Mrtvá zóna

Mrtvá zóna https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495908/bmid_mrtva-zona-8mD-495908.jpg 4 364 89

Washington Poe série

Detektiv seržant Washington Poe je u soudu a bojuje proti vystěhování ze své milované a izolované usedlosti, když je povolán do pouličního nevěstince v Carlisle, kde byl baseballovou pálkou ubit muž k smrti. Poe je zmatený – loví sériové vrahy a zdá se, že jde o přímočarou vraždu pasákem – ale jeho účast byla vyžádána osobně, lidmi, kteří raději zůstávají ve stínu. Když se Poe a společensky nešikovná programátorka Tilly Bradshaw ponořují hlouběji do případu, čelí zdánlivě nezodpověditelným otázkám: proč se nic v pozadí oběti neprověřuje, přestože jsou důkladně prověřeni pro vysoce postavenou práci? Proč na místě vraždy zůstala malá ozdoba – a proč ji někdo z vyšetřovacího týmu ukradl? A jaká je souvislost s bezchybně provedenou bankovní loupeží o tři roky dříve, loupeží, kde nebylo nic vzato…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Dead Ground , 2021

Tereyciiik
18.04.2024 5 z 5

Opět pěkně napsaná kniha. Sice jsem se občas ztrácela, tim že byl příběh hodně spletený vraždami, prostředím a hrdinou, které spolu zdánlivě nesouviseli, ale jako takový, to byl skvělý příběh a opět jsem na vraha prošla až s Washingtonem. Tily opět brilantní, i když v tomto díle ji bylo méně než obvykle..
Další díl čeká

hanzmb
15.04.2024 5 z 5

Autor umí v každém dílu překvapit.
Takže nejsem schopen určit, který se mi líbil víc.
Takže všechny jsou fantastické a každý, kdo má rád moderní krimi by se je neměl nechat ujít.
Takže zase kniha, kde 5* nestačí.
Tentokrát nejvíc obdivuji autorovu odvahu hodit blátem na "zbožňovanou britskou armádu" a hodit vidle do vztahu s USA.
Už se těším na Botanika.

ivoiro
08.04.2024 5 z 5

Jo, jo, Poe a Tilly jsou fantastická dvojice. Těžko se někdy zadržuje smích.

Česneksmedem
02.04.2024 5 z 5

Další skvělá kniha od M. W. Cravena. Ke konci jsem byl napnutý jako tanga dvěstěkilové striptérky. Opět naprosto úžasná Tilly. Ta její občasná neohrabanost knize hodně pomáhá. A Poe? Žádná stádová ovce a to mám moc rád.

Terka18
29.03.2024 5 z 5

Za mě další dobrý díl, spíše více myšlenkových pochodů viníků, než krve, ale dobrý. Uvítala bych více akce a takového toho mravenčení v zádech, ale tohle bylo spíše na psychiku čtenáře. Kdo za tím stojí jsem tušila hned jak se ta dotyčná postava objevila, ale to mi neubralo nic na tom, abych četla dál a byla zvědavá jak kniha dopadne. Závěr trošku slabší než v předchozích, ale jak říkám málo krve a tudíž jiné rozzuzlení.

Kaja1
27.03.2024 4 z 5

Mám tuto sérii ráda, tentokrát se mi to zdálo moc překombinované. Jen, aby se člověk vyznal v těch různých tajných službách. Taky mi připadalo nepravděpodobné, že člověk, který zažil hrůzy válečného konfliktu, by se snížil k tomu, co udělal . Ale už teď se těším na další díl.

NelaMaty
22.03.2024 2 z 5

Autora mám moc ráda, bohužel téma války a armády nemám ráda a v knize jsem se občas ztrácela.

Blanka29
18.03.2024 4 z 5

Miluji tohoto autora a hlavně jeho styl psaní :) Bohužel tento díl jsem měla problém dočíst, téma války a armády mě nebere a musela jsem se do čtení vysloveně nutit...závěr knihy a rozuzlení příběhu mělo opět grády a už se moc těším na další díl....

Danago
17.03.2024 4 z 5

Za mě velmi pomalý rozjezd. Konspirační téma a téma z válečného prostředí v Afghánistánu není úplně můj šálek kávy. Hlavní vyšetřovací dvojici doplňují dvě další ženské hrdinky což už mi občas připadalo dost. Tilly a Poe jsou stále dobří , ale postavy tak nějak stagnují což mě mrzí. Podle mě zatím nejslabší díl. Trochu jsem se do čtení musela nutit což je vždy špatně. Přesto konec to neskutečně vylepšil.

Kubajzz
26.02.2024 5 z 5

Za mě opět plný počet :-) Washington Poe a Tilly jsou prostě super. Příběh byl pěkně zamotaný a konec mě překvapil. Už se těším, až večer otevřu nový díl :-)

Dandulka
31.01.2024 5 z 5

Opět skvělé čtení se skvělými a nečekanými zvraty. Mám moc ráda tento styl, kdy si už čtenář myslí, že je konec,a najednou šup!a všechno je rázem jinak.

ivzu77
22.01.2024 4 z 5

Čtvrtý díl, čtvrtá čtenářská jízda. Vyšetřování s Washingtonem Poe a Tilly mne baví. Další díl nezůstane dlouho čekat....

6Nikki6
16.01.2024 4 z 5

Moc mě bavila, od autora pro mě už klasika, zatím mě žádná jeho kniha nezklamala a moc se těším na další!

Zuzana215
14.01.2024 4 z 5

Svižné čtení s oblíbenými postavami.
Za mě málo krve.. SORRY :)

thessi98
07.01.2024 5 z 5

Další prakticky až jednohubka, od které bych se nedokázala odtrhnout, nebýt v práci. A opět nemůžu jinak, než dát plný počet bodů, sic si knížka získala menší mínus za zasazení do vojenského prostředí, které nikdy nepatřilo k mým oblíbeným. Vzhledem ke znalostem a osobnímu pobytu v armádě však oceňuji, že díky osobním zkušenostem je vše dobře popsané.

Jako vždy však strhující děj, který vás jednou vede jedním směrem a pak jste až zklamaní, že to nebylo ono. Cením si, že díky detailnějším popisům a vysvětlivkám se nořím víc a víc do způsobů vyšetřování. Až je mi líto, že mám před sebou zatím poslední jeho vydanou knihu - Botanik.
A na závěr oceňuji scénu z golfového prostředí, sama v něm pracuji, takže kniha si mě o to víc získala, ale je to jen maličkost, která jen přispěla k tomu všemu.

Areska7
03.01.2024 3 z 5

Sérii miluju, ale tento díl mi nesedl a dost jsem se se čtením prala. Ale závěr jsem si užila a určitě si přečtu i Botanika.

rumova_kulicka
02.01.2024 3 z 5

I pro mě to byl nejslabší díl. Zdálo se mi to až příliš překombinované. Ale přesto jsem pachatele trefila hned, jak se objevil na scéně. Každopádně Poe i Tilly jsou mí oblíbenci a další díl si zase přečtu.

oolinkaa
27.12.2023 3 z 5

Nejslabší díl z celé série .. musela jsem se do čtení velmi nutit , byla i chvíle , kdy jsem s tím chtěla seknout .. pak se to naštěstí lehce zlomilo a bylo to opět ten starý Poe a Tilly , ale stejně to Craven umí lépe .. naštěstí Botanik to spravil a neodradil mě.. jestli budou další díly , hurá do nich

Kira283
22.12.2023 5 z 5

Washingtona s Tilly miluju. Takže za mě další velmi vydařený díl :))

postrach
10.12.2023 5 z 5

Vše je napsáno v kpomentářích předemnou.Téma není můj styl.Ale kniha se četla dobře.

vraždy tajemství pátrání v minulosti

M.W. Craven
anglická, 1968