Všechny tvoje lži

Všechny tvoje lži https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464684/bmid_vsechny-tvoje-lzi-iyg-464684.jpg 4 75 28

Rodiče dokážou být stejně zákeřní jako jejich děti… Sadie Roperová je po rozpadu manželství odhodlaná začít se svou dcerou znovu. Nová čtvrť, nová práce, nová škola. Jenže nic nejde podle plánu. Její dcera mezi nové spolužáky nezapadne a sama Sadie mezi ostatní matky taky ne. Jako by tady nebyly vítané. Nakonec se zoufalé Sadie přece jenom podaří spřátelit s neoficiální vůdkyní zdejších matek. Bohužel netuší, že ačkoliv jsou její přátelé nablízku, nepřátelé jsou ještě blíž…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Lies You Told , 2020

Vera1718
23.04.2024 2 z 5

No nevím, knížka se sice nečetla špatně, ale situace mi přišly celkem přitažené za vlasy, navíc Saddie jako hlavní hrdinka mě neskutečně rozčilovala a někdy mi přišla i poněkud hloupá.
Náhled do soudního prostředí přišel fajn, ale rozuzlení této zápletky bylo až příliš k neuvěření, stejně jako celé vyvrcholení děje.
Na ranní cesty tramvají je knížka asi v pohodě, ale už se těším, až ji pošlu dál.

Leena
10.04.2024 3 z 5

Takový průměr..
Dějová linka s manželem byla divná, takhle by snad nikdo nejednal.
A její práci u soudu by zvládla jakákoliv středoškolačka.
Všechny matky tam byly na pěst, v podstatě likvidování konkurence.

genduna
03.04.2024 2 z 5

Velmi nevěrohodný příběh, trochu přitažený za vlasy dle mého mínění. Kniha se mi nelíbila i když byla celkem napínavá.

Danago
08.03.2024 5 z 5

Docela mě překvapuje nízké hodnocení. Mě kniha vtáhla do děje hned první stránkou a neodložila jsem ji dokud nebyla přečtena.
Napínavý děj a ten konec...

Pavlína2019
01.02.2024 5 z 5

Tak to byla super knížka. Spousta zvratů, napětí a překvapení. Člověka úplně vytáčelo chování některých matek děvčat. To rozhodně. Také jednání manžela hlavní hrdinky bylo zvláštní a udržovalo v napětí, co že za ním je-poměrně strohé řešení. Příběh okořeněný i soudním případem. Kniha se dobře čte. A konec - ten určitě nečeká nikdo. Bod navíc. Určitě doporučuji.

Evuše
20.01.2024 2 z 5

Já nevím! Knížka se čte dobře....ale chybí tam nějaká přidaná hodnota. Opravdu musím dát jen jednu hvězdičku, jelikož jsem z té knihy občas byla zmatená a prolínání příběhů mi vůbec nedávalo smysl. Od této spisovatelky si asi už nic nepřečtu.

zuzi.kovar
06.08.2023 3 z 5

Kniha se opravdu velmi dobře čte, ale to je asi tak jediné pozitivum. Jinak je to příběh nekonzistentní, dvě nekorelující linie příběhu, z nichž ani jedna nemá uspokojivé vyústění. Sadie jako advokátka zcela selhává. Na konci by měl příběh gradovat, no u mne spíš zájem opadal. Takový tuctový thriller. Neurazí nenadchne.

kanitsuj
26.07.2023 3 z 5

Trochu zdlouhavý příběh, který se pěkně čte a brzy zapomene, ačkoli závěr je velmi vydařený a nečekaný.

koudelu
09.06.2023 5 z 5

Nechápu nízké hodnocení, skvěle napsané, napínavé, na konci jsem byla hodně překvapená

Parwana
26.02.2023 4 z 5

Stejně čtivé jako předchozí knížka od této autorky, akorát nebylo dost jednoznačně vysvětleno, koho se týkají pasáže psané kurzívou. JInak super, konec jsem tak nějak vytušila.

Emma27
07.01.2023 3 z 5

Slabý thriller,příběh dobrý.

tess.de.veles
01.12.2022 3 z 5

Nebylo to spatne....., ale neco mi tam chybelo....Moc se mi libil preklad, opravdu, moc hezky prelozeno :-), az jsem si musela pani prekladatelku vyhledat a mrknout, jake dalsi knihy prelozila....je jich asi 180, takze to by bylo, aby se ji ten preklad nepovedl....

Aiden888
16.08.2022 5 z 5

To poměrně nízké hodnocení upřímně nechápu, protože tohle je za mě perfektní ukázka toho, jak se píše dobrá kniha. Nebo dobrý thriller. V knize se prolíná několik linek - tajemství vztahu mezi hlavní hrdinkou a jejím manželem, ctižádostivost a toxické prostředí mezi matkami a dětmi ve škole, nejasné vzpomínky na ošklivý zážitek z minulosti a ještě navrch napínavý příběh soudního líčení mezi dalšími postavami děje. Čtyři dějové linky a každá stejně napínavá i zajímavá. Ani jedna z nich mě neobtěžovala, vlastně jsem se těšila na pokračování všech. Je to vážně super knížka.

Dajine
24.06.2022 4 z 5

Nenáročné čtení na dlouhé letní večery. Nenadchne ani neurazí.

Keporkakyně
19.05.2022 1 z 5

Myslím, že na námět knihy by mohla vzniknout pěkná minisérie, která by perfektně zapadla třeba do programu TV Prima. Ženy středního věku by jistě fandily sympatické hlavní hrdince, užily by si zajímavé a uvěřitelné dialogy, u nejedné situace by si i možná okousaly několik nehtů, jak by to bylo nervydrásající, no a z toho překvapivého konce by dlouho měly otevřená ústa, protože toto tedy nikdo nečekal.

jasmína
02.04.2022 5 z 5

Od knihy jsem celou sobotu odpoledne neodešla, byla napínavá a líbila se mi víc, než kniha Krvavý pomeranč, od autorky

etell
12.01.2022 3 z 5

Zaujímavé čítanie, príbeh by som rozdelila do troch línii. Tá prvá ohľadom manžela mi prišla nedomyslená (možno nedotiahnutá autorkou). Rozumiem prečo je v knihe, v úvode vysvetľuje stav hlavnej hrdinky a jej konanie. Druhá línia zameraná na jej návrat do práce je už zaujímavejšia, i keď niektoré kroky hrdinky som nepochopila. No a tá posledná, zameraná na jej dcéru a školský svet bola dobrá, veľmi napínavá. Príbeh sa čítal sám. Koniec knihy bol napínavý, ale neprekvapili ma "páchatelia" zla.

L.Helena
29.11.2021 4 z 5

Hodně čtivá kniha, takový oddychový thriller.

pch1976
15.11.2021 2 z 5

Slabé, ale kupodivu se to i tak přečíst dalo. Dějová linie s manželem byla hloupá. Plus dávám za konec, který byl překvapivý. To jsem fakt nečekala. Příběh jako takový celkem fajn.

MiskaMa
27.09.2021 3 z 5

Hlavní hrdinka naivní, matky spolužaček na facku.

Co mi přišlo tak trochu navíc a nepřesvědčivé, tak byla část, kde hlavní hrdinka Saddie v rámci své práce pomáhala řešit ten soudní případ. Taky některé situace, třeba jako ta s manželem, mi přišla přitažená za vlasy, i když po přečtení knížky chápu, že do příběhu se to nějak muselo zakomponovat.

Příběh byl díky krátkým kapitolám čtivý, místy i napínavý. 3*

2019  77%Krvavý pomeranč
2021  70%Všechny tvoje lži

Kniha Všechny tvoje lži je v