dancadragneel dancadragneel komentáře u knih

Tatínek tě má moc rád Tatínek tě má moc rád Jillian Harker

Kniha mě velmi mile překvapila. Půjčili jsme si v knihovně protože se synovi líbila obálka a jsem zvyklá, že po takovém výběru není kniha nic moc, ale tady jsem se pletla.
Příběh je krásný, děti strašně bavil a navíc ty ilustrace jsou kouzelný. Za mě krásná pohádka.

20.06.2023 5 z 5

Peppa v knihovně Peppa v knihovně Neville Astley

Prasátko Peppa je vítězství u našich dětí. Ať už je příběh jakýkoliv tak jakmile je tam to prase tak je to baví a nás vlastně taky. V knize navíc není Peppa tak drzá a nevychovana k rodičům jako v seriálu tudíž knihy s ní ráda dětem přečtu.

16.06.2023 5 z 5

Velké uši a dlouhé nohy Velké uši a dlouhé nohy Ilona Fryčová

Moc krásná kniha o dvou kamarádech doplněná krásnými ilustracemi.

16.06.2023 4 z 5

Medvěd nechce jít spát Medvěd nechce jít spát Oksana Bula

Za mě má kniha hezké ilustrace, ale upřímně čekala jsem asi více. Příběh je hezký, ale přijde mi to rychle rychle a bez nějakého pořádného konce. Škoda....

15.06.2023 3 z 5

Sonety Sonety William Shakespeare

Asi ze mě nebude milovník básní a zvláště pana Shakespeara. Pro mě to bylo dlouhé, ale občas jsem se začetla. Možná zkusím příště něco zase lehčího.
Neříkám, že sonety jsou špatné. Myslím, že naopak jsou velmi skvělé, ale nejsou pro mě. Tudíž pokud máte rádi rýmy a vychutnávate si tuto četbu tak vřele do toho. Já zůstanu u jiného žánru....

15.06.2023 2 z 5

Národní opruzení Národní opruzení Karolína Zoe Meixnerová

Za mě hezká odpočinková kniha. Příběh je zajímavý, postavy jsou skvěle vedený. Prostě příběh, co vás nebude nudit. Neočekávejte od toho něco velkého, je to prostě pěkná jednohubka.

12.06.2023 5 z 5

Prasátko Peppa a kamarádi Prasátko Peppa a kamarádi neznámý - neuveden

Jedna z nejoblíbenějších knih s Prasátkem Peppou, co doma máme. Na seriál děti kozkat nechtějí, ale knihy s Peppou milují, zvláště tuhle. Hlavním důvodem jsou samozřejmě zvuky, ale samotný příběh je pěkně napsaný. Za mě vřele doporučuji.

09.06.2023 5 z 5

Těžko uvěřitelný příběh Těžko uvěřitelný příběh Chris Colfer

Jeden z nejkrásnějších příběhů,co jsem za poslední dobu četla. Chris umí prostě psát, že to člověka vtáhne.
Co mě, ale na knize vytáčelo byli pravopisné chyby v textu. Škoda, že se na to nikdo pořádně nepodíval protože přes deser chyb v jedné kapitole,to je opravdu hrůza.

14.05.2023 5 z 5

Aincrad 1 Aincrad 1 Reki Kawahara

Já to anime zbožňovala. Bylo jedna z mála, které příběhem vyprávěla něco tak zajímavého a krásného a vždy jsem čekala na další serie a filmy, že není divu, že jsem si pořídila i knížku.
Příběh Kirita a Asuny je prostě krásný, překvapilo mě jak mě kniha dokázala dostat do děje i když jsem ho znala. Za mě prostě pěkná novela a na druhý díl si brousím zuby.

26.04.2023 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Po Ztraceném symbolu krásně překvapení. Trochu jsem se po předešlém díle začala bát, že už jsem se Dana Browna až moc nacetla, ale Inferno mě moc mile překvapilo. Už od prvních kapitol jsem zůstala přilepená ke stránkám a snažila se vše vyřešit stejně jako Robert. Příběh se točil okolo Danteho Božské komedie (kterou si budu muset ještě přečíst) a mnoha dalsich uměleckých děl, že z toho člověku padala čelist. Za mě velmi pěkné čtení... už teď se těším na další pokračování...

Inspektor Šin'ja Kógami 1 Inspektor Šin'ja Kógami 1 Midori Gotó

Psycho pass jsem viděla jako anime a strašně si ho zamilovala. A tak jsem se na mangu dost těšila. Nezklamala. Je to jiný příběh než v anime a proto stále poutavý. Za mě je to strašně zajímavý příběh se strašně děsivým nápadem a světem. Vřele doporučuji.

Zrezivělý anděl Zrezivělý anděl Jukito Kiširo

Velmi zajímavý příběh. Prvně jsem se do čtení moc nehrnula, ale nakonec mě to zaujalo. Příběh je zajímavý a docela se nemohu dočkat dalšího dílu.

Motýl Motýl Jiří Suchý

Nejsem člověk, co by byl na rýmy, avšak pan Suchý má prostě něco do sebe. Jeho texty písní jsou chytlavé a zbožňuji je odmala a tak není divu,že i sbírka radost udělala.

06.04.2023 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Hrozně jsem se toho bála. Než jsem tě poznala jsem si zamilovala. Knihu jsem několikrát četla, film znám nazpaměť a hudba... no ta mi hraje dost často.
A tak když jsem se dozvěděla o pokračování zalil mě strach. Co když to bude špatný? Co když to nesplní má očekávání?
Možná proto kniha ležela v mé knihovně něco přes rok. Nakonec jsem se, ale odhodlala a nelituji toho. Slza ukápla, ne tolik jako u jedničky a dokonce jsem se i zasmála. Všechny postavy, co už známe dostali více prostoru, více času a zápletka byla skvělá.
Všechno to do sebe zapadlo, ale toho třetího dílu se zase budu bát

26.02.2023 5 z 5

Dobré ráno, mašinky! - Tomáš a jeho přátelé Dobré ráno, mašinky! - Tomáš a jeho přátelé kolektiv autorů

Knihy s mašinkou Tomášem jsou u nás teď hit. Tahle poněvadž je ještě zvuková jede u nás každý den. Za mě vřele doporučuji každému kdo furt dokola poslouchá "Jsou dva a tři a ještě víc..."

21.02.2023 4 z 5

Velmi mile překvapená jsem byla. HP byli filmy i knihy, které byli s mým dětstvím dost spojené, ale ohledně této knihy jsem byla dost skeptická. Nakonec jsem pořídila, začala číst a nedokázala se odtrhnout. Tom Felton píše skvěle, zatáhne vás krásně do tahu... no prostě se nemůžu dočkat jestli vydá třeba i jen nějaké příběhy...

17.02.2023 5 z 5

Krtek v sedmém nebi Krtek v sedmém nebi Hana Doskočilová

Moc krásná pohádka. Hodně mile mě překvapila. I děti. Vřele doporučuji.

04.02.2023 4 z 5

O mašince Tomášovi 01 O mašince Tomášovi 01 Wilbert Awdry

Mašinka Tomáš má u nás doma prostě vždycky úspěch. Tohle je v pořadí třetí kniha a obě dvě děti si jí oblíbili stejně jako já. Příběhy jaou krátké a tak skvěle pro nejmenší posluchače.

31.01.2023 4 z 5

Rumcajsova loupežnická knížka Rumcajsova loupežnická knížka Václav Čtvrtek (p)

Je to klasika, kterou jsem dětem velmi ráda četla. Děti Rumcajs strašně bavil za což jsem velmi ráda.

27.01.2023 4 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Dostala jsem tenkrát jako dárek. Ani nevím jestli k narozeninám nebo k Vánocům. Paní farářku jsem znala z doslechu a věděla jsem o ní a tak jsem se na knihu těšila, ale... kniha nebyla můj šálek čaje. Možná někoho zaujme a vyvolá v něm to, co mě chybělo. Je to škoda, ale prostě deník nebyl můj styl a tak bude kniha putovat dál....

26.01.2023 1 z 5