilu. ;)

26.06.2022 4 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

(SPOILER) Druhý díl byl úplně něco jiného než první, což ale nebylo na škodu. Upřímně, když hned na začátku našli Rusalje (mořského draka), tak jsem se chvíli bála, co bude dál. Každopádně to nakonec vůbec nevadilo. Spíš jsem byla ráda, že se autorka věnovala více vztahu mezi Alinou a Malem. Když už jsme u toho Mala, tak musím říct, že mě v druhé polovině knížky občas dost vytáčel.
Jinak nemám co vytknout. Nové postavy byly skvělé. Nikolaje jsem si moc oblíbila a Tolja s Tamarou dle mého nedostali moc řádků, abychom je lépe poznali, ale to se možná změní ve třetím díle. :)
Mile mě překvapilo, že autorka nezapomněla na Fedjora. Akorát když už se tam znovu objevil, tak jsem čekala, že bude do děje víc zapojený. Bohužel tam byl tak málo, že když se na konci zmínilo jeho jméno, trvalo mi, než jsem si vůbec vzpomněla, kdo to je.
Hodně zvratů a překvapení nechybělo, a to mě na knize bavilo asi nejvíc. Jsem zvědavá, co přinese poslední díl. :)

Recenze ke všem dílům série najdete na mém profilu. ;)

25.05.2022 4 z 5

Letní noci Letní noci Nofreeusernames (p)

Tady jde poznat, že Ola už dvě knihy napsala a posunula se dopředu co se psaní týče. V předešlých knihách mi nikdy nesedly dívčí hlavní postavy, ale tady to byl úplný opak. Charlee jsem si moc oblíbila. Ale stejně u mě vede Noah. :D
Plus je určitě to, že si Ola dokázala slušně poradit i s vážným tématem, jako jsou deprese. Popkulturní narážky taky moc fajn. :) I přesto, že mi tam pár věcí nesedlo, tak jsem si ji užila. Zatím nejlepší kniha autorky.

13.04.2022 4 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Kniha splnila očekávání. :) O postavách, které jsem měla ráda, tam byly, takže za mě skvělé. Všechny povídky se mi líbily. Možná u povídky Komorná jsem čekala, že tam bude víc z její minulosti, která mě zajímala.. Jinak moc fajn. Doporučuju všem, kterým se líbila knižní série Selekce. :D

Recenze ke všem dílům série najdete na mém profilu. ;)

16.03.2022 5 z 5

První První Kiera Cass

(SPOILER) Skvělé zakončení série. Oproti předchozím dílům se toho zde více dělo a mnohem víc se mi líbil čas strávený v Dámském salonu. Už to zkrátka nebylo o tom, že tam dívky seděly, četly si, koukaly na televizi, upravovaly se a kolikrát i haštěřily. :) V tomhle díle tam byla straně fajn atmosféra.
I když, zvláště na konci, dost lidí zemřelo (a u některých jsem to vůbec nečekala), tak se mi konec strašně líbil. Nevím, zda si přečtu Dceru a Korunu, ale do Šťastně až navěky se pustím ráda. :)

19.02.2022 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Nevím, jestli to bylo lepší nebo slabší než první díl, ale určitě to jako první díl strašně rychle utíkalo. Bohužel mě v tomto díle začínala Amerika a Maxon (možná trochu i Aspen) štvát a taky jsem občas nechápala, proč činili, co činili.. Oproti prvnímu dílu si myslím, že se tady toho více dělo. 4* mi přijde moc a 3,5* zase málo.. proto za mě 3,7*.

14.02.2022 3 z 5

Celou tu dobu Celou tu dobu Rachael Lippincott

(SPOILER) Určitě fajn knížka. Pět kroků od sebe se mi líbilo víc, ale ty knížky prostě srovnat nejdou, protože jediné co mají společného, je nemocnice a autorky. :) Záleží na čtenáři.
Tak jako v první knize autorek, jsou i tady moc sympatické postavy. Bohužel se některé části strašně táhly a některé zase byly moc rychlé. To je největší mínus téhle knihy. Koncem jsem trochu zklamaná. Zkrátka jsem asi čekala něco jiného a moc se mi nelíbilo, že byl na konci zase zpátky v tom "snu" s Marley a přitom vlastně seděl vedle ní.. jako moc jsem to nepochopila. Nemůžu ale říct, že bych z celkové knihy byla zklamaná. :)
(Pokud Vás zajímá recenze na Pět kroků od sebe, tak ji najdete na mém profilu.)

15.01.2022 4 z 5

Víš, že mi chybíš? Víš, že mi chybíš? Estelle Maskame

Naprosto boží konec.. Nemám slov, takže tentokrát to bude kratší hodnocení. :D Tyler mega překvapil. Nechci tady spoilerovat takže.. dá se říct, že se snad od základu změnil (k dobrému samozřejmě). U tohoto dílu nemůžu vytknou asi nic. :) Takže pokud jste od prvního a druhého dílu došli až sem musíte to dočíst.. :*

31.03.2021 5 z 5

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Noo, pro mě jakožto milovnici zakázané lásky to bylo něco úžasného. Strašně mě to bavilo, bylo to hodně čtivé, a musím říct, že mi tam sedly snad všechny postavy, kromě Tiff a Davea.. to byla proště hrůza a děs (v tomto případě úmyslně). Tylera (i Eden samozřejmě) jsem si strašně oblíbila a zrovna teď čtu díl z jeho pohledu. (Hodnocení k ostatním dílům a k jiným knihám na mém profilu nebo přímo u dané knihy.)
BTW: Nechápu proč to někteří přirovnávají k sérii After..

30.03.2021 4 z 5

Jeden rok bez tebe Jeden rok bez tebe Nina De Pass

Knížka nebyla špatná, četla se rychle, ale musím říct, že víc mě zaujal její psychický stav, než celkový děj. Cara (hlavní postava) mi přišla až moc uzavřená a zbytečně shazovala psychology, ke kterým dlouho docházela a střídala jako ponožky. Na druhou stranu nemám ponětí, jaké je ztratit nejlepší kamarádku, tak smutným způsobem, jako bylo v knize.
(*celý moment autonehody byl skvěle popsán)
3,5/5*

15.02.2021 3 z 5