Víš, že tě miluju?

Víš, že tě miluju?

Na léto v Kalifornii se Eden vůbec netěší. Strávit ho má totiž v nové rodině svého otce, kterého už tři roky neviděla. Prázdniny by měla prožít s třemi nevlastními bratry a novou „matkou“ – lidmi, které vůbec nezná a ani netouží poznat. Na největší komunikační problémy naráží s Tylerem, nejstarším z bratrů. Nevyzná se v jeho divoké povaze, nemůže vystát jeho drzý pohled a ego vyšší než kopce v Beverly Hills. Pořád na něj ale někde naráží a čím víc poznává jeho svět nekonečných večírků a her, při kterých se porušují pravidla, tím víc jí zajímá. Začíná ztrácet hlavu pro lásku, která je zakázaná…

DIMILY je zkratka tvořená z prvních písmen názvu prvního dílu trilogie Did I Mention I Love You? Autorka Estelle Maskameová má obrovskou fanouškovskou základnu a její série se ve světě stala fenoménem. Ve Velké Británii se DIMILY trilogie zařadila do žebříčku pěti nejlepších young adult knih všech dob. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/34_/342404/vis-ze-te-miluju-MEx-342404.jpg 4.172

DIMILY (1.)

Did I Mention I Love You? (2015)

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Fragment (ČR)

Samira

Povedená obálka a sama propagace knihy láká na fenomén a jednu z nejúspěšnějších young adult knih poslední doby. Kniha mne bavila to ano, ale zatím jsem jí tak docela nepropadla. Důvodů může být více - první - s hrdiny se seznamujeme v poměrně nízkém věku, hrdince je 16 let, někdy jsem musím říci doslova kroutila hlavou a říkala si to všechno nemůže být jen věkem.
Za druhé - nepravděpodobností jednání hrdinů. Místy byli opravdu nepřirozeně napsaní, lépe to nedovedu vyjádřit.
Za třetí - konec, který prostě naštve. Je však je přípravou na díl následují a hlavně na obrovský skok v čase.
Časový skok musím na sérii pochválit a opravdu mě velmi zajímá, kam se naši hrdinové za dva roky posunou, nevylučuji, že příště fenoménu podlehnu, protože potenciál příběh i postavy jednoznačně mají!

Kalilinka

Skvělý příběh, ale zdál se mi poněkud zdlouhavý rozjezd děje. Moc se těším na pokračování.

Lucyyy

Tato kniha byla skvělá,rychle se četla. Vůbec jsem nebyla zklamaná a už se moc těším na další díl ♥

bookwoman

Skvělá,úžasná,rychle se četla.Přestože byly nějaké pasáže předvídatelné,knížka mě bavila.Musím říct,že mě trochu zaskočil vztah Tylera a (jeho nevlastní sestry) Eden.Teď už jenom počkat na další díly. ❤

Mishak

Časem se přenesete přes to, že Eden ráda zkoumá lidi a vyslýchá je, i když je vám to hodně proti srsti a že s ubíhajícími stránkami ztrácí své kouzlo. Pochopíte nakonec i Tylera. Ale tahle kniha pro mě rozhodně nebude jednou z těch lepších, je mi líto...

Celý můj názor k přečtení zde:

Anett2000

Super oddychová knížka na léto. Rozhodně doporučuji.

Monyčí

Sice příběhově nic převratného, ale milá letní oddechovka to nepotřebuje. Už se těším na další díl, protože konec...ááá.

Kayla

Perfektní oddechovka. Ale ten konec... ten mě naštval. Už chci další díl.

ElisB

Skvělá knížka NATO ze jsem spis na fanatazy tak tohle je fakt skvělí!!!❤️❤️

maya.mm

Zase jsem u toho skoro nespala,jen abych to uz mela doctene :-D No ten konec jsem necekala ale nejspis se muzem tesit na druhy dil.

veronika0382

Skvělá oddechovka. Moc se mi líbila. I přesto, že mi už dávno není -náct mě bavila. Měla jsem jí na dovče jako letní čtení a splnila očekávání. Je psaná čtivě, hltala jsem každou stránku až byl konec :-o těším se na další díly :)

katerina5533

Kniha super, přehltala jsem ji až moc rychle. Těším se na další díl :) Ten konec mě sice trochu překvapil ale proc ne . Už ať vyjde pokracovaní :)

JanaDor

Kniha mě na první pohled zaujala obálkou, která se mi hodně líbí a na druhý pohled svou anotací, jež se mi líbila ještě více.
Styl autorky je čtivý a nabitý energií. Za tím trochu pokulhává vykreslení osob, které je trochu plytké. Není to dokonalé, ale příběh mě dostal svou čtivostí a romantikou.

Noctuelle

Tak tohle jsem maličko protrpěla.
Eden i Tyler jsou neskutečně hloupé, nelogické a ploché postavy. A nejen oni. Za celý příběh se neobjevil nikdo, koho bych měla byť sebemenší šanci si oblíbit. Absenci jakékoli hlubší myšlenky sotva nahradí zbytečně detailní popisy oblečení.
Nemluvě o velmi nedotaženém překladu a redakční práci (překlepy, překlepy!). Překladatelka zjevně kolem ustálených frází a spojení sotva prošla a překládá jejich znění doslovně, čímž poněkud ztrácí na významu.
Uznávám, asi nejsem úplně ona cílová skupina čtenářů, ale jiné YA knihy si užívám vcelku dost. Toto jsem dočetla pouze ze zvědavosti, jestli nastane nějaký vývoj, který by mě přiměl změnit názor.
Jednu hvězdičku dávám za epilog, který konečně nebyl úplně pitomý a ani překladově marný.
(Načnula jsem druhý díl v angličtině a netváří se tak hrozně. Takže beru v potaz, že se E.M. snažila nastínit naivitu oněch sladkých šestnácti. Ale stejně..)

EvaSupovic

Jsem zvědavá na další díl, budou zase o něco starší a těším se, jak se s tím poperou :-D

Ráďa99

Na totu knihu jsem se velice těšila a nezklamala mě. Pro mě to bylo velice přijemné čtění.Do příběhu jsem se zažrala že jsem to měla přečtené za jeden den. Mohu jen a jen doporučit a už se těším na druhý díl, který vyjde v zimě.

ptavichripkaa

Kniha mi strašně připomínala sérii Rosemary beach, tak jsem zvědavá na další dva díly. Trochu nechápu ten problém s nevlastními sourozenci a čemu to jako vadí.