Danago Danago komentáře u knih

Sudetenland Sudetenland Leoš Kyša

Bohužel jsem čekala trochu originálnější příběh. Anotace ve mě vyvolala úplně jinou představu knihy než jakou jsem dostala. Jak je na konci knihy napsáno skoro všechno je pravda . Knihy jsem poslouchala jako audio a v tomto případě jsem nad míru spokojená, skvělé načteno perfektní hudba na dokreslení, ta se k mým představám hodila asi nejvíce. Ale příběh jako takový mě moc originální nepřipadal
což je škoda. Co by kdyby se vlastně nekonalo.

23.03.2024 3 z 5

Špina Špina Barbora Bernátová

Mě se hodně líbil už první díl a musím uznat, že autorka si látky udržela a možná ji i trochu zvýšila. Pořád si myslím, že se jedná o trochu jiný typ detektivky než jsme zvyklí. I zde je případ mrtvého učitele nosný a tentokrát se autorka věnuje vyšetřování o něco více, ale stále můžeme vidět i do myšlení jednotlivých postav, což mě hodně baví. Detektivka má v tomto směru určitý přesah a je zde použito téma, které se v literatuře zase, tak moc často neobjevuje. Konec je dobře vyřešený a určitě může překvapit .
Vedlejší příběh Davida a Emy se také zajímavě vyvíjí.

23.03.2024 5 z 5

Závod s časem Závod s časem Lisa Regan

Opravdu jsem si nedokázala představit, že mě autorka ještě něčím dokáže překvapit. A stalo se. Opět neuvěřitelný námět, skvělé zpracovaná dokonalá zápletka a opět se týká rodiny
Josie, tentokrát její sestry Trinity. V případě jde opravdu o závod s časem. Josie zjišťuje jak sestru málo zná. Odkrývá se zde dětství , které má i pro spoustu z nás trošku horkou příchuť.
Z mého pohledu brilantní čtení, velmi napínavé, děj je svižný bez hluchých míst. Před autorkou nelze než smeknout.

Pro ty co se boji, že zapomněli některé souvislosti, autorka vás citlivě navede a osvěží paměť jemným připomenutím hlavních bodů z minulosti, což je naprosto dostačující.

22.03.2024 5 z 5

Zkouška rájem Zkouška rájem Adam Sternbergh

Z mého pohledu spíše psycho thriller , který má velice rychlý a dost napínavý rozjezd. Kniha se čte jedním dechem, ale tak nějak pořád nevíte na čem jste a co má hlavní hrdinka v plánu. Co se skrývá v její minulosti. Bohužel ke konci dej trošku stagnuje , i když se autorka snažila o překvapivý závěr, trochu to pokazí neoriginální vysvětlení.
Kniha má po celou dobu tísnivou atmosféru, již vyvolávají otázky, které manželé dostávají a které se vám dostanou do mysli ať chcete či nechcete.
Celkově, i když téma není příliš originální, kniha se mi dostala pod kůži.

19.03.2024 4 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna M.W. Craven

Za mě velmi pomalý rozjezd. Konspirační téma a téma z válečného prostředí v Afghánistánu není úplně můj šálek kávy. Hlavní vyšetřovací dvojici doplňují dvě další ženské hrdinky což už mi občas připadalo dost. Tilly a Poe jsou stále dobří , ale postavy tak nějak stagnují což mě mrzí. Podle mě zatím nejslabší díl. Trochu jsem se do čtení musela nutit což je vždy špatně. Přesto konec to neskutečně vylepšil.

17.03.2024 4 z 5

Jestli vůbec někdy Jestli vůbec někdy * antologie

Povídky nejdou můj šálek kávy. Shodný se že nejvíce na mě zapůsobila Magdička. Modlitba za Anušku , jako by vystoupila z knihy Bílá Voda. Jinak typické příběhu té doby. Za mě průměr.

15.03.2024 3 z 5

Našeptávačova hra Našeptávačova hra Donato Carrisi

Napínavé čtení. Spousta překvapení. Často jsem tajila dech. I když ten virtuální svět byl pro mě dost náročný na pochopení . Celá série je psána v podobném duchu.

15.03.2024 4 z 5

Musíme si promluvit o Kevinovi Musíme si promluvit o Kevinovi Lionel Shriver

Nečekala jsem , že mě kniha tak dostane. Co se týká výtky k nevěrohodnosti dopisů , podle mě je to jen forma jakou je kniha napsaná a díky níž se postupně dozvídáme, co se stalo, jak k tomu došlo. Matka se tu brutálně odhaluje a v mnoha ohledech jsem ji nesnášela a odsuzovala. Ale totéž platí o otci. Kevin byl podle mě, tak moc inteligenti až byl asociální. Ovšem konec mě dorazil. Přesto některé pasáže mě nudily. Proto musím jednu hvězdu ubrat.

14.03.2024 4 z 5

My My Elle Kennedy

Dobře se to četlo. Zpočátku mně dost vadilo , že nám autorky stále připomínají co se dělo v prvním dílu, četla jsem jej už poměrně dávno ,ale připomínat jsem to nepotřebovala. Chvíli jsem myslela , že to přece jen bude trošku napínavé a chvíli i bylo. Ale nakonec to sklouzlo do něčeho jako je červená knihovna. Ať je to jak chce , každý problém se vyřeší, všichni jsou chápaví a tolerantní. Až na výjimky.

11.03.2024 4 z 5

Všechny tvoje lži Všechny tvoje lži Harriet Tyce

Docela mě překvapuje nízké hodnocení. Mě kniha vtáhla do děje hned první stránkou a neodložila jsem ji dokud nebyla přečtena.
Napínavý děj a ten konec...

08.03.2024 5 z 5

Pověz mi Pověz mi Anne Frasier (p)

Nebylo to úplně špatné. Zápletka je zajímavá i prostředí. Konec je určitě překvapení . Ale některé věci nejsou dořešeny. Což mě tak nějak hlava nebrala .

07.03.2024 3 z 5

O andílkovi Ronánkovi: Jak potkal děti O andílkovi Ronánkovi: Jak potkal děti Ladislav Valach

Pohádkový příběh, který svými ilustracemi zaujme nejen malinké děti , ale jistě i jejich rodiče či prarodiče. Příběh je krátký a jednoduchý a zaujme ty nejmenší děti od 3 do 6ti let . Podle mě ponechává i prostor pro vlastní fantazii, jak dětí tak dospělých. Pohádku si můžete nejen přečíst, ale i povyprávět a přidat si tam to své. Když budete chtít stačí se dívat na obrázky , povídat si o nich a pohádkou se nechat jenom inspirovat.
Za mě velice krásná knížka.

05.03.2024 5 z 5

Krutá rozkoš Krutá rozkoš J. D. Robb (p)

Tento díl musímdát na první místo v celé sérii. Napětím jsem nemohla ani dýchat. Skvěle vystavěné vyšetřování a neméně skvěle vymyšlený organizovaný zločin. Ano vše se odehrává v nedaleké budoucnosti a o to víc z toho čtenáře mrazí. Celý děj vyznívá, tak pravděpodobně a věrohodně , až mi bylo úzko. Jsem oc ráda, že v knize vidíme i určitou naději na lepší konce.
Autorka píše opradu bravurně, vše do detailu promyšlené, navic vše okořeněno nenásilnými vtipnými replikami, smekám.

05.03.2024 5 z 5

Šelma Šelma František Šmehlík

Ano kniha je inspirována některými prvky z jiných knih. Přesto je velmi čtivá, napínavá, moc dobře se mi četla. Jedině bez čeho bysch se obešla je ta trocha politiky, ale nebyl to zase tak moc velký problém. Lehce překombinované, ale i to se dalo překousnout. Kniha mě velmi mile překvapila.

04.03.2024 5 z 5

Dokonalé děti Dokonalé děti Sophie Hannah

Mě kniha chytla od samého začátku. Celou dobu jsem čekala jak to celé autorka ukončí a jestli to vůbec nějak důstojné zvládne. Opravdu jsem se celou dobu obávala ,že to
nějak pokazí, ale ukončila celou zamotanou zápletku věrohodné a uzavřeně.
Z mého pohledu taky uznávám, že dialogy byly někdy zvláštní a zmatečné , nevím zda to bylo překladem nebo to bylo tak napsané. Ale jinak až na pár maličkostí se mi kniha líbila a byla napínavá.

01.03.2024 5 z 5

Konečná zastávka Konečná zastávka Trampilot Vlad

Myslím, že toto je detektivka ideální pro muže. Vše velmi podrobně vysvětleno. Perfektně popsána práce české policie. Na mě asi práce příliš podrobné a pomalé. Ale kniha je dobře napsaná a velmi věrohodná.

27.02.2024 5 z 5

Třetí na řadě Třetí na řadě Allison Brennan

Celkově dobře vymyšlená detektivní zápletka. Ale celé by to chtělo zkrátit. Spousta postav , vztahů a než se začne něco dít jste v polovině knihy. Opravdu děj se pořádně rozjíždí až v druhé půlce knihy. Škoda.

26.02.2024 3 z 5

Temné ozvěny Temné ozvěny Loreth Anne White

Moc mě to mrzí, ale mě kniha moc nebavila. První díl byl skvělý,ale tady se děj, tak nějak táhl, nevím čím to je ,ale ani konec ve mě nevyvolal zvláštní nadšení . Velká škoda.

25.02.2024 2 z 5

Žena, která věděla příliš mnoho Žena, která věděla příliš mnoho Michele Campbell

Autorka nepatří mezi mě oblíbené, ale chtěla jsem ji dát šanci. Kniha mě nijak nenadchla, téma je neoriginální, více méně nudné. Co oceňuji, je že konec není úplně prvoplánový. Přesto celý děj je poměrně těžko uvěřitelný.
Na druhou stranu kniha se četla dobře, i když jsou nelogické a nevěrohodné scény.

22.02.2024 3 z 5

Malá tajemství Malá tajemství Jennifer Hillier

Zajímavě vymyšlený příběh. Jedná se spíše o psycho thriller. Rozhodně zde netečou potoky krve. Autorka děj velmi dobře zamotává a potom opět postupně rozplétá. Ztráta dítěte a přežívání rodičů , když je dítě stále pohřešováno, kdy stále vládne nejistota a k tomu chytrá dívka, která ví jak se draze prodat . Toto se autorce opravdu povedlo

22.02.2024 4 z 5