Damaj Damaj komentáře u knih

Mušlenčiny léčivé pohádky pro dětskou duši Mušlenčiny léčivé pohádky pro dětskou duši Romana Suchá

Krásné pohádky pro malé děti, díky nimž mohou porozumět svým pocitům a náladám. Dá se číst vždy s odkazem na právě vzniklou situaci nebo u pohádky přemýšlet nad situacemi z minulosti, jak jsme se u nich cítili a co můžeme příště udělat jinak. Knížka obsahuje nádherné ilustrace.

21.08.2022 5 z 5

Slunce v dešti Slunce v dešti Mária Ďuranová

Lehké oddechové čtení pro 1 letní večer. Tak nějak neurazí ani nenadchne. Má sice několik zápletek, ale v podstatě ani jedna není dořešena.

21.08.2022 3 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Trvalo mně dlouho než jsem se do knihy dokázala začíst, ale na druhou stranu mě stále něco ke knize přitahovalo, abych ji neodložila. Nakonec jsem ráda, že jsem ji dočetla, docela zajímavá a neočekáváná zápletka, kdy čtenář do posledních stránek neví, kdo zemřel, jak, kdo je vrah... Jinak osudy a charakteey všech postav jsou v knize popsány bravurně.

20.08.2022 3 z 5

Píseň zítřka Píseň zítřka Alice Peterson

(SPOILER) Myslela jsem si, že si v knihovně půjčuji spíš lehký románek na léto, omyl byl pravdou. Píseň zítřka je velmi silný příběh o životě mladé zpěvačky, která je bohužel smrtelně nemocná. Má však ohromnou sílu a chuť žít a bojovat, jít si za svým snem a i přes všechny překážky si svůj sen, stát se zpěvačkou a hvězdou, splnit. Kniha popisuje nejen boj, jak se v hudebním průmyslu uchytit a něco dokázat, i za ztížených podmínek, tedy s poškozenými plícemi vinou cystické fibrozy, ale hlavně boj s touto nemocí, překonávání všech nástrah, které nemoc s sebou přináší a hlavně marné čekání na transplantaci sdrce, plic a jater, bez ní Alice nepřežije a jestli se transplantace dočká, má asi 30% šanci, že ji přežije. Ale Alice se nevzdává a do posledního nadechnutí, bojuje a věří.

04.08.2022 5 z 5

Utajená sestra Utajená sestra Diane Chamberlain

Zajímavá knížka s poutavým příběhen, který vtáhne čtenáře do děje. A hlavně nepřestane bavit ani když už tušíte, jak některé věci byly a jsou a že všechny jistoty jsou vlastně velkou lží.

21.07.2022 5 z 5

Zůstaň Zůstaň Bobbie Pyron

Dojemná avšak trošku naivní knížka a velké pomoci všech hrdinů příběhu.

11.07.2022 5 z 5

Největší nemehlo pod sluncem Největší nemehlo pod sluncem Petra Štarková

Další zajímavá knížka ze série Má to háček. Knížka je vhodná jak pro děti, tak dospělé a každý si tam najde to své a může si udělat svůj názor na diagnózu dyspraxie. Dědeček, který jako jediný o Bářině nemoci nic neví, nemá žádné speciální ani vysoké vzdělání se k Báře uměl chovat citlivě, podpořit jí a hlavně jí pomoci. Paní učitelka ji jen schazovala před ostatními spolužáky a rodiče Báru jen straší a k ničemu ji nepustí. To, že je to holka šikovná prvně Bára zakusila až u dědy. Kéž by si její okolí z dědečka vzalo příklad, nejen však k přístupu k Báře, ale i k dalším dětem (nejen) s dyspraxií.

07.07.2022 5 z 5

Pohřbené lži Pohřbené lži Elle Marr

Bylo těžké se knihou prokousat, zorientovat se ve všech postavách a celém příběhu. Konec byl pro mě velkým překvapením, ale četla jsem mnohem zajímavější knížky podobného žánru. Na celé knížce je nejlepší obálka a anotace, která upoutá čtenáře. Škoda

06.07.2022 2 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Velice zajímavá knížka s netradičním tématem a plná emocí. Hodně smutný příběh o životních útrapách dvou děvčátek, Lilly a Julie (Phoeb), které toho mají společného více, než si je Julie schopna představit, bohužel jim není přáno být spolu.

17.06.2022 5 z 5

Dvojí život Dvojí život Diane Chamberlain

Velice zajímavá knížka s hodně hlubokými osudy a vnitřními světy všech postav. Všechno je zahaleno do takového tajemství, že čtenář dlouhou dobu neví, jak to všechno je a hlavně bylo. Noell je pro mě záhadná i nyní, po přečtení knížky a vlastně nevím, jestli byla kladnou nebo spíš zápornou postavou...

03.06.2022 5 z 5

Poskvrněná Poskvrněná Michaela Mihoková

Hrůza. Vůbec jsem se nemohla začíst a na konci ani nevím, o čem kniha byla. Bylo to utrpení. Asi jsem měla knihu odložit dřív.

16.05.2022 1 z 5

Tajemství Tajemství Kathryn Hughes

Kniha plná tajemství. Hezky psaná, čtivě, ale ze začátku pro mě bylo těžké orientovat v postavách i čase, kdy se odehrává, prostě tajemství. Pak se začaly jednotlivé linky příběhu propojovat a vše do sebe zapadat.
Tajemství je hezká knížka, taková oddedochovka. Všichni jsou na sebe milí, chtějí si pomáhat, nikdo nic nevyzradí.... Příjemné letní čtení

08.05.2022 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Velmi zajímavá a čtivá knížka, od které se nedalo odtrhnout a přečetla jsem během jednoho dne. I když jsem měla jiné očekávání - více tajemství a složitější cestu za jeho objevením, kniha se mi líbila. Za mě by v příběhu nemuselo být tolik popisných pasáží ohledně doby, ve které se příběh odehrává, ale naštěstí i popis byl napsán čtivě, takže super knížka a určitě sáhnu i po další od této autorky.

05.05.2022 5 z 5

Neobyčejná dobrodružství deseti ponožek (čtyř pravých a šesti levých) Neobyčejná dobrodružství deseti ponožek (čtyř pravých a šesti levých) Justyna Bednarek

Veselé příhody 10 zatoulaných ponožek, které se vydávají do světa za dobrodružstvím a svou sestřičku ponožku nechávají v koši se špinavým prádlem.

04.05.2022 4 z 5

Matčina volba Matčina volba Samantha King

Knížku jsem ze začátku chtěla několikrát odložit, zajímavá a dávat smysl začala od druhé poloviny. Ale žádné překvapení na konci mě nečekalo, spíš jsem takové rozřešení čekala.

03.05.2022 3 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

(SPOILER) Velmi zvláštní příběh mladé dívky, která se po neúspěšném pokusu o sebevraždu dostává do psychiatrické léčebny. Dozvídá se však, že její srdce je poškozené a zbývá jí posledních 5 dní života. V sanatoriu si ale začne velmi rychle uvědomovat, co v životě dělala špatně, pro co stojí žít, najde smysl života i lásku. Veronika je velkou inspirací i pro ostatní pacienty ,i ti v sobě naleznou chuť do života.
V sanatoriu jsou všichni léčeni prapodivnými způsoby a na pacientech jsou prováděny různé pokusy. Stejně tak i na Veronice. Té je podáván lék, který způsobuje srdeční záchvaty, aby její lékařem smyšlená diagnóza byla uvěřitelná.

21.04.2022 3 z 5

Hoď se do pogody Hoď se do pogody Sandra Pogodová

Oddychová knížka s humornými příhodami ze života Sandry Pogodové a jejího otce. Někdy se člověk až ptá, zda je jeden člověk schopen zažít tolik zábavných katastrof.

09.04.2022 3 z 5

Má cesta za štěstím Má cesta za štěstím Karel Gott

Moc hezky napsaný životopis největšího Čecha, Karla Gotta. Čtenář jeho knihy se dozvídá spoustu podrobností z Karlova života, ale i informace o době, v které vyrůstal a začínal nebo byl na vrcholu v kariéře. Nádherná velká kniha doplněná spoustou fotografií.

09.04.2022 5 z 5

Matčino vyznání Matčino vyznání Kelly Rimmer

Nesmírně smutný příběh o domácím násilí, bolesti a ztrátě z pohledu dvou žen, matky, která vidí svého dokonalého syna a chudáka manželky, která je tím stejným mužem brutálně týraná. Když už se zdálo, že se Olivia přes nejhorší dostala, přišel šok, co se vlastně tehdy událo. Opravdu mistrně napsaná knížky, čtenář do posledního okamžiku netušil....

09.04.2022 5 z 5

Lily a já Lily a já Joan Bauer

Knížka vhodná spíš pro dětského čtenáře, ale se zajímavým tématem, výcvikem asistenčních psů

08.03.2022 4 z 5