Damaj Damaj komentáře u knih

Na psí uši Na psí uši Petra Nachtmanová

Hodně odpočinkové čtení, kniha se i přesto, že mě moc nezaujala, četla docela rychle. Prvních 100 stran jsem hledala příběh a orientovala se v postavách, ale pak se to celkem rozjelo. I když mně přišlo, že některé postavy tam jsou zbytečné, spíš aby prodloužily (už tak krátký - díky Bohu) příběh.

01.03.2022 3 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

(SPOILER) Jsem moc rádá, že se mi knížka dostala do rukou, protože je to úplně boží knížka. Možná je psána pro dětské čtenáře, protože se jedná spíš o pohádku, ale má v sobě tolik velkých myšlenek, že chytne za srdce každého dospělého, který byl někdy dítětem, nezapomněl na své oblíbené hračky i když některé z nich jsou třeba na Ostrově Milovaných.
Nádherný příběh o životě nejen hraček, ale i jiných ztracených věcí, vlastností a pocitů.
Na konci knížky jsem nemohla udržet slzy, nad Čuníkem, který se obětoval, aby Pašíka nesežral Ztráta.
Mnohem hezčí než Harry Potter nebo Toy Story.

17.02.2022 5 z 5

Tajemství Querburů Tajemství Querburů Michal Vlk

Zajímavá fantasy knížka nejen pro dětské čtenáře. Plno napětí, dobrodružství a životních mouder, kterými by se každý člověk měl řídit a nejen to, čtenáře nabádá i k tomu, jak se chovat k přírodě okolo nás a žít v souladu s ní, protože všude žijí a mají svůj vlastní svět různá drobná stvoření.

05.02.2022 5 z 5

Dravec Dravec Marek Epstein

(SPOILER) Příběh o rozpadu už dávno nefungující rodiny, v které dochází k hodně krutému fyzickému i psychickému násilí a týrání. Když už otec, psychopat, neví, jak víc své manželce ublížit, vezme jí dceru a připraví jí i o bydlení, aby neměla možnost Báru získat. Naštěstí obě potkají ty správné lidi, které jim pomohou najít cestu zpět k sobě.
Moc hezká knížka s opravdu silným příběhem.

16.01.2022 5 z 5

Kam ukrýt štěstí Kam ukrýt štěstí Catherine Ryan Hyde

Krásná knížka nejen pro milovníky psů. Je to opravdu mile a jednoduché čtení, kdy od samého začátku tušíte, jak celý příběh dopadne. Ale jako oddechovka úplně skvělá.

09.01.2022 5 z 5

Psáno s nadějí Psáno s nadějí Aly Martinez

První díl této série byl asi o maličko lepší, ale jen o maličko. Úžasná knížka plná smutku, bolesti, tajemství, ale i naděje, překvapení a radosti z pěkných chvil, které život přináší. Vždy když jsem si říkala, že vím, jak příběh bude pokračovat, přišel zlom a kniha tak byla napínavá do poslední stránky. Trošku thriller, trošku červená knihovna, ale skvělá knížka, u níž se čtenář chvilku směje nad zábavnými okamžiky a pak slzí nad rodinnou tragédií, který Caven a Willow zrovna nezažili málo, ale "Nedostaneme všech sto let života naráz. Čas se odehrává jednu zvladatelnou vteřinu po druhé." Jediné co mi na knize vadilo, bylo příliš mnoho milostných scén.

03.01.2022 5 z 5

Ideální dárce Ideální dárce Jane Moore

Věřím, že se někomu kniha líbit může, ale já její čtení po 180 stránkách vzdala, protože se to nedalo. Obvykle se snažím knihu dočíst, ale třeba se k ní někdy časem vrátím a zaujme mě, uvidíme.

31.12.2021 1 z 5

Pršení je super, tati! Pršení je super, tati! Benjamin Brooks-Dutton

Z počátku mě knih bavila a příběh byl velmi zajímavý a smutný, ale od druhé poloviny knihy se spíš jen prodlužoval a Ben se snažil na svém smutku postavit si kariéru a zviditelnit se a to mně nesedělo. Měla jsem co dělat, abych knihu dočetla.

30.12.2021 3 z 5

Bála jsem se usnout Bála jsem se usnout Barbora Janáková

Hodně silný a smutný příběh o holčičce (dnes dospělé ženě), se kterou se život opravdu nemazlil. Na jeden život je toho trochu moc, ale ona to ustála a vybojovala. Nejhorší na tom celém je, že je to příběh, který se doopravdy stal.

28.12.2021 5 z 5

Opuštěný dům Opuštěný dům Mirka Skočílková

(SPOILER) Opět krásná knížka od Mirky Skočílkové s velmi hlubokým příběhem, protože s hlavní hrdinkou Aničkou se život opravdu nemazlil a byl k ní dost krutý. Přesto se nikdy nevzdala a nakonec se jí podařilo být šťastná. Vlastně jsem jí celou dobu přála, aby byla s Vojtou, Tamarka by měla skvělou a milující maminku a Anněs Vojtou by to slušelo. Na Oliverovi mně od začátku něco vadilo a nesedělo, měla jsem pocit, že jí lže, využívá jí a není Aničce dobrým partnerem. Měla jsem tušení, že ji nakobec opustí, ale že takovým způsobem?...

14.10.2021 5 z 5

To je porod! To je porod! Leah Hazard

Určitě zajímavý námět a téma knihy. Ale příběh mě nezaujal. Příliš mnoho odborných názvů, takže po každé větě musí čtenář listovat do slovníku, který je na konci knihy. A navíc když už jsem se začetla a příběh jednotlivé maminky začal být zajímavý, mnohdy skončil aniž by se čtenář dozvěděl konec, předáním maminky lékařům, protože se porod zkomplikoval a úvahami porodní asistentky, zda novorozené dítě přežije, narodí se živé, maminka přežije porod....

29.09.2021 2 z 5

Ukradené dětství Ukradené dětství Lisa Brönnimann

Smutný životní příběh Lisy od malého děvčátka po dospělost, který čtenářem otřese. To, co si v životě musela prožít za týrání, odstrkování, zneužívání a další je hrozné a o to horší, že se jedná o příběh skutečný.

20.09.2021 5 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Krásná knížka s citáty a hlubokými myšlenkami o přátelství, které jsou poskládány do jakéhosi příběhu.

11.09.2021 5 z 5

Kukačky – Moje dítě není moje Kukačky – Moje dítě není moje Anna Staňková

Přestože jsem viděla seriál, knihu jsem doslova zhltla a četla ji se zatajeným dechem, jak byla zajímavá. V seriálu asi bylo více detailů, ale jinak srovnatelně dobrá se skvělým seriálem. Stojí za přečtení.

09.09.2021 5 z 5

Když jsme ještě věřily na mořské víly Když jsme ještě věřily na mořské víly Barbara O'Neal (p)

Krásná knížka, která zaujme obálkou na první pohled. V sobě ukrývá příběh plný tajemství, bolesti, lží, utrpení a naděje.

03.09.2021 5 z 5

Když se přání neplní Když se přání neplní Blanka Hošková

Na jednu stranu velmi zajímavý příběh, plný bolesti a zároveň naděje v lepší zítřky. Bohužel mně přišlo, že příběh byl vyprávěn trhaně, na záčatku druhé části jsem se ztratila úplně a nevěděla, kdo je kdo a jak to souvisí s nedokončeným dějem z první části. Ale ani druhá část mi na otázky neodpověděla a přidala další. Za mě nedokončená knížka. Bohužel

18.08.2021 3 z 5

Tanec se sluncem Tanec se sluncem Kay Bratt

Knížku jsem přečetla, ale nevím, co si o ní a hlavně příběhu myslet. Lauren byla strašná, místo aby Sadie pomohla v přežití v divočině, vymyslela nějaký plán nebo se alespoň omluvila, když za to mohla ona, nic. Jen se litovala. A Sadie všechnu vinu vzala na sebe, té mně bylo líto. Měla těžký život, nesmířila se se ztrátou Jacoba a bolest ovlivňovala celý další život, i když se snažila. Její dějová linka byla zajímavá, ale ztracení v divočině, bylo trochu moc fantasy. A ty 2 dějové linky se tam dost tloukly a ani jedna nebyla dobře popsána, aby čtenáře ztrhla a onse nemohl odtrhnout od čtení. Škoda. První knížka od autorky Přej mi domov byla skvělá, tak jsem se na tuto těšila, ale nic moc.

08.08.2021 3 z 5

Pět dní Pět dní Julie Lawson Timmer

Víc náročných témat už se do knihy snad ani vejít nemohlo - adopce, závažná nemoc, sebevražda, opatrovnictví, alkoholismus, ... Opravdu kniha nabitá emocemi.
V první části mně dalo docela zabrat se do knihy začíst, přišlo mi, že je tam zbytečně moc popisných a nic neříkajících pasáží, ale pak to stálo za to. Dalo by se ještě další hodiny přemýšlet nad tím, zda se Mara rozhodla správně, měla na to právo? Kniha by však mohla mít i pokračování, co bylo po tom, jak na tuto skutečnost zareagoval Tom, Laks, Mařiny rodiče, Ty Pani, ... Odpustili jí, smířili se s tím, pochopili,... A co Skott, dozvěděl se někdy, proč mu LaksMáma neodpovídá?
Opravdu hodně náročný příběh, který zanechal mnoho nezodpovězených otázek, o kterých může čtenář jen přemýšlet. Ještě, že Skottův příběh dopadl šťastně a nejlépe jak mohl.

01.08.2021 4 z 5

Osel Siprd Osel Siprd Iva Gecková

Nádherná knížka pro dětské čtenáře s překrásnými ilustracemi. Příběh o oslíku Siprdovi určitě pobaví a potěší a všichni si ji užijí.

01.08.2021 5 z 5

Příběh čarodějnictví Příběh čarodějnictví Chris Colfer

Nutně potřebuji další díl. Zase uplně úžasná kniha a série. Zaujme, vtáhne do děje a nelze přestat číst. Země příběhů sice byla zajímavější, ale dozvědět se, co bylo před pohádkami, jak to byla těžká doma, kdy magie byla zakázana a bojovalo se proti ní, je velmi zajímavé téma.
A zároveň má v sobě kniha tolik poslání a naděje do dnešních dní. Prostě úžasný příběh.

21.07.2021 5 z 5