dancadragneel dancadragneel komentáře u knih

Bylo nebylo Bylo nebylo Božena Němcová

U nás pohádky moc úspěch neměli. Je to psané slovy, které deti už neznají a tak bylo pro ně těžké udržet pozornost.
Za mě pěkné a ilustrace jsou překrásný. Za naše děti nuda...

19.01.2023 2 z 5

O mašince Tomášovi 2 O mašince Tomášovi 2 Wilbert Awdry

Dcera mašinku Tomáše miluje. Knihy máme ještě po jejím tatínkovi a musím říct, že velmj bavila. Jen je škoda, že první kniha byla příběhů hodně plná, v téhle jsou jenom tři. Je to škoda.

14.01.2023 5 z 5

Říkání o víle Amálce Říkání o víle Amálce Václav Čtvrtek (p)

U nás byl občas problém se stylem psaného slova. Některým starším slovům prostě dcera nerozuměla a museli jsme vysvětlovat, ale jinak ji příběhy o Amálce velmi zaujali, což jsem byla velmi mile překvapená. Každý večer se těšila na další příběh.

04.01.2023 4 z 5

Tlapková patrola - Od pohádky k pohádce 2 Tlapková patrola - Od pohádky k pohádce 2 kolektiv autorů

Dcera tlapkovou patrolu miluje a tak nebylo divu, že jsme knihu zakoupili. Během dvou večerů jsme měli přečteno. Dcera byla nadšená a myslím, že ještě párkrát ji číst budeme.

04.01.2023 5 z 5

Pohádky Pohádky J. R. R. Tolkien

Hrozně se mk zalíbil příběh kováře, ale zbytek bohužel už nebyl asi pro mně. Do čtení prvních dvou jsem se musela trochu nutit. Třetí příběh je ale krásný, kouzelný a nedělal mi sebemenší problém ho číst. Asi se k příběhům vracet nebudu, ale to neznamená, že by pan Tolkien nebyl můj největší oblibenec.

02.01.2023 3 z 5

Tlapková patrola - Od pohádky k pohádce Tlapková patrola - Od pohádky k pohádce kolektiv autorů

Dceřina oblíbená pohádka. Tudíž bylo jasné, že kniha zaujme. Příběhy jsou krátké, ale pěkné a na čtení před spaním pro 2,5letou milovnici tlapek tak akorát.

17.10.2022 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Za mě nejlepší kniha z období před/během/po válce. Mrazilo mě z ní a občas jsem se přistihla , že se bojím číst dál. Silný příběh...

03.08.2022 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Na tuhle knihu jsem čekala dlouhých 5 let. V knihovně nikdy nebyla k půjčení a v knihkupectví se po ní slehla zem. No a pak na mě vypadla... hledala jsem tenkrát jinou knihu, ale doufám, že tu tak dlouho hledat nebudu... to čekání, ale za to stálo, protože kdybych si asi tuto knihu přečetla na SŠ moc bych si z ní nevzala, zatímco dnes mohu říci, že mi dala dost... příběh jsem znala, šla jsem do čtení s tím, že konec znám, ale i přesto mi bylo smutno a i přesto mi to dal nový pohled na svět. Stephen King nikdy nepatřil mezi mé nejoblíbenější spisovatele, ale tahle jeho kniha se ode dneška řadí mezí mých TOP5.

06.11.2021 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

(SPOILER) Já jsem na těchto pohádkách vyrůstala a tak jsem se rozhodla přečíst i naší dceři, která při usínání potřebuje slyšet něčí hlas a někdy jsem byla ráda, že tomu vlastně nerozumí. Některé pohádky mi přišli navíc a divné a některé neměli ani smysl.
Všechno začíná umyvanim podlahy. Tenhle příběh si pamatujeme všichni a mě se i dnes dost líbí. Pokračujeme zizalou v kalhotách, která děti učí, že mají o sebe dbát. No a pak to začíná Vánoční příběh je katastrofa o ničem až nakonci děti čeká ponaučení, že nemají být na zvířátka ošklivý. Z dětství si pamatuji, že mě tenhle příběh už v té době nebavil. Pak se píše dopis holcickam a to je teda hrůza. Pak jak se píše o domažlickych detech to je taky hrůza. Pak se objeví klasika s dortem, která zase knížku vrací na nějakou úroveň. Příběh je veselý a ujde. Pak pohadka o zahozene panence je taky super. Pak zase příběh o ničem a nakonec se děti v posledním příběhu dozví o 28.rijne.
Za mě docela ucházející, ale příště dceři budu číst jenom vybrané pohádky

24.06.2020 2 z 5

Sto tajných dvířek Sto tajných dvířek Nathan David Wilson

Na začátku jsem se nedokázala chytit... příběh je pěkný, ale většinu knihy se nic neděje až na konci začne napětí a kniha vás najednou nedokáže pustit. Rozhodně to není špatný příběh jen než se něco děje, tak kniha pomalu končí.

20.09.2019 4 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 1 Zaslíbená Země Nezemě 1 Kaiu Širai

Rozhodně lepší než jsem celkově očekávala. Mile mě to překvapilo. Rozhodně se neddivím, že to má takovou oblíbenost, protože po pár stránkách jsem si příběh sama oblíbila. Příběh sirotků je pěkně propracovaný, nemluvě o kresbě. Těším se na další díly.

11.09.2019 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Strašně dlouho jsem se na knihu chystala a strašně lituji toho, že se na ni dostalo až teď. Příběh je skvělý a poutavý. Nemohu než doporučit. Těším se na další díly.

28.08.2019 5 z 5

Slezské písně Slezské písně Petr Bezruč (p)

Klasika, kterou by si měl přečíst každý. Samozřejmě i některé básně jsou trochu nic moc, aspoň pro mě byli, ale pořád jsou tam ty krásné, které stojí za to si je přečíst.

18.08.2019 3 z 5

Benedict Cumberbatch Benedict Cumberbatch Nigel Goodall

Velmi příjemné čtení. Zajímavý životopis a zajímavý herec... jenom ke konci jsem začala být trochu unavená z těch mnoha informací.

17.07.2019 3 z 5

Kůň a jeho chlapec Kůň a jeho chlapec C. S. Lewis (p)

Mám tuhle sérii velmi ráda, ale tento díl utíkal ze všech nejpomaleji. I přesto se mi velmi líbil. Bylo zvláštní zase vidět jiný kus téhle země a číst o jiné zemi než jen Narnii.

04.07.2019 3 z 5

Věc Makropulos Věc Makropulos Karel Čapek

Kniha je svým tématem velmi zajímavá. Už jenom proslov samotného Čapka ke knize je skvělý. Pak sice příběh trochu pokulhává, ale i tak má kniha něco do sebe.

20.06.2019 3 z 5

Čarodějova nevěsta 1 Čarodějova nevěsta 1 Kore Yamazaki

Jedna z těch lepších mang, ke kterým jsem se dostala. Čise a Eliach mě rozhodně nezklamali. Je tu spousta kouzel a zajímavých postav a děj docela utíká. Rozhodně se těším na další díl.

18.06.2019 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Moje druhá kniha, u které jsem plakala. Konec je prostě moc silný... Příběh jako takový je neuvěřitelný a nedokáže vás nepronásledovat. Budete jej chtít číst dokud jej nedočtete. Za mě jedna z těch knih, kterou by si měl přečíst každý. Stojí rozhodně za to....

17.06.2019 5 z 5

Zápisník smrti 1 Zápisník smrti 1 Tsugumi Ohba

Za mě jedna z těch lepších mang. Rozhodně vřele doporučuji... Sice zvyknout si na překlad shinigami jalo smrtonos bylo dlouhé, ale nakonec se to dalo.
Doufám, že se mi brzy do ruky dostane pokračování

15.06.2019 5 z 5