Damaj Damaj komentáře u knih

Otrokyní v 11 letech Otrokyní v 11 letech Fatima Boscaro

Zajímavá knížka, krutý příběh, ale v některých situacích by bylo fajn se rozepsat, aby čtenář měl lepší představu.
Chápu, že to bylo složité, ale pokládám si otázku, proč si neodvezla své děti dřív, dokud to šlo?

28.09.2023 4 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Hrůza. Šílenost a nejhorší je, že je to skutečný příběh. Jak se někdo takhle může chovat k vlastním dětem, zabít tolik dalších lidí aniž by si toho kdokoliv všiml. Proč se Dave nechal tak ovládat a dělal to, co mu Shelly poručila, jak mohl udělat tolik hrůz. Proč nezasáhla babička Lara, věděla, jaká Shelly je a minimálně měla pochybnosti. Proč Nikki nepomohla svým sestrám dřív, když byla plnoletá.
Opravdová hrůza z toho, co se může dít v rodině a nikdo na to nepřijde. Šokující příběh.
Škoda za tolik chyb a překlepů v textu.

23.09.2023 5 z 5

Nechte mě odejít Nechte mě odejít Caitlin Spencer

Je strašné, že je to skutečný příběh. Je strašné, že tolik mužů ubližuje takovým hrůzným způsobem malým holčičkám a mladým ženám a má z toho potěšení. Proč nikdo neviděl, co se Caitlin děje, proč nikdo nezasáhl a nepomohl? Nevím, jestli mně bylo víc do pláče nebo špatně.

08.09.2023 5 z 5

Tati, prosím ne! Tati, prosím ne! Barbara Naughton

Hodně drsný a smutný příběh, nejhorší na tom je, že je to skutečný příběh.

04.09.2023 5 z 5

Domov pro Kathy Domov pro Kathy Henry Denker

Strašně smutná knížka o mateřské lásce, kruté nemoci a nevyhnutelně blížící se smrti. Jenže Grace než odejde musí najít pro svou dcerku ten nejvhodnější domov, kde Kathy bude spokojená. Nakonec pomoc přijde odkud by to nikdo nečekal.

26.08.2023 5 z 5

Matčina panenka Matčina panenka Abby Davies

Zajímavá knížka přečtená jedním dechem o šílené Matce, únosu malých holčiček, o které pečuje jako o panenky. A hlavně několika útěcích z vězení. Je až neuvěřitelné, že by třináctiletá holčička, která byla 10 let vězněná měla tolik síly a nápadů, a takto dokonale uvažovala ve světě, který nikdy neviděla.

20.08.2023 5 z 5

Matka, jakou jsem mohla být Matka, jakou jsem mohla být Kerry Fisher

Zajímavá knížka a příběh o těžkých vztazích v rodinách, kdy drobná nedorozumění přerostou v něco velkého.

12.08.2023 5 z 5

Odložené dítě Odložené dítě Jess Ryder

Zajímavý příběh, ve kterém je trochu moc zápletek, které se poměrně dlouho řeší. A potim strašně rychlý konec.

03.08.2023 4 z 5

Dítě, které jsem neměla Dítě, které jsem neměla Kate Hewitt

(SPOILER) Krásná, i když místy velmi smutná knížka vyprávěna z pohledu adoptivní matky i biologické matky, které zůstala v kontaktu se svou, dnes již témeř osmnáctiletou dcerou. I když Mia i Suzanne často stojí proti sobě, mají společný cíl: zajistit, aby byla Daisy v pořádku. Obě mají svůj pohled na věc, chovají se jinak, chtějí něco jiného pro Daisy. Pravdu mají obě, i když Mia mně byla blíž, chápala jsem obě matky.
Jen to velké rodinné tajemství, které se nikdo neměl dozvědět, mě zklamalo. Proč to Mia tak dlouho tajila, až se vše vyhrotilo? A tajemství Suzanniny matky mně přišlo trochu moc, jako by do příběhu nezapadlo, nemuselo tam být.
Ale emoce obou matek byly v knize vykresleny bravurně, opravdu se do nich čtenář mohl vžít a soucítit jak s Mio, tak se Suzanne, ale i s Daisy.

12.07.2023 5 z 5

Kdo krade dětem čtení Kdo krade dětem čtení Jiří Kreč

Krásně zpracovaná kniha nejen pro děti s důležitou a zajímavou detektivní zápletkou. Někdo totiž ukradl dětem čtení a malá Terezka se vydává do světa knih najít pachatele. A najde! Dokonce několik.

04.07.2023 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Zajímavá knížka o velice těžkém životě mladé Anny, která se však nikdy nevzdala, bojovala, byla silná, pracovitá a přes všechny útrapy na konci svého života, vzpomíná jen na to hezké, co jí život přinesl.

02.07.2023 5 z 5

Cesta: Panda a dráček Cesta: Panda a dráček James Norbury

Kniha se krásně čte, jedná se o duchovní příběh, který je však tvořen citáty a životními moudrostmi. Celý příběh je doplněn o nádherné ilustrace.

21.06.2023 5 z 5

Dům nového života Dům nového života Marie Adams (p)

Krásná knížka o třech kamarádkách, porodních asistentkách, které jdou za svým snem a otevřou si vlastní porodní dům. Ale hlavně o bolestech, které život přináší, o velkých ztrátách, ale také naději a štěstí.

18.06.2023 5 z 5

Světla jihu Světla jihu Nina George

Kniha se absolutně nedala číst

05.06.2023 odpad!

Hana Hana Alena Mornštajnová

Po Haně jsem sáhla až po zhlédnutí divadla Hana, takže jsem stále srovnávala. Byla to síla, hodně těžký a emotivní příběh, tolik neštěstí. Musím ale říct, že Les v domě se mi líbil víc.

27.05.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

(SPOILER) Hodně silná a temná knížka a páchání zla na dětech v rodině, kde je to předáváno z generace na generaci. Byla to moje první knížka od paní Mornštajnové, ale určitě ne poslední. Autorka píše skvěle, příběh chytí za srdce a nepustí. Rozhodně brzy sáhnu po autorčině další knize. Jen konec mě překvapil, čekala jsem, že se hlavní hrdinka postará o svou mladší sestru Terezu. A je tam mnoho dalších nevysvětlených otázek - Řekla na konec pravdu o tom, co se jí dělo, co s ní bylo po požáru, usvědčili ji ze žhářství, co bylo s Jakubem, dozvěděl se někdy pravdu proč Cácora ukázala na něho a co stalo s jejím otcem? A čí kostra byla nalezena v sutinách domu. Je toho víc, co si čtenář musí domyslet.

04.05.2023 5 z 5

Vesničanka Vesničanka Mirka Skočílková

Opět krásná knížky od Mirky Skočílkové. Taková oddechovka, ale přitom silná knížka o nejednoduchosti života a to hezké přijde, když to nejméně čekáme. A na štěstí se vyplatí čekat, i když někdy hodně dlouho.

23.04.2023 5 z 5

Skutečný domov Skutečný domov Joan Bauer

Zajímavý příběh o životě dvanáctileté Sugar a a jejího kamaráda, štěňátka Myšky. Nevím, zda je to špatným překladem knihy, nebo je tak skutečně napsaná, ale během čtení mně vadila oslovení, proč Sugar oslovuje nebo mluví o svém (byť nezdařeném) otci jako o panu Leelandovi, o svém dědečkovi jako o králi Cole a matce říká buď madam nebo jménem Rebo? Celou dobu psala Sugar "básně", za mě to spíš byly dopisy milovanému a bývalému učiteli nebo eseje a úvahy na různá témata, než básně.
Jinak příběh zajímavý o tom, jak rychle se z člověka může stát bezdomovec a jak těžka je cesta nahoru. A že někdy může být dítě chytřejší a umí se o sebe lépe postarat než jeho rodiče.

16.04.2023 3 z 5

Cíťa Cíťa Lenka Blažejová

Zajímavá, hezky udělaná knížka o světě introvertů a citlivých lidí

27.03.2023 5 z 5

Jiné životy Jiné životy Sofia Lundberg

Smutná knížka o stesku, smutku, rozvodu i smrti. Někdy mně přišlo, že až zbytečně moc depresivní. Když člověk čte tuto knihu, chce vědět, jak to dopadne, má v sobě otázky, co bude dál. Ale není to kniha, která chytne a nepustí.

23.03.2023 3 z 5