Mrtvá zóna

Mrtvá zóna https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495908/bmid_mrtva-zona-8mD-495908.jpg 4 374 374

Washington Poe série

Detektiv seržant Washington Poe je u soudu a bojuje proti vystěhování ze své milované a izolované usedlosti, když je povolán do pouličního nevěstince v Carlisle, kde byl baseballovou pálkou ubit muž k smrti. Poe je zmatený – loví sériové vrahy a zdá se, že jde o přímočarou vraždu pasákem – ale jeho účast byla vyžádána osobně, lidmi, kteří raději zůstávají ve stínu. Když se Poe a společensky nešikovná programátorka Tilly Bradshaw ponořují hlouběji do případu, čelí zdánlivě nezodpověditelným otázkám: proč se nic v pozadí oběti neprověřuje, přestože jsou důkladně prověřeni pro vysoce postavenou práci? Proč na místě vraždy zůstala malá ozdoba – a proč ji někdo z vyšetřovacího týmu ukradl? A jaká je souvislost s bezchybně provedenou bankovní loupeží o tři roky dříve, loupeží, kde nebylo nic vzato…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Dead Ground , 2021

astra3
15.11.2022 5 z 5

Dobré, čtivé. Tilly a Poe jsou zlatíčka. Jen asi nevěřím na šťastné konce, zvlášť když jsou do věci zapojené "agentury".

Janík511
14.11.2022 4 z 5

Tentokrát jsem nebyla až tak nadšená, neboť zapojení tajných služeb úplně nemusím. Kniha je přesto čtiva a překlad mi nevadil.

soukroma
11.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Paráda! Sice první polovina pomalá až zdlouhavá, s nafoukaným tvrdohlavým Poem, superTilly, černou agentkou FBI a nedotknutelným MI5, zejména protiteroristickým. Ovšem v půli nastane zásadní zlom, najde se potřebný spojovací článek, a nastane pořádný hukot.
Dnes spíš ojedinělé, přitom silné téma a kupodivu řádně typický motiv zločinů mnoha aktérů (kdepak pedofilie, sexuální zločiny ani sérioví zabijáci, hybná to klišé mnoha dnešních thrillerů).
Zábavné a čtivé, současně velmi smutné až obludné.

Nelly
10.11.2022 4 z 5

Pro mne trošku slabší čtyři hvězdičky - ale jen kvůli oblasti, kterou se vyšetřování zabývalo. Jinak opět skvělé - a už se těším na setkání s Botanikem...

Arlienen
07.11.2022 5 z 5

Na knihu jsem se neskutečně těšila a v kalendáři jsem měla poznačené datum vydání ! Pak se objevila informace, že má kniha špatné zpracování a je plná chyb. Proto jsem raději čekala s koupí knihy a zatím si četla hodnocení ostatních čtenářů. Udivilo mě, že těch hodnocení bylo vážně málo. Očividně hodně čtenářů se do čtení knihy vůbec nepustilo.

Já jsem vsadila na autorův um a pustila jsem se do čtení s tím, že ani špatný překlad mě neodradí. Byla jsem upřímně překvapená. Kniha se mi četla skvěle. Stejně jako předešlé díly. Sice jsem byla ostražitá během četby, protože jsem narazila na nějakou chybu nebo jsem si musela pasáž přečíst podruhé. Nicméně jsem si knihu moc užila a svého rozhodnutí si knihu přečíst nelituju. Už abych měla pokračování doma!

Lenča727
06.11.2022 5 z 5

Tohle je absolutní a naprostá špička - mazec, neskutečná bomba.Craven má dar od Boha. Naprosto přesně dávkuje informace,postupně a logicky,systematicky, propojeně -střípek za střípkem. Máte pocit,že bez další kapitoly nemůžete existovat a tak to jde od prvních stránek až do konce - jste napjatí jako kšandy:-). Všechno má své přesné místo,pokud jste už přece jen zapomněli něco z předchozích dílů,ve zkratce jasně, stručně připomene,ale nezdržuje,nezatěžuje děj.Poe je pořád stejně svůj,autority má v paži,Tilly je geniálnější (ale vtipné otázky na úrovni tříletého děcka nezmizely:-), do toho agentka Melody Lee a její trefné poznámky. Překlad mi nevadil,stejně v téhle knížce doslova hltáte děj, takže jsem vděčná,že jsem nemusela číst v originále (to by mi trvalo určitě delší dobu než jeden den).Kdybych mohla,dám 10* a je mi líto, že jsem dočetla…

ddkk
31.10.2022 5 z 5

Nemohu skrývat, že jsem velkou fanynkou Washingtona Poea a samozřejmě nepřekonatelné Tilly Bradshawové a že jsem jejich nový případ četla s velkým očekáváním.

Nezklamali mne, i když jejich předchozí příběhy se mi líbily více. Bylo to pořádně zamotané a konec byl překvapivý... Stejně jako řešení kauzy Poeova obydlí - ach, ta geniální Tilly! Co by si Poe bez ní počal, tu prostě není možné nemilovat :-)

Doporučuji.

miloslav5679
29.10.2022 4 z 5

Som Slovák, takže nejaké prešľapy v preklade si neuvedomujem, kniha sa mi páčila hoci trochu odbočila zo žánru a tú jednu hviezdičku som stiahol
Čo by som ja vytkol je vydanie knihy. To, že sú hrubé a skôr žlto sfarbené strany, mi nevadilo, ale veľkosť písma na úrovni letákov na lieky mi vadila. Pre toto čítam e-knihy, tu sa mi však nechcelo čakať do budúceho roka
. Z môjho pohľadu nevidím dôvod na čakanie 5 mesiacov na vydanie knihy, ktorá už bola v predaji

WaN635
29.10.2022 5 z 5

Tedy, to byla jízda .....
Klobouk dolů před autorem, propracované to bylo na maximum.
Dá se říct, že jsem v odhalování držela krok s Poem téměř do konce, ovšem finální zápletku jsem neodhadla.
Během čtení jsem byla napnutá jak kšandy, opět jsem se dozvěděla spoustu nových věcí a především mi čas u čtení neskutečně utekl.

Jinak mě samotné ten překlad nevadil, stalo se mi jen párkrát, že jsem se zarazila a řekla si o co asi jde a že bych zvolila jiný slovosled nebo nahradila třeba slovo. Už jsem četla horší knihy, kde překlad byl dle mého dělán přes překladač na googlu.

Nový případ Poa (Púa - haha) a Tilly rozhodně doporučuji.

vera4669
18.10.2022 5 z 5

Určitě si nemyslím, že by překlad byl tak strašný, abych to řešila nebo mi to kazilo knihu... Čtení jsem si užila stejně jako předchozí díly i když tento případ byl lehce méně zajímavý tak místy jsem se opět dobře bavila s Tilly :)) ta to umí okořenit :D takže za mě mezi 4/5 a opět jak jinak - už teď se těším na další díl

MartinProtschke
11.10.2022 5 z 5

Opět jsem se bavil, už se těším na další díl

vnimat_Krasu
03.10.2022

Odloženo, nedočteno. Vrahem v téhle kriminálce je totiž bohužel překlad. Kožený slovosled, divné průpovídky v policejní řeči ("přestaň se zpěčovat", "je sexuální pracovnicí, která přežívá samostatně") nebo WTF přirovnání, která se ztratila v idiomovém bezčasí ("měl pocit, jako když se pokoušíte vrátit polévku do původního stavu"). Těšil jsem se děsně. Craven mi píše do noty. Česká verze MRTVÉ ZÓNY ale bohužel nedýchá a ze sprintujícího příběhu dělá rozvláčný bizárfest. Strašná škoda.

vraždy tajemství pátrání v minulosti

M.W. Craven
anglická, 1968