Našeptávačova hra

Našeptávačova hra https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496893/bmid_naseptavacova-hra-KJp-496893.jpg 4 184 184

Mila Vasquez série

< 4. díl

Jednoho dne obdrží policie telefonát od vyděšené ženy. Z odlehlého statku za městem matka dvou dětí hlásí, že někdo vnikl na jejich pozemek, a dovolává se pomoci. Kvůli silné bouři a průtrži mračen se hlídka na místo dostaví až po mnoha hodinách – když už je příliš pozdě. Na statku mohou strážníci konstatovat jediné: odehrálo se tu odporné krveprolití, ale těla nejsou k nalezení. Žena, která by tento (zdánlivě?) neřešitelný případ mohla rozlousknout, už ovšem od policie odešla a uchýlila se se svojí dcerou Alicí do ústraní, do domu u jezera. Jenže když policie po anonymním telefonátu podezřelého zadrží, Mila Vasquezová zjistí, že se jí případ osobně týká. Jelikož už nemůže myslet jen sama na sebe a musí brát v potaz i bezpečí své dcery, rozhodne se v sobě – tentokrát už ale opravdu naposledy! – znovu probudit instinkt lovkyně stínů a opět sestoupit do jí tak známé temnoty.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Il gioco del suggeritore , 2018

stehlicek
01.03.2023 2 z 5

Pardon, ale mně se to nelíbilo. Přitom první našeptávač byl super. Tady jsem měla chuť knihu v půlce odložit.

Patouska
23.02.2023 5 z 5

I přesto, že všechny díly miluju, tak prostě jsem zmatená. Přijde mi, že konce knih jsou otevřené, člověk se těší na další díl, kde doufá v rozuzlení, toho se však nedočká. Bylo to jak s druhým dílem, tak se třetím.

Címa
17.02.2023 3 z 5

Všechny tři díly byly super, ale vlastně u tohoto čtvrtého nevím, jestli se mi líbil nebo ne. Čekala jsem asi jiné rozuzleni, celkově jinou zápletku, pro me chvílemi takové zmatené… Je to čtivé, opět s Milou Vasquezovou, ale ty předchozí díly mě zaujaly více.

rodak
13.02.2023 4 z 5

Úplně to nepovažuju za vrchol knih autora.Spletité, náročné, jak níže někdo psal-je třeba to přečíst na posezení. Ale zajímavé to jjea ještě dodatek. Taak strašně mě štvalo na každé straně skoro dvakrát -bývalá policistka...

Andrea7272
05.02.2023 5 z 5

Dobrý příběh, občas jsem se ztrácela, zda je to realita nebo hra, ale napínavé, kruté ! Zase nevyřešené , tak se tedy budu těšít na další díl.

TerezaaBaarova
03.02.2023 5 z 5

Donatovu sérii zbožňuju, Mila je moje opravdu oblíbená hrdinka... Nový brutální našeptávač, nový příběh plný zvratů, hrozeb a krve! Tentokrát byl příběh zasazen do "dnešní internetové doby", proč ne, změna... ale mě štve, že nevím, jak se z toho všeho Mila dostala ve 3. díle, a najednou je 4. díl, má Alici a prostě tak to je? Sakra....četla jsem 3.díl před pár měsíci, teď 4. a jsem z toho trochu nervózní... Kdo je otec? To jsem to zapomněla a nebo to nebylo zmíněno???? Achjo, kdyby mi to mohl někdo vysvětlit, tak bych byla ráda! :) Jsem napnutá jak kšandy na další pokračování!

Katania
27.01.2023 5 z 5

Opět perfektní! Potřebuji další díly !

Miška74
25.01.2023 5 z 5

Další kniha že série a za mě opět super čtení. Příběh našeptávače, který hledá své oběti prostřednictvím počítačové hry ve virtuálním světě, mě hodně zaujal. Kniha je plná zvratů a napětí a celkem promyšlených zápletek. Knihu jsem zhltla jako malinu a doufám, že autor ještě dopise další díl.

šipek
23.01.2023 4 z 5

Dobrý psychologicky thriller. Kniha je plná zvratů a překvapení. Nejlepší je asi přečíst knihu na jeden zátah. Jinak by se mohl čtenář v knize pomalu ztratit. Je to tak trochu i sci-fi. Realita a virtuální svět se v knize prolínají. Čtenář musí být neustále ve střehu.

Holly.W
16.01.2023 5 z 5

Donato Carrisi je skutečně mistrem svého řemesla. Každá jeho další kniha posouvá laťku o něco výš. Tantokrát tady máme mimořádně zajímavou virtuální realitu, do které je Mila nucena se ponořit. A nového, děsivého našeptávače. Ten nápad s videohrou je vskutku skvělý a neotřelý, vše je popsáno do detailu. Noříme se také hlouběji do nitra hlavní hrdinky. Kniha je opět plná zvratů a nečekaných momentů, od začátku až do konce napínavá jak malé gatě. Autor si pohrává se čtenářem jako kočka s myší. Konec mě dostal, vyděsil, bála jsem se jak to dopadne a autor mě zase překvapil. Nemůžu se dočkat dalšího dílu!

Leona333
11.01.2023 4 z 5

Sociální síť, společenská síť, nebo komunitní síť. Každý to může nazývat jak chce, ale ve výsledku to je, znamená to samé. Područí - poddanost. Tedy to, že se jako ,,mušky necháme vlákat - opájet spletí pavoučích nití, i jeho hlavním aktérem..." Ovšem konec nemusí být, vždy tak omamný, jako jeho začátek.
I tentokrát si Donato Carrisi, velice dobře pohrál s ožehavým tématem, ,,strašákem" dnešní doby, internetem a se vším, co s ním, posléze souvisí...
Pokud vyjde další kniha, díl s M. Vasquezovou, určitě si jí přečtu.

moudivlacek
30.12.2022 5 z 5

Kniha především pro ty, kdo si uvědomují, jak záludné mohou být sociální sítě. A že je někdy lepší život skutečně žít, než dávat svůj život na net, kde ho může kdokoliv zneužít. Mila je zapojena do vyšetřování člověka "Enigmy" našeptávače, údajného vraha rodiny ze statku. Muž nemluví a je celý potetovaný čísly. Mila z něj nemá dobrý pocit. Přesto na něj nedokáže zapomenout, začne vyšetřovat sama, do její blízkosti se dostane tajemný muž "Pascal" a pomáhá ji. Pak Mila do vyšetřování zapojí i bývalého kolegu a kamaráda Simona Berishe. Mila je vtažena prožívat některé události pomocí internetové hry a objevovat tak skutečné pachatele a motivy k jejich činům. A tak najít svou unesenou dceru Alici.
A čím víc je nám odkryto, tím víc jsme zamotáváni do klubka událostí.
Konec je ponurý doklad o tom, že jsme tím, kdo jsme a před sebou neutečeme. Možná že závěr poukazuje na další díl. Kdoví.....

Hella
27.12.2022 1 z 5

Pro mě obrovské zklamání. Zpatlanina reality a virtuálního světa zla. Vážně velké zklamání a nedočteno, nešlo to.

Martiiiik
21.12.2022 5 z 5

Super kniha :-) Pěkně strašidelné téma našeptávače.. V podstatě strašidelnější než samotní vykonavatelé.. brrr.. Stínové bytosti.. Jak internet ovlivňuje človíčky a jak si vlastně nebezpečí vůbec neuvědomujeme.. K tomu téma Hry.. Prostě dobrá práce, autor se překonává a už teď se nemůžu dočkat další knihy :-)

Paja1709
27.11.2022 4 z 5

Po docteni 3 dilu Muz z Labyrintu jsem byla trochu zmatena a musela jsem si konec precist 2x.No stejne jsem to nepochopila.Tak jsem se tesila na 4 dil,ze se vse vyjasni.Jake bylo moje prekvapeni ,ze o predchozim dile tam nebyla zadna zminka,zadne vysvetleni.Tento dil nebyl spatny ,ale predchozi se mi libili vic.Jelikoz 4 dil v originale vysel v roce 2018 a o dalsim na netu neni zadne zminka ,tak prepokladam ze timto dilem serie skoncila.

soukroma
26.11.2022 2 z 5

Došla jsem do půlky, ale víc už to nemělo cenu: ne že by se to nečetlo dobře, ale já už prostě nesnáším témata s hrůznými zločiny a zločinci podivnými, přitom všeho schopnými (nejen krutostí, ale disponujícími kapacitami časovými, prostředky finančními, prostředky technologickými a znalostmi dosahujícími geniálních IQ), provázanými s hlavními postavami policistů (a je jedno, že bývalých, stejně se zase navezou do vyšetřování, o tom to přeci je). Tady se jako klišé rozehrávala nějaká podivná hra a osamělá Mila tomu byla vystavena, tj. měla tomu přijít na kloub.

V předchozím Muži z labyrintu Mila až do samotného konce nebyla; ta kniha se mi prvotně dost líbila, ale brzy po dočtení se mi začaly vynořovat (a doteď zůstaly) nepříjemné otazníky nad tím, jak že to vlastně celé bylo a co tím chtěl autor vlastně říct, mj. zauzlil některé záležitosti v krkolomném závěru k nerozvázání, tedy k neuvěření, a ponechal čtenáře na holičkách.

Ale protože jsem se nenechala polapit do autorových tenat obsahu, docela mne (znovu) zaujalo v rámci formy, jak svědomitě buduje jakési nenárodní prostředí - jména jednotlivých postav odpovídají každá jiné zemi (a že by se na jednom plácku sešlo tolik "cizinců", to těžko). Můj dojem je takový, že se chtěl vší mocí vymanit z předpokládaného italského prostředí, nijak své thrillery nesvázat s Itálií, ale odpoutat je vlastně od jakéhokoli místa a kontextu.

P3_tis
17.11.2022 5 z 5

Začátek knihy mě utvrzoval v tom, ze první díl - Našeptáváč už žádný další nepřekoná. Ani mě ty první kapitoly příliš nebavily. No, hluboce jsem se spletla. Konec je geniální a díky němu budu netrpělivě čekat na pokračování.

Jak již byly níže zmíněny psychologické hrátky, tak kniha je jich plná. A je až děsivé, jak se vám někdo může dostat do hlavy.

Doufám, že v dalších dílech dostane více prostoru Alice. Přece jen s ní byly některé okamžiky jako např. z druhého dílu takové otevřené.

Sančez
14.11.2022 5 z 5

Pardón pane Carrisi, ale buď jste neskutečný psychopat a ve skutečném světě bych vás nechtěla potkat, a nebo víte něco co my obyčejní lidé jen tušíme, ale nechceme si to přiznat. Jen takový můj malý poznatek- už Stephen Hawking označil za hrozbu lidstva umělou inteligenci. Kniha je skvělá ve všech ohledech, ale není pro každého.

WaN635
13.11.2022

Já si tu knihu budu muset přečíst za čas ještě jednou .... Já prostě těmto věcem typu virtuální realita nerozumím a nechápu, jak je možné naplánovat a vymyslet tolik kroků na několik let dopředu. Je to pro mě takové sci-fi.
Přitom předchozí díly jsem přečetla jedním dechem a na setkání s Milou jsem se neskutečně těšila.
Jsem zklamaná, ale ne z knihy, ale ze sebe, že vlastně nejsem knihu schopna pochopit.

Zatím bez hodnocení.

vera4669
13.11.2022 5 z 5

Muž z labyrintu dal laťku celkem vysoko, ale tohle tomu šlape na paty.. Miluju tyhle psychologické hrátky apod, takže já se nenudila ani chvilku a zase budu netrpělivě čekat na další díl.. Mila mě prostě baví :)

Donato Carrisi
italská, 1973