DasaN DasaN komentáře u knih

Cesta do středu Země Cesta do středu Země Jules Verne

Velmi pěkná klasika u které se zaručeně nebudete nudit.

08.07.2020

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Na pokračování o Cormoranovi a Robin jsem se velmi těšila a doufám, že si brzy budu mít možnost přečíst i další pokračování. Detektivní příběh je napínavý a zasazený do zajímavého prostředí, ale občas až zbytečně zdlouhavý...

King King T. M. Frazier

Ačkoliv tato tématika není úplně to co běžně čtu, tak mě kniha zaujala nejen drsnějším stylem psaní, ale i originálním příběhem.

Prodaná Prodaná Zana Muhsen

Ačkoliv nečtu knihu na tuto tématiku poprvé nikdy mě nepřestane udivovat z kolik toho museli tyto ženy zkusit proto aby se dostali na svobodu.

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Tak jako že by to byl nějaký literární zázrak to asi ne, ale pokud se chcete pobavit nad něčím nenáročným, tak je to fajn volba.

08.07.2020 3 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Veselá a zábavná kniha, díky které jsem měla možnost nahlédnout do jiných kultur z pohledu mladého cestovatele. Určitě to není poslední kniha, kterou jsem od autora četla.

08.07.2020 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Pěkný rodinný román se zajímavými lidskými osudy. Takové nenáročné čtení v podobném stylu jako knihy p. Morštajnové.

Noční vlaky Noční vlaky Barbara Wood

Velmi zajímavý příběh podržený atmosférou druhé světové války...to je prostě záruka úspěchu.

Země odpoledního slunce Země odpoledního slunce Barbara Wood

Příjemné letní odpočinkové čtení ze zajímavého prostředí.

Sezdány válkou Sezdány válkou Soraya M. Lane

Velmi zajímavá kniha s dobře vykreslenou atmosférou války. Postavy jsou sympatické, ale klidně by stačilo, kdyby byla jen jedna hlavní postava. Tématika zdravotních sester v polních podmínkách během války je čtivá a umí vtáhnout do děje.

Strach Strach Jozef Karika

Autor umí dobře vykreslit děsivou až psychedelickou atmosféru, která nutí číst stále dál...

08.07.2020 4 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Tak jsem si říkala, když je ta karanténa, tak si přečtu něco nenáročného, třeba to příjemné překvapí... No nepřekvapilo, stejně jako Padesát odstínů , je to všechno na jedno brdo...autorka se tam opět stále opakuje a prostě to působí moc ohraně. Když jsem před lety četla první díl, tak jsem si říkala, že to vypadá docela zajímavě, ale pak to šlo od deseti k pěti.... z autorky se prostě asi víc nevykřeše.

10.04.2020 2 z 5

Sestřičky na příjmu Sestřičky na příjmu Donna Douglas

Další pokračování sestřiček opět nezklamal. Pěkné čtení se zajímavým dějem, prostě takové příjemná oddechovka.

10.04.2020 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Příjemné a odpočinkové čtení se zajímavým příběhem a lidskými osudy a to p. Mornštajnová prostě umí.

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Velmi smutný a emotivní příběh, který zaručeně vtáhne do děje.

10.04.2020 5 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Napínavý příběh, který drží čtenáře v napětí a umí vtáhnout do děje. Klasika od Kinga prostě nezklame.

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Vzhledem k tomu, že autorka patří mezi mé oblíbené tvůrce, tak jsem očekávala, že Záblesk života nezklame. V knize je opět propírané velmi zajímavé téma, které je velmi sledované. Příběh je zpracovaný neobvyklým způsobem od konce do začátku a čím více se blížíme k začátku, tím více nám navzájem do sebe zapadají souvislosti. Jako každá kniha od Jodi se četla velmi dobře, příběh byl napínavý a uměl strhnout, přesto bych celkové příběh hodnotila jako trochu slabší s porovnáním s ostatními knihami této autorky.

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Neobvyklý styl psaní, který autorka použila, ještě umocnil krásný, ale smutný příběh.

02.11.2019 5 z 5

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Zpočátku jsem se nějak nemohla začíst, ale pak se to opravdu nečekaně rozjelo a pak už jsem se zatajeným dechem hltala příběh až do konce.

27.10.2019 5 z 5

Spouštěč Spouštěč Wulf Dorn

Od začátku knihy jsem vlastně nevěděla co je pravda a co ne a navrch velmi nečekané rozuzlení.

27.10.2019 4 z 5