Našeptávačova hra

Našeptávačova hra https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496893/bmid_naseptavacova-hra-KJp-496893.jpg 4 178 40

Mila Vasquez série

< 4. díl

Jednoho dne obdrží policie telefonát od vyděšené ženy. Z odlehlého statku za městem matka dvou dětí hlásí, že někdo vnikl na jejich pozemek, a dovolává se pomoci. Kvůli silné bouři a průtrži mračen se hlídka na místo dostaví až po mnoha hodinách – když už je příliš pozdě. Na statku mohou strážníci konstatovat jediné: odehrálo se tu odporné krveprolití, ale těla nejsou k nalezení. Žena, která by tento (zdánlivě?) neřešitelný případ mohla rozlousknout, už ovšem od policie odešla a uchýlila se se svojí dcerou Alicí do ústraní, do domu u jezera. Jenže když policie po anonymním telefonátu podezřelého zadrží, Mila Vasquezová zjistí, že se jí případ osobně týká. Jelikož už nemůže myslet jen sama na sebe a musí brát v potaz i bezpečí své dcery, rozhodne se v sobě – tentokrát už ale opravdu naposledy! – znovu probudit instinkt lovkyně stínů a opět sestoupit do jí tak známé temnoty.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Il gioco del suggeritore , 2018

Danago
15.03.2024 4 z 5

Napínavé čtení. Spousta překvapení. Často jsem tajila dech. I když ten virtuální svět byl pro mě dost náročný na pochopení . Celá série je psána v podobném duchu.

tulip131
27.02.2024 3 z 5

Zajímavé spojení reality a virtuálního světa. Hledat skutečnou osobu na základě toho co nám reprodukuje hra. Co mě zklamalo je, že nevíme jestli malá Alicia skutečně "napomohla" kočce a vytvořila obraz v domku u jezera a jestli je nebo není poznamenána zlem.

Fzuzik
22.01.2024 4 z 5

Velmi napínavé, jen jsem se občas ztrácela ve virtuálním světě. :)

Ella_85
01.01.2024 5 z 5

Nemam slov, bylo to strhujici cteni, ale je tu neco co by me fakt zajimalo. Vrati se Mila jeste???

essene
30.12.2023 4 z 5

Velice vydařená série

stanislav0373
19.12.2023 5 z 5

"...Temnotě můžeš utéct. Ale nemůžeš jí zabránit v tom, aby tě hledala."

Pro mě je tato série srdcovka, naprosto hltám každý příběh a kochám se ze hry, kterou autor se čtenářem rozehrává. Dávkuje přesné množství informací na to, abyste si mohli dovolit dělat závěry, často mylné. A musím přiznat, že i když jsem na něco kápnul, dvakrát jsem naletěl jak malý kluk. Hlavně ten konec...

Inu, kdo nečetl sérii Našeptávače, o mnoho přišel.

michaela5515
31.07.2023 5 z 5

Přestože mi svět online her nic moc neříká, mám dojem, že jsem pochopila dost. O online světě i o zlu jako entitě. Lidská mysl je zajímavá. A vliv našeptávačů neskutečný. Zatajený dech od začátku do konce.

MartinProtschke
19.07.2023 4 z 5

Přijde mi, že autor pracuje pořád z podstatou zla, ale snaží se ty knihy nějak oživit zanrovou změnou. Četlo se to dobře, ale ty policejní věci jsou dost nelogické. Už jsem si zvykl, že se to vždy odehrává vždy v anonymním městě, státě.

netopýrek1985
17.07.2023 4 z 5

Ty jo nějak jsem to nepochopila nebo nevím, ale jinak dobrý jen jsem se v tom příběhu trochu ztrácela.

Pavla680
15.07.2023 5 z 5

Tak tohle mě velmi mile překvapilo... Fakt doporučuji!

Kacka15158
29.05.2023 3 z 5

(SPOILER) Čtivé, napínavé, ale není to blbost?

Hroutící se virtuální svět, syn ve hře, Enigma není Enigma a celý to ten psychopat dělá, aby Milu naučil emoci? What?

Líbí se mi, že má každá kniha nějakou podstatu zla a ta myšlenka je dobře zpracovaná. Zbytek ale je, jak když je k tomu přilepený. Ať je to zajímavější, tak tam dám několik zvratů a protože už je to tak překombinovaný, že nevím jak z toho, tak vždycky nechám otevřený konec.

Duchoslp
26.05.2023 4 z 5

Mila není běžná vyšetřovatelka a proto díky svým schopnostem umí nahlédnout a pochopit ty nejšílenější zločince. Tentokrát se ocitá ve virtuální realitě a je těžké rozeznat, kde končí a začíná ten normální svět. Super čtení

Verresa
18.05.2023 5 z 5

Za mě je to skvělá kniha. To jak jsou popsány pocity, když jsme uvnitř virtuální reality, jak ji dokážeme vnímat a pak jak spadneme dolů do pravé reality je úžasná. Samozřejmě vyšetřování vedlo různými směry, někdy i špatnými, padla různá rozhodnutí. Nemůžu se dočkat pokračování. Děj je jako vždy propracovaný a neměla jsem problém se zorientovat. Knihu jsem přečetla během dvou dnů a vřele doporučuji k přečtení. Donato Carrisi je v mé topce autorů na které nedám dopustit.

Dumicek
16.05.2023 4 z 5

Jsem z této knihy trochu zmatená. Virtuální svět vs.realita..nevím..nemohu říct,že to bylo špatné. Napínavé,ale občas až opravdu dosti nereálné. Přišlo mi to jako taková všehochuť. Určitě přečtu i další díl,protože konec zde byl velmi zvláštní,tak se snad dozvíme jak to nakonec vše dopadne.

adela2230
06.05.2023 2 z 5

Rozhodně se mi příběh líbil více než předchozí, ale opět se nikam moc nedostáváme. Stále je tam hrozba a tohle prolínání dvou světů se mi nelíbilo. Vzhledem k tomu, že tohle je poslední díl, chtělo by to už ukončit, nebo alespoň něco málo rozplést.

JustWomen
18.04.2023 2 z 5

Zamotané a podivné, ztrácela jsem se v ději a postavách a přišlo mi to nesmyslné. Otevřený konec a řádné rozuzlení, jako vždy. Toto prolínání skutečnosti a virtuální reality není můj šálek kávy,

oleg
12.04.2023 5 z 5

Tento díl se mi četl nejlépe,bylo to napínavé,děsivé a stejně jsme se nedočkali vyřešení,tudíž musíme doufat na další pokračování....

SilvieSisinka
18.03.2023 4 z 5

Případ mezi skutečným a virtuálním světem.

Pája699
08.03.2023 4 z 5

Po přečtení knihy mám smíšené pocity. Jsem v tom nějak zamotaná :-D Nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo. Cca do ¾ knihy super, šíleně zamotané a propletené, ale to rozuzlení mi moc nesedlo.

Virtuální hra verzus skutečnost. Určitě se ale budu těšit na pokračování a pevně doufám, že bude .-) Mila Vasquezová s dcerou Alicí si ho zaslouží. I když musím souhlasit se čtenářem PATOUSKA. Všechny díly mají otevřené konce a i já vždy naivně čekám na rozuzlení v dalším díle a ono pdrlačku :-D

stehlicek
01.03.2023 2 z 5

Pardon, ale mně se to nelíbilo. Přitom první našeptávač byl super. Tady jsem měla chuť knihu v půlce odložit.

Donato Carrisi
italská, 1973