Mrtvá zóna

Mrtvá zóna https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495908/bmid_mrtva-zona-8mD-495908.jpg 4 374 374

Washington Poe série

Detektiv seržant Washington Poe je u soudu a bojuje proti vystěhování ze své milované a izolované usedlosti, když je povolán do pouličního nevěstince v Carlisle, kde byl baseballovou pálkou ubit muž k smrti. Poe je zmatený – loví sériové vrahy a zdá se, že jde o přímočarou vraždu pasákem – ale jeho účast byla vyžádána osobně, lidmi, kteří raději zůstávají ve stínu. Když se Poe a společensky nešikovná programátorka Tilly Bradshaw ponořují hlouběji do případu, čelí zdánlivě nezodpověditelným otázkám: proč se nic v pozadí oběti neprověřuje, přestože jsou důkladně prověřeni pro vysoce postavenou práci? Proč na místě vraždy zůstala malá ozdoba – a proč ji někdo z vyšetřovacího týmu ukradl? A jaká je souvislost s bezchybně provedenou bankovní loupeží o tři roky dříve, loupeží, kde nebylo nic vzato…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Dead Ground , 2021

Erlif
30.07.2023 3 z 5

(SPOILER) Já Vám fakt nevím.. mám pocit, že knížky pana Cravena jdou dolů... a mrzí mě to...

Opravdu píše čtivě, ale knihu provázela jedna vražda, která je na začátku a o tom byla celá kniha, to přijde mi to málo na lepší hodnocení. A to jejich měření, kdo dál dočůrá... a utajované věci, nepřesné věci, odposlechy a tak... to už mi přišlo krapet moc...

Ale jak říkám je to škoda, protože Craven píše opravdu dobře...

moudivlacek
23.07.2023 5 z 5

Mám ráda Poea a Tilly a moc jsem se těšila na tento díl, ale trošičku jsem zklamaná. Těšila jsem se na kriminální příběh, a dostala jsem tak od všeho trochu.
Každopádně i když to tak ze začátku nevypadá, vše se správně a v pravou chvíli pospojuje. Poe a Tilly jsou přizváni k vyšetřování MI5 - k vraždě člověka, který se měl zúčastnit summitu jako pilot vrtulníku, toto si vynutila agentka FBI Melody Lee, kterou Poe s Tilly poznali v minulém případě.
A tak Poe a Tilly začnou vyšetřovat vraždu, ale později se tu najde víc, víc tajemství, víc zločinců, víc skrývané minulosti, falše a přetvářky a také víc zrůdnosti. Zas jednou pravda si našla cestu na povrch. A Poe není ten, který by jí s Tilly nepomohl....
Závěr jsem si sice představovala trochu jinak, ale i taková může někdy skutečnost být.

monikasbookclub
08.07.2023 5 z 5

Na toto pokračování mé oblíbené série jsem si počkala celkem dlouho... Jak asi hodně lidi zmiňuje, byl to zatím nejslabší díl celé série. Začátek byl za mě strašně zdlouhavý a chyběla tam nějaká akce a napětí. Taky jsem se ztrácela v takovém množství jmen, které tam zazněly. I přes to všechno jsem si ale postupně začala děj užívat a knihu jsem četla jedním dechem. Musím říct, že mi už strašně chyběla dvojice Tilly a Poe. Poprvé se mi také povedlo odhalit vraha dříve, než tak učinil Poe. Ale i tak jsem až do konce přece jenom nevěděla celou pravdu. Určitě můžu jak tuto knihu tak sérii od Cravena jenom vřele doporučit.
PS. POZOR doporučuji kupovat až to opravené vydání!!!

annettka1098
03.07.2023 2 z 5

Celá kniha se točí kolem vojáků, vojenských oddílů a jejich zahraničních misí. Autor má v této oblasti poměrně bohaté vědomosti, které chtěl čtenáři předat. Mě to ale bohužel vůbec neoslovilo.

Příběh začala velmi zajímavě a hodně svižně. Text má velmi krátké kapitoly, které navíc končí odkazem na další stranu, což mě bavilo. Nicméně někde kolem poloviny knihy mi přišlo, že téma vojáků a jejich vztahů převláda nad děním. Posledních 100 stran bylo dle mého názoru naprosto zbytečně natahovaných, navíc jsem zjistila, že jednoho z pachatelů jsem skutečně odhalila skoro v první třetině knihy.

Corso
03.07.2023 4 z 5

Pokracovanie serie ale presun do ineho zanru. Od krimi loveni seriovych vrahov k spionazno-vojensko-paseracko-tajnosluzobnej thrilleroviny. Ved to aj autor v doslove vysvetluje, ze tento pribeh v podstate mal vymysleny pre inu seriu. A citlivejsi citatel co da knihy v kratkom case to vyciti. Washington je v Mrtvej zone doslova obklopeny zenami, az sa zdalo najvacsim problemom Cravena vymysliet pre neho nejaku cinnost a cim by posuval vysetrovanie dopredu on, miesto genialnej Tilly a agentiek MI5 a FBI. Nastastie ma vojensku minulost a to sa teraz hodi a mu pomaha odhalit par detailov. Ale stale je to putavo svizne napisane, knihu doslova mozete zhltnut. Trosku na smiech mi prisli doslova na konci kazdej kapitoly dalsie a dalsie "cliffhangery". Pri osemdesiatom zakonceni stylom "A vtedy to uvidel." "A toto bol len zaciatok." "A vtom Poeovi vsetko zapadlo do seba." som si uz len urobil dalsiu ciarku. :) Craven taketo barlicky nepotrebuje, fakt vidno iny... jednoduchsi styl vedenia rozpravania pribehu. Ale stale je to za poctive 4/5.
Ozaj, a bacha na darovane kabliky.

dencazrnu
30.06.2023 4 z 5

Opět neskutečná jízda plná překvapení. Prvních cca padesát stran bylo dobrých, ale pak překvapivě přišla část knihy, která mě prostě nudila. Přišlo mi, že se tam toho příliš moc nedělo, pořád se přejíždělo z jedné části země do druhé a věci spolu zdánlivě nesouvisely. Ale naštěstí jsem knihu nevzdala, vydržela a díky za to! Pak přišla smršť a já hltala stránky jako divoká. Strašně moc oceňuji to, jaký má autor smysl pro detail. Vše bylo v závěru dokonale vysvětleno a objasněno a i když už víte, kdo je pachatel i tak vás čeká ještě několik desítek stran, díky kterým vše do sebe zapadne. Tilly a Poe jsou mojí oblíbenou dvojicí a já už se nemůžu dočkat, až se s nimi znovu setkám :-)

hana4834
28.06.2023 5 z 5

Naprosto skvělí příběh

ArwenAragorn
25.06.2023 5 z 5

81%
"Tilly, jak dlouho mě znáš?"
"Skoro tři roky, Poe."
"A co se stane, když mi někdo vyhrožuje?"
"Obvykle děláš přesný opak toho, co po tobě chtějí."
_______________________________________________________________________________________________________________
Perfektní thriller s Poem a Tilly. Začátek je pozvolnější, jak se sbírají důkazy a rozkrývají se skutečnosti, ke konci přibývá zvratů, napětí, je tady nečekaný motiv a rozuzlení. Vraha jsem si tipla, ale všechno to, co bylo kolem a v závěru konečně vyšlo na povrch, mě stejně hodně překvapilo. Povím vám, stálo to za to a tak neváhejte a Mrtvou zónu si přečtěte i vy!

hana1039
10.06.2023 4 z 5

Ano,byl slabší,asi tak do poloviny knihy mi tuto chvíli zlepšovala Tilly a její bezchybné a nezáludné otázky a i odpovědi...pak se konečně začalo něco dít, začaly ty správné otázky na ,, správné,, lidi,, chamtivost je zlá, ale když zapříčiní smrt tolika lidí,pak už to má jiný přívlastek... těším se na další díl s Tilly a Poem a na jejich šéfovou, která se vrací do práce a tím pádem se,, splní,,Poeovo přání, být zase pod něčí kontrolou :-)))

marek7167
07.06.2023 4 z 5

Ačkoliv autor sám knihu označil za nejlepší, nemohu s ním při vší účet souhlasit. Díl byl slabší, osobně jsem se ztrácel v dějových linkách, ve jménech, přezdívkách a vytratilo se napětí předešlých dílů. Na stranu druhou autor opět vše podrobně na konci knihy vysvětlil a jistá pachuť nakonec vymizela. Líbí se mi, že W. Poe má i svoji lidskou stránku a v mnoha ohledech pachatele chápe, i když je ochráncem zákona, od kterého se čeká jen - najít a zatknout. Těším se na pokračování mé oblíbené série a tentokrát zasloužených 80 %.

Andrea7272
07.06.2023 4 z 5

Miluji tuto sérii a hlavně Tilly je boží :-))
Tento díl byl, ale slabší. Jak je tu psáno chybělo napětí a pořádná napínavá akce, pro mě trochu zklamání.
Ale nezoufám a na další díl se moc těším !!!!

Katulinka69
03.06.2023 5 z 5

Nemám co napsat. Prostě to žeru

LeNÍk32
31.05.2023 5 z 5

Tilly je prostě borka. Knížka se čte výborně.
Těším se na pokračování

Paja1709
28.05.2023 4 z 5

Tentokrát bohužel nemůžu dát plný počet.Kniha se sice cetla dobře, ale chybělo mi tam napětí,nějaká poradna akce. Tady jsem se místy nudila. Ale Tilly prostě miluji.

Olous1
16.05.2023 4 z 5

Mám stejný názor jako můj knižní přítel konicekbily. Autor píše dobře,ale tentokrát jsem knihu četla moc dlouho, neboť se mi to nečetlo dobře. I ten překlad byl podivný. Tak snad další díl bude lepší.80%.

oleg
05.05.2023 5 z 5

Opět skvělé čtení, super dvojka a příběh nemá chybu.....

ZuK1
23.04.2023 5 z 5

Prostředí tajných služeb, hodně politiky, vojáci v Afganistánu, brutální vražda, jejíž vyšetřování provází mnoho omezení, které však Poe ignoruje, pevně rozhodnutý vraha vypátrat. Tilly mu v tom zdatně sekunduje a opět dochází i k úsměvným situacím a komunikacím. První částí knížky jsem se trošku prokousávala, postupně ale roste napětí, vše je hodně zamotané a plné zvratů. I když ten úplně závěrečný byl už na mě asi až moc. Série Washington Poe mě ale baví a i když tento díl nepovažuji za nejlepší ze série, stejně bych ho nakonec ohodnotila 4,5*.
Doufám, že nakladatelství přeloží a vydá co nejrychleji další pokračování.

lucakuca
17.04.2023 5 z 5

Vzala jsem si den na rozmyšlenou, co napsat o knize. Hodně politiky, hodně armády a hodně kličkování mezi tím.
Tilly opět perlila a byla famózně nevinná a průzračná.... Poe se zase zakousl do případu jako pitpull do ruky a všechny detaily rozčverečkoval na atomy, vyřešil a svou pravdu zase prosadil.
Těžší případ, těžší čtení, větší soustředěnost, ale.... STOJÍ ZA TO.

konicekbily
14.04.2023 4 z 5

Autor pěkně píše, zápletky bývají zamotané, tak to bylo i tentokrát - ale nečetlo se mi to tak dobře jako předešlé knihy. Možná to bylo i taktickými manévry politiky či tajných služeb. Překlad je podle mne udělán slovo po slově - není vždy přesně podle mého gusta.

aktak1203
03.04.2023 4 z 5

Celkem slušná detektivka, na 5 hvězd to není, ale četla se dobře.

vraždy tajemství pátrání v minulosti

M.W. Craven
anglická, 1968