DasaN DasaN komentáře u knih

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Ačkoliv s tématikou jezdectví moc seznámena nejsem, tak na mě kniha zaujala a uměla strhnout, navíc je zde velmi dobře zachycen vztah Sarah a koně Booa. Celkově působí příběh tak melancholicky, což je podtržené často popisovaným deštivým počasím, jen co bych v této vytkla, je to že některé pasáže jsou moc zdlouhavé.

02.08.2018 4 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Na můj vkus neobvyklé téma, které jsem četla na doporučení kolegyně z práce a upřímně mě to příjemně překvapilo. Krásný román je jako dělaný na letní horké dny a nádechem zakázané lásky. Je zde velmi pěkně popsáno, jak se hlavní hrdina zamilovává, jak zpočátku bojuje s city a nakonec se jim poddává. Občas tam jsou některé pasáže, při kterých jsem se červenala, ale celkově na mě kniha udělala velmi dobrý dojem.

02.08.2018 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Zajímavý romantický příběh s originální zápletkou. Popravdě některé příběhy od této autorky jsou lepší, ale co v této knize oceňuji jsou krásné milostné dopisy.

12.07.2018 4 z 5

Sestřičky v nesnázích Sestřičky v nesnázích Donna Douglas

Moc pěkná oddechovka, první díl byl sice lepší hlavně protože, tam bylo více nemocničního prostředí, tento díl byl více o vztazích. Jinak je to příjemné čtení a samozřejmě s otevřeným koncem, takže se těším na další pokračování.

12.07.2018 4 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Příběh o osudech tří lidí, kteří jsou každý z jiného prostředí, ale přesto se jejich osudy prolínají. Kniha uměla vtáhnout do děje, velmi dobře se četla, obzvlášť příběh Willema byl velmi zajímavý, ale zároveň tak děsivý, protože připomíná zvěrstva 2. světové války.

30.06.2018 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Kniha mě příjemně překvapila, uměla vtáhnout do děje a držela mě v napětí kdo vlastně nakonec zemře a jak.

Hledá se Romeo Hledá se Romeo Alexandra Potter

Další příjemná oddechovka od této autorky.

19.06.2018 3 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Nicholas Sparks

Taková klasická romantika se smutným koncem nezklame.

Než odejdeš Než odejdeš Clare Swatman

Kniha má zajímavý námět, který mohl být více rozpracovaný, ale jinak je to příjemná oddechovka.

19.06.2018 4 z 5

Loutkář z ghetta Loutkář z ghetta Eva Weaver

Velmi krásný příběh, podaný zajímavým způsobem jak z pohledu Miky, tak i vojáka Maxe. Jistě nejsem jediná, kterou tato kniha chytla za srdce.

To To Stephen King

Tato kniha je podle mě jedna z nejlepších od Kinga. Je dobře propracovaná a velmi dobře se čte, takže jsem se snadno nechala vtáhnout do děje.

Palác zářícího měsíce Palác zářícího měsíce Dai Weina Randel

Velmi zajímavý náhled na prostředí starověkého císařství v Číně. Kniha není žádné romantické klišé, ale přitom je tak příjemně romantická. Velmi pěkné čtení na zimní večery.

07.01.2018 5 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Velmi zajímavá a neobvyklá kniha o tom, že láska nemusí být jen romantická.

30.12.2017 4 z 5

Švadlena z Dachau Švadlena z Dachau Mary Chamberlain

Osud Ady mě velmi zaujal i přesto, co zažila se z naivní dívky stala velmi silná žena. Příběh je krásný, originální a velmi smutný, ale ten závěr je opravdu nečekaný.

25.12.2017 5 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Kniha má velmi zajímavý námět , který ukazuje děsivou skutečnost. Kniha je napínavá a chytlavá, ale kvůli velkému množství postav působí chaoticky.

17.12.2017 4 z 5

Kletba svitků Kletba svitků Barbara Wood

Příběh je zajímavý a dobře se čte, ale oproti jiným knihám této autorky je slabší.

30.11.2017 3 z 5

Nespavost Nespavost Stephen King

Kniha je dost rozsáhlá, tak na ní člověk musí mít náladu, ale nakonec to stojí za to. Téma, kterým se kniha zabývá je velice zajímavé a díky němu je příběh tak napínavý a chytlavý.

30.11.2017 4 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Válečné období je nevyčerpatelné téma, což potvrzuje tato kniha. Tento krásný příběh mě držel v napětí až do poslední stránky. Tato rozhodně stojí za přečtení a to ne jen jednou.

24.11.2017 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Na tuto knihu jsem se nesmírně těšila a nezklamala. Jodi je spisovatelka, která se umí zakousnout do kontroverzních témat a vytěžit z nich maximum..... jedním z těchto témat je právě rasismus. Během četby této knihy jsem pochopila míru předsudků, kterou si člověk ani neuvědomuje a jedná na jejich základě, aniž by o tom přemýšlel.

15.11.2017 5 z 5

Snaž se nedýchat Snaž se nedýchat Holly Seddon

Tak tahle kniha se fakt povedla. Zajímavý čtivý příběh se nečekaným rozuzlením. Akorát se mi zdálo, že ten konec je tak rychle odbytý.

04.11.2017 5 z 5