Damaj Damaj komentáře u knih

Malá princezna Malá princezna Karolina Lewestam

Krásná knížka pro malé i už dospělé čtenáře s mnoha hlubokými myšlenkami na motivy knížky Malý princ. S tím rozdílem, že princ je tentokrát princezna a ztraceným pilotem je slavná pilotka Amélie.

27.02.2023 5 z 5

Jeho poslední slova Jeho poslední slova Laura Dave

Vůbec nevím, co si mám o knížce myslet, nakonec jsem ji dočetla, protože mě zajímalo, jak to s Owenem bylo a zda ho najdou. Ale je Owen kladná postava, vše, co dělal, bylo správné nebo je to naopak záporák. A co dědeček Nicolas? Jaký je on? O Gradym také nevím, co si mám myslet a zda mu Hannah měla či neměla nevěřit. Já mu celou dobu tedy nevěřila.
Prostě kniha mě nevtáhla a byla dost zvláštní.

26.02.2023 3 z 5

Zatoulané štěstí Zatoulané štěstí Catherine Ryan Hyde

Krásná a dojemná knížka o navazování přátelských vztahů mezi hluboce traumatizovaným chlapcem a ženou, která je celý život sama, jelikož člověk, kterého milovala tragicky zahynul.

11.02.2023 5 z 5

Otec neznámý Otec neznámý Julie Clark

Knížku jsem přečetla jedním dechem. Od začátku až do konce byla velmi zajímavá hlavně svým netradičním tématem. Těžkosti matky, která se rozhodla počít dítě pomocí dárce.

01.02.2023 5 z 5

Sněhová sestřička Sněhová sestřička Maja Lunde

Nádherná knížka s úžasnými ilustracemi a velice smutným, ale laskavým příběhem.

22.01.2023 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

(SPOILER) Zajímavá knížka o tom, o co složitější mají život lidé jiné pleti. Příběh je vyprávěn ze tří úhlů pohledu. Turk, rasista, vyznavač bílé pleti, skinhead, jehož dítě zemřelo a ze všeho viní sestřičku, jen proto že má černou pleť. Ruth, obviněná sestřička, která se dovolává svých práv, aby mohla promluvit a všechno vysvětlit. A Kennedy, Ruthina právnička, jež se Ruth snaží osvobodit, ale zároveň i pochopit její život, život rasových menšin, ale také vyhrát svůj první velký případ.

22.01.2023 5 z 5

Miluj navzdory všemu Miluj navzdory všemu Silvia Antalíková

Povídková knížka o životě, některé příběhy byly zajímavější, jiné méně.

13.01.2023 3 z 5

Zlobryně a sirotci Zlobryně a sirotci Kelly Barnhill

Zajímavá fantasy kniha nejen pro děti, která v sobě skrývá mnohá ponaučení. Ukazuje, jak by se lidé k sobě měli chovat, jak snadno můžeme být zaslepeni někým, kdo to s námi nemyslí dobře ... Mě jako knihovnici však nadchla myšlenka, že knihovna je nejdůležitější budova města a dokud lidé knihovnu měli, scházeli se v ní, vymýšleli nové nápady, vzájemně si pomáhali a byli na sebe milí. Když však drak knihovnu spálil na popel, jako by se všechno dobro a vše hezké z města vytratilo, lidé byli zlí, podezřívaví, zaslepeni krásnými avšak planými řečmi a nedokázali vidět pravdu. Až jednoho dne našli knihu... Ano, knihy jsou vším a dokud mezi lidmi budou knihy, bude mezi nimi i dobro. A knihovna je to nejúžasnější místo v každém městě.

05.01.2023 4 z 5

Kluk jménem Vánoce Kluk jménem Vánoce Matt Haig

Krásná vánoční knížka plná kouzel, magie, dobrých skutků a hlavně naděje v lepší život, dobré lidi a v lepší budoucnost a víru v samu sebe a víru v kouzla, protože jenom tak se mohou dít.

26.12.2022 5 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň: Kreslený příběh Chlapec, krtek, liška a kůň: Kreslený příběh Charlie Mackesy

Knížku jsem četla v prvním, černobílém vydání, a když jsem viděla tuto, věděla jsem, že ji musím mít. Je to nádherná a milá knížka, která pohladí po duši. Na každé stránce je nějaké povzbuzení, moudro nebo myšlenka, které společně tvoří příběh, nádherný příběh.

24.12.2022 5 z 5

Panda a dráček Panda a dráček James Norbury

Krásná knížka s moudrem a nádhernou ilustrací na každé stránce. Zajímavé myšlenky, které nutí člověka přemýšlet.

24.12.2022 5 z 5

Psí Vánoce Psí Vánoce W. Bruce Cameron

Čekala jsem úplně jiný příběh, dle názvu a obálky více vánoční, dle autora a jeho předchozích knih, víc o psech a hlavně vyprávěný očima psa. Nebylo zam ani jedno, ale byl to milý příběh o rodině se spoustou problémů - dědečkova deprese, stále naštvaná puberťačka, nezvladatelná dvojčata, táta je stále v práci, maminka nemocná, když se ale všichni spojí a pomůžou si, je z toho krásný a dojemný příběh. Jen mi trochu vadily přechody mezi postavami, občas jsem se trochu ztrácela.

12.12.2022 4 z 5

Útěk Útěk Diane Chamberlain

Zajímavá knížka o lásce matky ke svému malému synovi a co vše je ochotna pro něho ztratit a obětovat. Občas mi příběh přišel dost zdlouhavý, a konec mohl naopak být více popsaný, rozuzlení mně přišlo strašně rychlé, bez žádoucích detailů.

04.12.2022 4 z 5

Nechci slyšet tvůj pláč Nechci slyšet tvůj pláč Simona Rošková

Zajímavá knížka věnující se nevšednímu tématu - poporodní depresi, opravdu barvitě popsané pocity, jaké může matka pociťovat před, během i krátce po ukončení léčby. I druhá dějová linka - gamblerství byla velice dobře napsána, vykresleny emoce, které prožívá rodina
Jediné co mě na knize mrzí, je rychlý závěr. Po celou dobu, bylo v knize dost času a na závěr byl na 2 stranách - čekala bych více prostoru všem postavám. Skutečně mně to chybělo, ale kniha přečtena za víkend.

24.10.2022 5 z 5

Maják Maják Zdeňka Martincová

Knížku jsem přečetla jedním dechem, je opravdu hodně krátká, ale na druhou stranu tak akorát. Po pár stránkách pozorný čtenář tuší rozuzlení a co se tenkrát stalo. Děj je dost předvídatelný, ale velmi zajímavý.

17.10.2022 5 z 5

Přehlížená holka Přehlížená holka Victoria Lynn Hayden

Smutný příběh o malém dospívajícím děvčátku, které mělo hodně těžké dětství, týrali ji, zneužívali, přehlíželi a nikdo ji neposlouchal, když se potřebovala svěřit. Jako problémové dítě šla z jedné pěstounské rodiny do druhé. Naštěstí potkala ty pravé lidi, kteří jí pomohli najít tu správnou cestu.

14.10.2022 5 z 5

V pravěku bylo blaze člověku V pravěku bylo blaze člověku Jiří Žáček

Malá knížka plná humoru, ale trochu i poučení o tom, jak se žilo v pravěku. Pobaví všechny věkové kategorie.

02.10.2022 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Film jsem viděla už několikrát a konečně došlo i na knížku. Jak knížka, tak i film jsou velmi smutným vyprávěním o nelehkém životě psů, kteří se z různých důvodů ocitají na ulici, v útulcích nebo v náhradních rodinách. Je strašné, co všechno je člověk schopen psovi udělat.
Jediné, co mi na knize vadilo, je nespisovný jazyk, jakým je text psán, někde to bylo až moc.

26.09.2022 4 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Velmi silný příběh a emotivní příběh, u kterého se dá jen velmi těžko nebrečet. Hlavní hrdinka knihy má nepředstavitelně těžký osud. Nejhorší na tom je na bezmoc, že nemůže nic dělat, postavit se svým trýznitelů, nikdo jí nevěře a celý život prožije v takovém zařízení jen kvůli tomu, že se nechtěla podřídit svému otci. Chudák Clara.

21.09.2022 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Nevím, co si o knize myslet. Dojemné a velmi silné téma, ale nesedl mně způsob, jakým ho autor pojal a knihu napsal.

02.09.2022 3 z 5