Mrtvá zóna

Mrtvá zóna https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495908/bmid_mrtva-zona-8mD-495908.jpg 4 374 374

Washington Poe série

Detektiv seržant Washington Poe je u soudu a bojuje proti vystěhování ze své milované a izolované usedlosti, když je povolán do pouličního nevěstince v Carlisle, kde byl baseballovou pálkou ubit muž k smrti. Poe je zmatený – loví sériové vrahy a zdá se, že jde o přímočarou vraždu pasákem – ale jeho účast byla vyžádána osobně, lidmi, kteří raději zůstávají ve stínu. Když se Poe a společensky nešikovná programátorka Tilly Bradshaw ponořují hlouběji do případu, čelí zdánlivě nezodpověditelným otázkám: proč se nic v pozadí oběti neprověřuje, přestože jsou důkladně prověřeni pro vysoce postavenou práci? Proč na místě vraždy zůstala malá ozdoba – a proč ji někdo z vyšetřovacího týmu ukradl? A jaká je souvislost s bezchybně provedenou bankovní loupeží o tři roky dříve, loupeží, kde nebylo nic vzato…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Dead Ground , 2021

rimar
24.03.2023 5 z 5

Opět super díl kdy se přetáčí směřování případů najednou o 180 než to šlo doteď. Téma se mi líbilo a bylo fajn vidět i druhou stranu války a vojáků. V doslovu už je zmiňovaný další díl který autor už píše tak se neskutečně těším na pokračování. Jediné co je škoda místy se toho děje najednou tolik že nedotáhne Poe záležitosti, které by měl protože pořád někam pospíchá, jede a nebo běží. Trochu toho soukromého života by měl mít ale jak je naznačeno Tilly už na tom pracuje:-).

Címa
24.03.2023 3 z 5

Moc jsem se těšila na další dil o Tilly a Washingtonovi, ale za mě asi zatím nejslabší díl z cele řady. Jako pribeh, dej, konec celkem dobrý, ale první polovina knihy pro mě byla příšerně zmatená, který Bond byl teda kdo, kdo teda co dělal, vystupovalo tam příliš mnoho lidi, další lidi měli změněné jméno, úplně jsem se v tom ztrácela. Za mě zbytečně prekombinovany.

ydnac
19.03.2023 5 z 5

POE A TILLY JSOU PROSTĚ NEZLOMNÍ, NEÚPLATNÍ A NIKDO JE NEZASTAVÍ :-)

Jsem jejich velký fanoušek :-)
Mají nový případ.
Vražda v nevěstinci. Loupež, při které nebylo nic ukradeno. Zapojení MI5 a vlády. Starožitnosti a Al -káida, počítačový machři, vydírání......
Napětí a nečekané zvraty.
Poe musí odhalit spoustu věcí a navíc, soud řeší jeho krásné bydlení na samotě. Jeho domov je v ohrožení.
Poe má však tu největší podporu Tilly :-)

DALŠÍ SKVĚLÝ DÍL :-)

Otočil se k Bradshawové." To byla dobrá řeč, že Tilly?"
"Velmi dobrá Poe."
Otočil se zpátky k Finchové." Jak dlouho vám trvalo, než jste trefila ten správný tón?"
"Asi tři hodiny," usmála se." Cvičila jsem to celou cestu sem." :-)

"Změna plánu Tilly," řekl." Na chvíli si odskočím do města. Kdyby Alastor Locke dorazil dřív, než se vrátím, zdrž ho, ano?"
"Jak?"
"Řekni mu o svém programu prediktivního mapování. To by nám mělo dát TÝDEN času."
"Ha ha ha , Poe."
"Tak mu řekni, že jsem musel k doktorovi."
"Dobře, " odpověděla.
"Řeknu, že máš syndrom dráždivého střeva."
:-) :-) :-)

kubule
19.03.2023 5 z 5

Takže...ač jsem zpočátku měla obavy, že mě to nějak nenadchne...bankovní loupež...tak prostě...WAU...opět naprosto bravurní příběh, kterému nic nechybělo...skvělé pojetí, jednoduchý styl, který prostě zaujme, strmý spád příběhu a jedinečné pojetí a Poe+Tilly...to je dvojka...miluju je a každým dílem se ti dva dostávají na vyšší level komunikace mezi sebou...už teď se těším na Botanika...takže kdo váhá, zda číst...tak rozhodně ano :-)

Fifth Element
13.03.2023 5 z 5

Dvěma slovy skvělá serie!
Nejlepší část? :)))
"Odprejskni"

Kačka_knihomol
06.03.2023 4 z 5

Poea a Tilly miluju, ale tentokrát mě jejich případ jaksi nevtáhl. Přišlo mi to příliš komplikované, zamotané, dvojí jména stejných postav mi taky moc nesedla. Navíc některé okamžiky mi přišly velmi neuvěřitelné, co všechno se povedlo vrahovi zatajit nebo zkreslit. Za mě zkrátka slabší díl série, ale stále dostatečný na 4 hvězdičky.

Dendulka118
28.02.2023 4 z 5

Kniha byla skvělá jako zatím doposud všechny knihy od toho autora. Musíme, ale říct, ze předchozí díl Kurátor se mi četl lépe. U této knihy mi chybělo větší napětí, které bylo u předchozích knih. Na závěr musím říct, ze kniha skončila zajímavé a překvapivě. Rozhodne stoji za to si ji přečíst. Hodnocení dávám 4 z 5

harena
23.01.2023 4 z 5

Těšila jsem se na další setkání s Poem a Tilly, také na jejich vtipné hlášky, ale tentokrát se mi to nečetlo až tak dobře. Začátek byl pomalejší a hlavně politika mě moc nezajímala. Bylo to opravdu hodně zamotané, ale asi od poloviny nabral příběh obrátky a konec byl, jako vždy u Cravena, překvapivý. Další díl si určitě přečtu.

Adreinda
15.01.2023 3 z 5

Oproti předchozím knihám tohoto autora jsem tuhle docela kousala a nějak mě to tolik nebavilo. Ale dokousala jsem ji a dočetla. Vracet se k ní určitě ale nebudu.

Vlaďkaa4
10.01.2023 5 z 5

Mě se to líbilo. Čekala jsem na nějaký zajímavý motiv a ona by byla zase ta ...... Jako ve spoustě případů jindy

stanislav0373
09.01.2023 4 z 5

Krásně zamotaný a nezvykle špionážní případ našeho neotřesitelně perfektního dua opět rozšíří vaše detektivní schopnosti a místy lehce polechtá bránici.

To, oč jde jsem s malou nepřesností odhalil celkem brzy, ale tak mi to nezkazilo potěchu z knihy, protože jak sami víte, ten, koho tipujete jako pachatele to nakonec být vůbec nemusí...

Pája699
06.01.2023 4 z 5

S touto knihou jsem strávila poslední hodiny starého roku :-) Příběh je plný napětí a zvratů, hlavně na konci. Tam jich bylo na mě až poněkud moc .-) I přesto všechno řadím knihu k těm slabším od autora. Asi to bylo i tím tématem, které mě moc neoslovilo, ale to je jenom můj osobní problém a názor v kusu .-) Tkž se nenechte odradit. Překlad mi též nikterak nevadil a nekazil dojem z knihy, ale první část byla vážně zdlouhavá a nezáživná. Pak ale přijde zlom a už to jede. Není tu určitě nouze o vtipné hlášky Tilly a Poea. Seržant Pú a Rozumbradová vás určitě pobaví :-) Vraha jsem na mysli měla vcelku brzy, ale autor vás tak mate a tahá za fusekly, že si nejste jistý vůbec ničím :-D Těším se na pokračování…..

alzbeta4340
31.12.2022 5 z 5

Na konec roku jsem si naordinovala skvělou detektivku. Tento díl s Tilly a Poem se mi líbil nejvíc. Chválím hlavně tradičně dokonale propracovanou zápletku a do případu funkční zapojení tajných služeb, což zase přináší změnu ve způsobu vyšetřování. Pachatele jsem odhadla až těsně před prozrazením, což byl zřejmě úmysl autora.
Všem "detektivkářům" ráda doporučuji a těším se na další případ.

kristyna4414
18.12.2022

Odloženo. Nedá se to číst. Počkám si na nové vydání (viz první komentář).

Jiparis
14.12.2022 4 z 5

Napínavé, ale pro mě dost nesrozumitelné praktiky tajných služeb a armády. Napsáno velmi sofistikovaně, s mnoha zvraty, do poslední stránky nic není jisté a definitivní.

Katania
13.12.2022 4 z 5

Politiku moc nemusím, takže tenhle díl za mě slabší. Nicméně Tilly a Poe jsou super dvojka.

Šárka88
01.12.2022 5 z 5

Další díl se seržantem Pú a Tilly Rozumbradovou ( Emily se povedlo oslovení) zavítal to taje Sumitu a minulosti v Afghánistánu, tajných služeb. Pro ženskou místy celkem nudné čtení , ale krátké kapitoly utíkaly velmi rychle a nejvíce mě bavila Tilly se svými otázkami ,, A co je to sperma?,, :-D. Tilly je proste úžasná a proto si zaslouží plný počet hvězd a Poe taky. Když vás zaujme děj, tak ani nezaregistrujete překladové chyby, knížka je velmi čtivá, ač tajné služby FBI a MI5 nejsou zrovna můj šálek kávy, ale koncové rozuzlení vás mile překvapí . Těším se další pokračování.

Hella
30.11.2022 3 z 5

Možná jsem nebyla na tohle pokračování Poeových příběhů až tak správně naladěná (byť těšení bylo velké), ale bohužel mě to příliš nebavilo. Až moc průtahů, nevěrohodností (naverbování pachatele?) a tajných agentů. Snad pro mě nebude mít série sestupnou úroveň jako třeba příběhy odd. Q.

SilvieSisinka
19.11.2022 4 z 5

Mrtvá zona je parádní, krásně napsaná skládanka s geniálními postavami.

klara6289
15.11.2022

Sérii s Poem a Tilly miluju, ale tahle knížka asi nebyla úplně pro mě. Čtení mě nebavilo tak, jako u předchozích částí a v postavách jsem občas bloudila. Zápletka jako vždy skvělá, ale to nadšení, co bude dal, u mě chybí.

vraždy tajemství pátrání v minulosti

M.W. Craven
anglická, 1968