dancadragneel dancadragneel komentáře u knih

Národní opruzení Národní opruzení Karolína Zoe Meixnerová

Asi chápu proč má tahle kniha takové hodnocení, ale vlastně je mi to líto. Kniha a příběh není špatný. Ano nebude to asi největší klenot našeho státu, ale upřímně je to pěkná pohodová kniha a myslím si, že díky ní jsou ti velcí autoři konečně trochu víc přijatelnější pro mladé. Protože z Boženy se díky této knize najednou stáva jen žena toužící po lásce a ne necitlivá děvka, co napsala Babičku. Z Nerudy se stáva super malý puberťáček a takhle bych mohla pokračovat. Ano příběh má nějaké své mouchy, ale i přesto mě se líbil a můžu jen autorce vzkázat, že to dělá dobře, protože jen díky ní je v mé knihovně po 15 letech Babička a nemám náladu o tom mluvit jako o nejhorší četbě, ale naopak mám sto chutí jí přečíst.

20.04.2024 5 z 5

Za mě byla kniha zábavná a člověk se docela dost dozvěděl. Mám sto chutí si něco přečíst od Boženy Němcové, kterou mi základní škola úplně zkazila a to je u mě dost, co říct.
Kniha je napsaná poutavě, autoři tu vystupují prostě jako lidi a ne jako bohové. Člověk se o nich dozví víc a má najednou náladu si něco od noch přečíst.
Tuhle knihu bych prostě doporučila všem co jsou v prvaku na SŠ

07.04.2024 4 z 5

Poutníkem po Středozemi: Skici z cesty ze Dna Pytle až do Mordoru Poutníkem po Středozemi: Skici z cesty ze Dna Pytle až do Mordoru John Howe

Kniha, kterou by měl mít snad každý fanoušek Tolkienova světa. Pan Howe krásně kreslí a text byl též zajímavý. Pěkná kniha.

27.03.2024 4 z 5

John Lennon - můj bratr John Lennon - můj bratr Geoffrey Giuliano

Za mě velmi zajímavá četba. Některé věci jsem netušila a konec knihy mě dokonce i rozbrečel. Je škoda takového talentu....

24.03.2024 4 z 5

Za mě velká spokojenost. Od knihy jsem extra neočekávala. Spíš jsem to brala jako rozhovor a Lorelai z Gilmorek a podle komentářů ještě tak. Odbíhání od tématu mi v ten moment nevadilo a kniha mě dost pobavila. Přečetla jsem jí během tří dnů a nebýt dvou dětí tak bych jí zvládla za den. Za mě super pohodová četba.
Dala bych teda jen 4,5 hvězdiček protože jsem trochu doufala ve více informací o natáčení Gilmorek, ale člověk nemůže mít vše.

20.03.2024 5 z 5

Švestka Švestka Zdeněk Svěrák

Švestka patří asi mezi mé oblíbence, co se týče Járy Cimrmana. Můj přítel mi jí tenkrát ukazoval jako divadelní hru a já se zamilovala. Tak asi nebylo divu, že jsem se jí rozhodla i přečíst....

04.03.2024 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Hezká oddechovka. Začatek se trochu táhl a některé části nejsou ono, ale svým způsobem se to četlo fakt moc krásně. Příběh je to pěkný a rozhodně si knihu ještě párkrát přečtu

04.03.2024 4 z 5

Bing - 5minutové pohádky Bing - 5minutové pohádky neznámý - neuveden

Pohádky o Bingovi u nás v televizi běhali dost dlouho. Je to hezká kniha jen je mi líto, že u některých těch příběhu prostě chybí některé věci nemluvě o tom, že ten styl psaní úplně není můj šálek kávy.

12.01.2024 4 z 5

Závodník Tom Závodník Tom Neville Astley

Děti tuhle edici prasátka Peppa milují a závodníka čteme furt dokola.

08.01.2024 5 z 5

Líbáš jako Bůh Líbáš jako Bůh Marie Poledňáková

Ze začátku mě to nebavilo, ale asi tak v polovině jsem se přistihla, že toužím vědět jak to vlastně dopadne. Není to špatná kniha, ale samozřejmě klenot to taky není. Ale na odreagování dobrý.

08.01.2024 4 z 5

Moje maminka je nejsilnější na světě Moje maminka je nejsilnější na světě Nicola Kent

Moc krásná a milá pohadka.

07.10.2023 4 z 5

Medvídek Míša a cesta kolem světa Medvídek Míša a cesta kolem světa Katja Reider

Je to hrozně pěkná knížka. Je kouzelná a pro děti krasně napsaná a ty ilustrace jsou jak pohlazení po duši. Vřele doporučuji

26.09.2023 5 z 5

Nerozhodný Harold Nerozhodný Harold Barbora Haplová

Musím říct, že je to docela moc pěkná pohádka o žábě, která se neumí rozhodovat. Nejen, že příběh je pěkný, ale taky poučný. Za mě moc pěkná pohádka

22.09.2023 4 z 5

Lízinka hledá poklad Lízinka hledá poklad Alexander Steffensmeier

Musím říct, že na přečtení to není vůbec špatný. Má to krásný ilustrace a hezký vtipný příběh. Pro děti bomba...

20.09.2023 4 z 5

Harryho Pottera mám ráda, ale upřímně bez tohohle pokračování bych se asi obešla. Neříkám, že nápad je to pěkný, ale už to prostě za mě není ono, což je škoda...

19.09.2023 3 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Mě knihy od této spisovatelky prostě baví. Jasně je to romanťárna a hodně spíš lehčí čtení, ale vlastně je to super. Pravdou je, že je to po Moyesoví jedina spisovatelka takového žánru, co si mě získala a to je dost, co říct.

15.09.2023 5 z 5

Příhody ze školky Příhody ze školky Neville Astley

Peppa je super na seznámení se školkou. U nás velmi oblíbená

14.09.2023 5 z 5

Lvíče Lvíče Ivona Březinová

Na večerní uspavani super kniha. Není to žádný zázrak literarury, ale děti to baví.

12.09.2023 4 z 5

Tango: Skutečný příběh jedné tučňáčí rodiny Tango: Skutečný příběh jedné tučňáčí rodiny Peter Parnell

Za mě hezká kniha. Mile mě překvapilo, že zde nikdo nevnucuje nic. Prostě dva tučnáci, co se měli rádi a dali možnost jedomu vajíčku nezaniknou, ale naopak přežít. V divočině by to vajíčko nemělo možnost. Takhle jí dostalo. Je to nenasilná četba o tom, že láska je různá a důlležitá.

11.09.2023 5 z 5

O mašince Tomášovi 11 O mašince Tomášovi 11 Wilbert Awdry

Za nás krásná četba k odpolednímu spánku. Syn mašinku Tomáše miluje a naše sbírka se pomalu zvětšuje

11.09.2023 5 z 5