DasaN DasaN komentáře u knih

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Velmi silný příběh o lásce, která překoná veškeré útrapy, což je tak málo pravděpodobné, ale přesto reálné.

27.10.2019 5 z 5

Kniha je psaná zvláštním způsobem a ne úplně systematicky, ale o to víc působí autenticky a reálně.

Sestřičky ve víru osudu Sestřičky ve víru osudu Donna Douglas

Velmi příjemné čtení, zajímavý děj a také pěkně popsaná atmosféra blížící se války.

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Jak jsem si již ověřila King prostě nezklame. Ze začátku chvíli trvalo než se příběh rozjel, ale pak už jsem se nemohla odtrhnout.

Růženky Růženky Stephen King

Možná to není úplně nejlepší dílo od Kinga, ale příběh je zajímavý s originální zápletkou.

02.07.2019 4 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Jodi Picoutová opět potvrdila pravidlo, že když se sáhne po její knize, tak se to prostě vyplatí. Krásný příběh, kde se objevuje dilema, zda nechat zemřít nebo nechat žít, ale za jakou cenu.... Zároveň tak ocenuji, jak je zachycen život vlků a jejich soužití.

02.07.2019 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Podle toho jak všude knihu prezentují jsem od toho čekala víc. Námět je zajímavý, ale odhalení vraha a závěr je odfláknutý.

06.06.2019 3 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Autorka opět nezklamala...kniha má spád, velmi dobře se četla a po tolika přečtených thrillerech je to příjemné odlehčení.

26.05.2019 5 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Ačkoli je to další kniha o holokaustu, tak je brána z jiného pohledu. Velmi zajímavý je náhled do romského tábora, se kterým jsem se dosud nesetkala.

22.05.2019 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Ať je kniha pravdivá nebo ne, zní její obsah velmi znepokojivě. Ačkoliv to není úplně horor, tak je její obsah takový psychedelický, že při čtení pociťujete od začátku do konce úzkost. Příběh je poutavý, ale po zjištění že Igor je feťák.... se na něj dívám trochu skepticky, každopádně pokud je na tom co vypráví aspoň trochu pravdy, tak je to opravdu dost děsivé. A pro jistotu kdyby se vyskytla možnost výletu na Tribeč, tak ji raději omítnu.

22.05.2019 4 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Trochu mi přišlo, že si autorka snaží vytřískat z toho co nejvíc, ale už to působí dost obehraně a kýčovitě.

12.05.2019 2 z 5

Válečný kůň Válečný kůň Michael Morpurgo

Zajímavý náhled do duše duše zvířete propojený s krásným příběhem.

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Velmi povedená kniha, která vypráví neobvyklý příběh, chvílemi až trochu děsivý. Zajímavě také působí útržky vzpomínek na předchozí život .

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Příběh Violy mě vtáhnul do děje a i přes mrazivý obsah jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Přesto kolik jsem toho na téma holokast přečetla, tak pokaždé žasnu jakých zvěrstev se lidi byli schopní dopouštět.

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Kniha je jako oddechovka fajn, žádné náročné čtení to ale není.

07.02.2019 3 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Kniha je podaná neobvyklým způsobem, kdy člověk neví čemu věřit a čemu ne. Ale v podstatě jsem knihu zhltla jedním dechem.

07.02.2019 4 z 5

Pýcha, předsudek a seznamka Pýcha, předsudek a seznamka Curtis Sittenfeld

Ačkoliv mám Pýchu a předsudek mám ráda, tak toto se opravdu nepovedlo. Autorka se snaží tak napodobit slavný román a přitom chce být moderní, až to působí dost křečovitě.

23.10.2018 2 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Knihu jsem četla jako druhou v pořadí po Haně, ačkoliv Hana byla lepší , tak slepá mapa byla velmi povedená.

23.10.2018 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Kniha má originální námět, ale přesto jsem čekala od knihy víc. Autor se v mnoha věcech opakuje, což působí trochu ohraně.

23.09.2018 4 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Kniha na mě neudělala takový dojem jaký jsem si představovala. Nápad dvou alternativ je zajímavý, ale dalo by se z něj vykřesat více. Jinak kniha se čte dobře, takže jako oddechovka na léto je fajn.

02.08.2018 3 z 5