DanaKa81 DanaKa81 komentáře u knih

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Knihu určitě doporučím!Dějová linie Minky, která zažila holokaust, byla moc čtivá.Sice její vymyšlený příběh o upírech mě nebavil, ale naštěstí nebyl zdlouhavý. Mám pocit jako bych přečetla dvě knihy různých žánrů(Holokaust a červená knihovna) se společným překvapivým koncem. Vnučka Minky nakonec najde pravdu, kterou Josef skrýval desítky let . Strhávám jednu hvězdičku za opakující se zážitky z pečení...

20.03.2020 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Dokonale vykonstruovaný příběh o dceři židovského cukrovarníka, která prožívá šťastný život než se změní politická situace a je nucena se přizpůsobit poměrům těžké doby a různým životním nástrahám. Moc doporučuji stejně tak jako autorčinu další knihu Němci

17.02.2022 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Tak tenhle cestopis od Zibury moc pobaví a navíc se dozvíte o jednotlivých národech různé zajímavosti a tipy na výlet.
“Když už tropím ostudu v zahraničí, snažím se nedělat ostudu nám všem. V podobných situacích o sobě proto vždycky tvrdím, že jsem Polák. V Polsku však bohužel tato strategie není moc funkční. Nezbylo než improvizovat.”

28.01.2021 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

bývalý válečný zajatec Ernt se vrací ke své ženě a malé dceři Leni. Neschopný udržet si práci se odstěhuje i se svou rodinou do opuštěné chaty na Aljašce, kterou mu odkázal jeho přítel z války. Přizpůsobení se životu v divočině je bude stát hodně sil a nebýt jeho zhoršujícímu se psychickému stavu, kterým ohrožuje své nejbližší, byla by to taková oddechová četba. V knize najdete všechny podoby lásky, napětí, dobrodružství a také vypráví o mezilidských vztazích hrstky místních obyvatel v překrásné nespoutané přírodě. Příběh byl neskutečně reálný a jeden z nejlepších co jsem kdy četla

15.07.2020 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Autorka napsala silný příběh, kterému se dá jen těžce konkurovat! Hlavní hrdinky jsou dvě sestry s pohnutým osudem již od dětství. Po letech nepochopení, si k sobě snaží najít cestu, ale 2.světovou válkou zmítaná Francie jim to neusnadní... Nechybí láska, přátelství i odvážné plány na záchranu spojeneckých pilotů i židovských dětí. Doporučuji mít ke knize přichystanou zásobu kapesníčků

11.02.2020 5 z 5

Lisbeth si vyřídila své poslední resty z minulosti svým jedinečným stylem. Krásný a napínavý závěr trilogie i přes ten počet stran. Moc doporučuji!

04.12.2020 5 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

S delším časovým odstupem a po přečtení mnoha jiných knih na tohle děsivé téma z naší nedaleké historie můžu říct, že tahle kniha nemá konkurenci. Rozum zůstává stát při pomyšlení na těhotné ženy a jejich nespočetné útrapy a ponížení... přesto ten závěr knihy byl úžasný a kdo ještě nečetl ať rozhodně neváhá

29.05.2020

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Příběh o lásce a přežití v extrémních podmínkách mě moc bavil. Ani filmová verze nebyla špatná, ale vadily mi v ní odlišné charaktery hlavních hrdinů od těch knižních. Kniha je výborně napsaná a úplně mě pohltila

01.04.2020 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Fascinující příběh dívky z bažiny, která se popere s nepříznivým osudem po svém. Román je sice napínavý, ale i tak z něj dýchá neuvěřitelná láska k přírodě. Doporučuji

13.12.2022 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

V poslední době si vybírám romány z těžké doby z pohraničí za 2.sv. války a tenhle je jeden z nejlepších. Jsem ráda za to, že jsem náhodně objevila knihu od pro mě neznámé autorky. Budu o nesnadném životě postav z románu a jejich česko-německých vztazích ještě dlouho přemýšlet … moc doporučuji

01.10.2021 5 z 5

Hospoda Jamajka Hospoda Jamajka Daphne du Maurier

Můj první román od autorky a můžu říct, že určitě splnil všechny moje očekávání. Krásná kniha

17.06.2021 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

autor v knize šikovně prolínal Oveho minulost s přítomností. Kdo by si sympaticky mrzutého, ale čestného Oveho s jeho kočičkou a milými sousedy neoblíbil...

25.01.2020 4 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Smrt je mým řemeslem stojí za přečtení, jen jsem ji moc porovnávala s ještě lepší knihou od spisovatele a novináře Thomase Hardinga, který nasadil moc vysokou laťku s knihou Hanns a Rudolf. Kdybych četla knihy v opačném pořadí, tak nemám co vytknout a nevšimnu si některých historických odlišností, třeba zrovna při zatýkání Rudolfa Hösse...

06.04.2021 4 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Výborná a hlavně napínavá detektivka, která si zaslouží plný počet hvězd za zajímavou zápletku s unesenou dívkou. Doporučuji a těším se na další knihy s detektivem Joonou.

23.02.2021 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Thriller o záhadném mizení osob ve slovenském pohoří Tribeč. Vím že se nejspíš do tohoto krásného pohoří nikdy dobrovolně nepodívám, zatím mně bohatě stačil poslech výborně namluvené a napínavé audioknihy Trhlina.

28.09.2020 4 z 5

Můžu jen doporučit. Styl kterým je Analfabetka napsaná se mi moc líbil! Nevěděla jsem do poslední chvíle jak se s daným problémem (atomovou bombou) vypořádají. Závěr knihy vůbec nezklamal! Autor bude patřit do mých oblíbených spisovatelů, hlavně pro ten jeho výborný smysl pro humor.

08.01.2020 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Název románu je takový nevinný, ale zdání klame. Životní příběh Anny se čte velice rychle a já se nestačila divit jejímu těžkému osudu a s jakou odvahou se mu postavila tváří v tvář. Moc doporučuji

12.05.2023 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

hodně smutný příběh achjo! Myslela jsem si, že se situace v rodině zlepší a máma bude mít pro nadanou dceru větší pochopení. Tohle téma není pro mě...

22.07.2020 4 z 5

Zvěrolékař mezi nebem a zemí Zvěrolékař mezi nebem a zemí James Herriot (p)

všechny knihy od Jamese Herriota jsou mojí srdeční záležitostí. Zaslouží si právem čestné místo v knihovně. Laskavé a humorné příhody sympatického veterináře a jeho čtyřnohých pacientů vás zaručeně potěší. Moc doporučuji!

18.07.2020

Lazar Lazar Lars Kepler

Postavu komisaře Joony Linny jsem si prakticky zamilovala od úplného začátku série. Cítím bez něj úplné prázdno a doufám, že se co nejdříve objeví na pultech další pokračování. Nevadilo mi ani to téměř nadpřirozené zmrtvíchvstání několikanásobného vraha Jurky, obrovské napětí jsem cítila i tak! Četla jsem knihu do pozdních nočních hodin. Moc doporučuji

24.04.2020 5 z 5