Darf... Darf... komentáře u knih

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Kniha ve mně zanechala velmi silnou stopu. Hlavně jsem byla překvapená, že hlavní postava pro mě nebyla záporná. V podstatě mi jí bylo líto...byl obětí pedantické a nesmyslné výchovy svého otce, který mu všípil, že nad rozkazy se nepřemýšlí, rozkazy se plní. A pokud ne, přichází krutý trest. Opravdu velmi čtivé a hodně působivé čtení. Každému bych ji doporučila.

05.03.2012 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Četla jsem knihu už na střední škole v rámci povinné četby. Teď jsem se k ní po delší době vrátila, přečetla ji znovu a byla překvapená, kolik věcí jsem předtím nejspíš nebyla schopná pochopit. Myslím, že by si to měl přečíst každý, ať už si z toho vezme cokoliv.

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Další perfektní knížka od tohoto autora. Je skvělé, jak s každou knihou malinko poodkrývá okolnosti kolem asistenta Asada a dalších postav. Těším se na další knihy.

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Z knihy jsem byla nadšená. Hlavně z toho, kolik muselo stát času a úsilí získat potřebné informace k napsání tak obsáhlého díla. A jak do sebe všechno nakonec zapadlo...perfektní. :-)

25.09.2017 5 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Velmi zajímavá povídka. Pro mě je zásadní věcí v knize fakt, že hlavní hrdina vůbec neřeší, jak a proč se proměnil v brouka...řeší jen následek, ne příčinu. Člověk se nad tím musí hodně zamyslet a stejně nic nevymyslí. Čekala jsem pravda trochu jiný konec, byla to totiž první kniha od Kafky, kterou jsem četla, tak jsem nevěděla, co čekat. :-) Jinak 4 hvězdičky zasloužené.

16.02.2012 4 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Kniha na neotřelé téma. Hodně povedená, jako ostatně všechny od Olsena. Konec pro mě byl opravdu velmi překvapivý. Určitě plný počet, přečetla jsem ji téměř na jeden zátah.

Zabiják Zabiják Ed McBain

Na knihách Eda McBaina se mi líbí, že nemají nijak rozvláčný příběh (což se tedy nedá říct o některých kapitolách :-D). Žádné zamotané konce bez konce. :-D Všechno je zde jasně popsáno a není nutné dělat nějaké okliky. Taková je i tato kniha. Občas jsou zde některé pasáže opravdu výpravné a myslím, že by se dali zkrátit třeba na půlku, ale to už k tomu asi tak nějak patří. Kniha je čtivá a rychle to utíká, proto čtyři hvězdičky.

03.10.2017 4 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Skvělá kniha, velmi dobře se četla. Překvapivě strhující už od prvních stran. Některé pasáže sice byli výpravnější, než bych chtěla, ale co by člověk Brownovi neprominul.:-) Pro mě za poslední dobu nejlepší kniha, co jsem četla. Prostě mi nedala pokoj, než jsem jí nedočetla. Skvěle jsem se bavila a přečetla jedním dechem, proto za mě pět hvězd. :-)
(Doufám, že si všichni všímáte, kterým slovem končí můj komentář. :-D)

05.03.2014 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Toto je moje nejoblíbenější kniha ze všech. Četla jsem ji už mnohokrát v různých časových obdobích, jako dítě, několikrát jako teenager a i jako dospělá jsem ji přečetla více než jednou. To, co mě na té knize nejvíce fascinuje je, že v každém období v ní najdu jiné moudro nebo příběh, který jakoby v ní předtím nebyl. Tato kniha je naprosto nadčasová a její příběh mě vždycky dostane. Nedám na ni dopustit, proto také 5 hvězd.

14.02.2012 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Taková oddychovka. Některé kapitoly se mi líbily více některé méně. Ale jako čtení na léto, proč ne?

25.09.2017 3 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Druhý díl případů z oddělení Q mě překvapivě zasáhl svoji brutalitou. Většinou si při čtení knih tyhle věci nepřipouštím, ale tahle kniha se mi dostala nějak hluboko pod kůži. Nicméně stejně jako Žena v kleci se mi kniha líbila a určitě doporučuji.

30.08.2016 5 z 5

Devátá dívka Devátá dívka Tami Hoag

Skvělá kniha. Měla jsem ji přečtenou za jeden víkend, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Sice jsem už asi od půlky tušila, jak by kniha mohla dopadnout, ale autorka ve mně neustále udržovala napětí a jenom zvyšovala moji touhu po tom, abych se dozvěděla, jak to doopravdy bylo. Na konci se v podstatě potvrdilo moje tušení, ale o to víc jsem byla nadšená. Dávám pět hvězd, protože už dlouho jsem nebyla do knihy tak "zažraná".

08.06.2015 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Velmi působivá knížka. Četla jsem jí v rámci povinné četby na střední škole, ale to na mém pocitu z této knihy nic nezměnilo. Příběh se mi velmi líbil, a ač jsem ho znala již z dětství, tak mě Dykovo zpracování opravdu dostalo.

02.07.2013 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Musím uznat, že první díl mě bavil víc...tenhle mi přišel celkově víc zmatenější a nepřehlednější. Mnohem víc postav, ve kterých jsem se občas ztrácela, ale to je spíš tím, že nejsem schopná si zapamatovat švédská jména...:-D Ale jinak kniha zase čtivá a dobře napsaná. Takže za mě 4 hvězdičky. :-)

14.09.2012 4 z 5

Jak blbá, tak široká Jak blbá, tak široká Halina Pawlowská

Mám ráda humor Haliny Pawlovské, takže mě se kniha líbila. Byla to první, a zatím jediná kniha, kterou jsem od ní četla, takže nemám srovnání, ale zdála se mi opravdu vtipná. Samozřejmě jsem se nesmála od začátku až do konce, ale celkový dojem z knihy mám pozitivní.

02.04.2012 4 z 5

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Prvních několik stráněk jsem se nutila do čtení...ale když jsem se prokousala (pro mě) nudným začátkem, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Skvělá kniha, jsem ráda, že jsem ji hned neodložila, když mě nezaujaly první stránky.

16.02.2012 4 z 5

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

Tato kniha se mi velmi líbí, tak jako všechny knihy od Browna. Velmi neotřelá zápletka mě nadchla. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a přečetla jsem ji za jeden víkend. Samozřejmě několik naprosto neskutečných zvratů, kterým člověk jen těžko věří...ale i to k Brownovi patří, tak proč ne? Je to přeci román, ne literatura faktu.

14.02.2012 4 z 5

Polibek Polibek Ed McBain

Asi tak od půlky knihy jsem předpokládala konec, ale vlastně mi to ani nevadilo, že se moje tušení potvrdilo. Kniha je malinko předvídatelná, ale nevím, jestli to není tím, že už jsem od autora pár knih přečetla, nebo že obecně tento žánr zbožňuji. Není to nejlepší, co jsem kdy četla, ale bylo to zase nadprůměrné.

11.10.2017 4 z 5

Profesionál Profesionál Ed McBain

Moje první kniha od tohoto autora. Některé pasáže jsou opravdu roztahané a myslím, že by knížka mohla mít tak o třetinu méně stran. Na druhou stranu se mi líbilo, že zápletka není nijak zvlášť zamotaná a rozvleklá a člověk se neztrácí v množství postav. Za mě lepší průměr.

25.09.2017 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Líbila se mi propojenost postav, že v každém příběhu je nějakým způsobem zmíněna postava z dalšího nebo předchozího příběhu. Ale tak trochu jsem měla pocit, že je kniha jakoby nedodělaná. Jakoby mi chybělo několik kapitol na konci. Ale v podstatě jako oddychové čtení je to ideální.

25.09.2017 4 z 5