Všechny tvoje lži

Všechny tvoje lži https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464684/bmid_vsechny-tvoje-lzi-iyg-464684.jpg 4 75 75

Rodiče dokážou být stejně zákeřní jako jejich děti… Sadie Roperová je po rozpadu manželství odhodlaná začít se svou dcerou znovu. Nová čtvrť, nová práce, nová škola. Jenže nic nejde podle plánu. Její dcera mezi nové spolužáky nezapadne a sama Sadie mezi ostatní matky taky ne. Jako by tady nebyly vítané. Nakonec se zoufalé Sadie přece jenom podaří spřátelit s neoficiální vůdkyní zdejších matek. Bohužel netuší, že ačkoliv jsou její přátelé nablízku, nepřátelé jsou ještě blíž…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Lies You Told , 2020

Katania
11.09.2021 2 z 5

Průměrný thriller. Hvězdy dávám hlavně za čtivost.

Makůvka
05.09.2021 3 z 5

Knížka se dobře četla, i na čtení jsem se těšila, ale dost mě tam štvaly ty matky, které řešily pro mě, úplně zbytečné věci a svoje názory a nálady přenášely na děti. No, ale konec to trošku vylepšil.

Mandlevest
04.09.2021 4 z 5

Prvotina Krvavý pomeranč byla překvapivě dobrá a tak jsem u této knihy měla již jistá očekávání. A ta se naplnila jen zčásti. Čtivost zůstala, ale jinak jakoby byl příběh ušitý horkou jehlou. Pohnutky k jednání hlavní hrdinky mě většinou nepřesvědčily a právnická část příběhu byla nepřesvědčive naivní s koncem do ztracena, v podstatě přemýšlím, proč tam vůbec byla. Musím ale přiznat, že jsem celkem s napětím čekala, co se vyklube z osobní linky příběhu, která mírně gradovala, aby skončila... no, posuďte sami. Příběh za 3 a za čtivost * přidávám.

ArwenAragorn
21.08.2021 3 z 5

50%
Padám do propasti, řítím se do nekonečné černé díry. Šumí mi v uších, srdce zběsile tluče a s každým úderem zoufale vykřikuje jméno mé dcery: RO-BIN! RO-BIN!....

Sadie, která měla problematické dětství se svou matkou se přestěhuje z Ameriky do Londýna od problematického manžela, její dcera má problémy začlenit se do dívčího kolektivu své nové školy, Sadie má problémy získat si matky, jejichž dcery chodí s Robin do třídy, pak se ale okolnosti změní a Sadie s Robin si myslí, že už bude všechno v pořádku. Pak má ovšem zase Sadie problémy s klientem, kterého má obhajovat kvůli obvinění ze sexuálního zneužívání studentky.
Abych pravdu řekla, některým problémům Sadie jsem se vůbec nedivila, občas měla chování puberťačky.
Je to takový román pro ženy s prvky thrilleru, který můžu doporučit jako nenáročné čtení. Jeho zápletka a konec rozhodně nejsou tak omračující jako u Krvavého pomeranče, autorčina debutu. Za dojem z knížky dávám dvě *, ale jednu přidám, protože byla neuvěřitelně čtivá.

slamenka
04.08.2021 3 z 5

Thriller pro ženy, taková ta jednohubka na léto. Konec jsem tak nějak předpokládala. Škoda,že se to celé rozjelo až na úplném konci. Ale tyhle thrillery jsou snad ve všem stejné. Akorát na rozdíl od Shari Lapeni, nebyla tady hrdinka až tak hysterická :-D

Lenka0007
08.07.2021 3 z 5

Autorkou příběhu je žena, hlavními postavami matky a jejich dcery, v závěru se objevují dvě policistky- to bude thriller pro ženy, na prázdniny ideální. Hlavní hrdinka blbka, příběh laciný a předvídatelný. Abych nebyla jen kritická, ano, je to čtivé a závěr překvapil.

martenkaaa
07.07.2021 3 z 5

Opět se setkáváme s naivní a důvěřivou hlavní hrdinkou. Nevím, zda je to tím, že mám v tomto žánru načteno, ale celý příběh se všemi zápletkami mi přišel předvídatelný. Úplný závěr mi přišel trochu na sílu.. autorka chtěla šokovat, ale zbytečně to přitáhla za vlasy.

booklover
08.06.2021 3 z 5

Zneklidňující, napínavé, a konec Vás rozruší ještě víc. Nemůžu dát knize plný počet hvězd, jelikož mi spousta věcí přišlo přitažených za vlasy. Vytáčelo mě hloupé chování hlavní postavy. Jak se může zkušená advokátka nechat takhle snadno všemi oblbnout? Jak to, že je v soudním případě, kterým se zaobírá, tak neprofesionální a podléhá spíš svým emocím? Nevím, jak to popsat, ale na mě to opět působí dost podobným dojmem jako většina těch žárovek typu Někdo cizí v domě, Ta přede mnou, Dokonalý cizinec atd... vesměs povrchní důvody k nepřiměřenému chování.
Shrnutí, čtivé - ano, napínavé - ano, uspokojující - ne tak docela.

2019  77%Krvavý pomeranč
2021  70%Všechny tvoje lži