dancadragneel dancadragneel komentáře u knih

Harryho Pottera mám ráda, ale upřímně bez tohohle pokračování bych se asi obešla. Neříkám, že nápad je to pěkný, ale už to prostě za mě není ono, což je škoda...

19.09.2023 3 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Mě knihy od této spisovatelky prostě baví. Jasně je to romanťárna a hodně spíš lehčí čtení, ale vlastně je to super. Pravdou je, že je to po Moyesoví jedina spisovatelka takového žánru, co si mě získala a to je dost, co říct.

15.09.2023 5 z 5

Příhody ze školky Příhody ze školky Neville Astley

Peppa je super na seznámení se školkou. U nás velmi oblíbená

14.09.2023 5 z 5

Lvíče Lvíče Ivona Březinová

Na večerní uspavani super kniha. Není to žádný zázrak literarury, ale děti to baví.

12.09.2023 4 z 5

Tango: Skutečný příběh jedné tučňáčí rodiny Tango: Skutečný příběh jedné tučňáčí rodiny Peter Parnell

Za mě hezká kniha. Mile mě překvapilo, že zde nikdo nevnucuje nic. Prostě dva tučnáci, co se měli rádi a dali možnost jedomu vajíčku nezaniknou, ale naopak přežít. V divočině by to vajíčko nemělo možnost. Takhle jí dostalo. Je to nenasilná četba o tom, že láska je různá a důlležitá.

11.09.2023 5 z 5

O mašince Tomášovi 11 O mašince Tomášovi 11 Wilbert Awdry

Za nás krásná četba k odpolednímu spánku. Syn mašinku Tomáše miluje a naše sbírka se pomalu zvětšuje

11.09.2023 5 z 5

O mašince Tomášovi 10 O mašince Tomášovi 10 Wilbert Awdry

Mašinka Tomáš momentálně u syna vyhrává. Já jsem teda i docela ráda protože ty příběhy jsou dost krásné. Jsou to jednoduché a dobrodružné příběhy, u kterých se mu krásně usína.

29.08.2023 5 z 5

Hádej, jak moc tě mám rád! Hádej, jak moc tě mám rád! Sam McBratney

Přesná knížka. Dětem i nám se hrozně moc líbila. Vřele doporučuji

29.08.2023 5 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Nebylo to vůbec špatné, ale první díl se mi tenkrát líbil víc. Tady jsem se chvíli nudila a do čtení občas tlačila. Některé pasáže byli delší než jsem vlastně potřebovala.
I přesto to byla velmi pěkná kniha, která ukazuje, že každá rodina prostě není úchvatná iak se na první pohled jeví.

29.08.2023 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Upřímně to splnilo moje očekávání. Není to velká četba, Není to Christie nebo Tolkien, ale má to něco do sebe. Člověk u toho prostě doopravdy odpočívá. Takže za mě super četba na léto.

23.08.2023 5 z 5

Neobvyklý typ Neobvyklý typ Tom Hanks

Asi nemohu říct, že to je kmiha, kterou si ještě někdy přečtu. Nejde o to, že by povídky nebyli skvělé, ale prostě většina z nich u mě nevyvolala takový ten wow efekt.
Tom Hanks umí psát, ale pro mě to zřejmě není....

17.08.2023 4 z 5

Maminka tě má moc ráda Maminka tě má moc ráda Jillian Harker

Za mě doopravdy moc krásná kniha pro děti i rodiče.

16.08.2023 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Krátká kniha, ale hrozně rkrásná. Sáhla jsem po ní v knihovně ani vlastně nevím proč a pak jsem se nedokázala od ní odtrhnout. Začátek je trochu pomalý, ale pak už je to radost pro oči.

08.08.2023 4 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Hercula Poirota jsem si oblíbila už ve Smrti na Nilu a tak když na mě vypadl další příběh rozhodla jsem se do něho jít. Christie uměla skvěle psát a já jen mohu říct, že jsem propadla jejímu talentu. Nemohu se dočkat dalšího příběhu...

07.08.2023 5 z 5

Kocour, který zachraňoval knihy Kocour, který zachraňoval knihy Sósuke Nacukawa

Za mě velmi milé překvapení. Upřímně jsem od knihy nečekala moc, ale byla jsem opravdu do četby zabraná a postavy jsem si hned oblíbila. Za mě opravdu krasný klenot.

05.08.2023 5 z 5

J. R. R. Tolkien J. R. R. Tolkien Maria Isabel Sánchez Vegara

Za mě moc krásná knížka. Jsem velký fanoušek a jsem tak ráda, že díky této knížce můžu už svým dětem představit takového spisovatele jako je Tolkien. Dětem se strašně líbili ilustrace což mě taky. Velmi vřele doporučuji.

03.08.2023 5 z 5

Cesta do Chandary Cesta do Chandary James Gurney

Úplně bych jí nedoporucovala menším dětem. Ale od takových 13 let by to mohlo někoho zaujmout. I přesto je to taková nic moc kniha za mě... skoda

03.08.2023 3 z 5

Pohádky ze statku Pohádky ze statku Gabriela Kopcová

Takhle.... příběhy jsou docela pěkné, ale ten příběh o ovečkách ten bych škrtla. To nebylo teda nic moc. Jinak se pohádky líbili. Ilustrace taky jde. Za mě na jedno přečtení super, ale na víckrát jí číst nebudeme.

30.06.2023 4 z 5

Sex ve městě Sex ve městě Candace Bushnell

Seriál miluji. Knihu jsem chtěla zkusit i když jsem se dozvěděla, že to není nic moc. Šla jsem do toho, že to není ten seriál a nesmím si to spojovat. Ten seriál to není. Není to vůbec dobrý. Příběhy jsou nudný, všude takový chaos. Linie příběhu jde chvíli úplně jinam než předtím. Strašný skoky v tom... no nic moc teda.

29.06.2023 2 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Za mě velké wow. Byla jsem vůči knize dost skeptická. Ale musím říct, že mě dostal. Prvních pár stránek je teda nic moc, ale pak se to hezky rozjede a ke konci skoro nevíte jak se to stalo. Autor si hraje pěkně se slovy a s dějem, že si opravdu přijdete jako blázen a říkáte si tak je to realita nebo ne. Za mě velmi super. Příjemné překvapení.

21.06.2023 5 z 5