Utajená sestra

Utajená sestra https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356460/bmid_utajena-sestra-UVp-356460.jpg 4 378 124

Riley MacPhersonová prožila celý dosavadní život v domnění, že její starší sestra Lisa spáchala před lety sebevraždu a utopila se. O dvacet let později, když se Riley probírá pozůstalostí po zesnulém otci, najde důkazy svědčící o tom, že sestra je naživu. A žije na neznámém místě s novou identitou. Proč ale byla před všemi lety na útěku a co tolik tajila? A před kým? Když se Riley ponoří do pátrání hlouběji, bude muset začít přehodnocovat vše, co si o své rodině dosud myslela.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Silent Sister , 2014

Címa
21.01.2024 5 z 5

Opět propracované a zajímavé téma, jen osobně bych uvítala ke konci ještě tak 30 stránek, kde by se to víc do detailu dořešilo. Bylo to na mě takový šup šup a konec. Ale opět velmi dobra kniha, velmi čtivá.

Micha-Él
14.10.2023 4 z 5

(SPOILER) Zápletka mi celou dobu připomínala jinou autorčinu knihu a stejně jako u ní jsem byla rozhodnutá dát nejvyšší hodnocení. Obsahovala zkrátka vše, co má podle mě zdařilý příběh obsahovat. Nad to (jako obvykle) skvěle napsané. Jenže pak přišel závěr a ten mi vůbec nesednul. Na Dianiných knihách mám ráda, že se pokaždé věnují určitým morálním dilematům. Tady bylo však odbyto dost rychle, chybělo mi hlubší propracování. A výsledek? Spíš nemorální. Žít ve lži mi nepřipadá správné, navíc vzhledem k množství lží v minulosti.

veronika9761
27.08.2023 5 z 5

Paradni kousek. Pribeh, kde je od vseho trochu a dohromady tvori fascinující cteni.

uzivatel6305
05.08.2023 3 z 5

Paní Chamberlainová má talent psát opravdu čtivě a napínavě. Toto je má třetí kniha od autorky a musím být tentokrát kritická, ty ostatní byly lepší. Během chvilky jsem si domyslela jak to celé ve skutečnosti je, takže se neudálo žádné velké překvapení. Navíc mi hlavní hrdinka lezla dost na nervy a některé části knihy byly opravdu přitažené za vlasy. Ke všemu se tam všichni neustále, přímo nepřetržitě a pořád milují, to mě na americké literatuře baví asi nejvíc. Není to špatné, ale není to knížka na opakované čtení.

MiraRunaway
23.05.2023 4 z 5

Hezky napsané. Děj mě vtáhnul. Moje první kniha od autorky a určitě ne poslední. Kromě samotného příběhu mne zajímala i témata vypořádání pozůstalosti, adopce, posttraumatické poruchy, práce s mládeží, hudební svět. To vše v jedné knížce :)

Pavlína2019
12.01.2023 5 z 5

No, tak to byla opět jízda.
Mám ohromné štěstí na vynikající knihy!

Prostě ty, od kterých člověk nedokáže odejít, baví ho každé slovo, jsou napínavé, s ohromným dějem, citlivě napsané - přesně jako tahle.

Rozhodně všem doporučuji, zbytečné něco dále dodávat!

petra4080
04.01.2023 4 z 5

Dost brzy cloveku dojde, jak presne se vlastne veci maji a to malinko ubira na naboji, nicmene je kniha psana velmi ctivou formou. Trochu me zklamal konec, takovy nemastny, neslany.

malýčtenář
14.11.2022 4 z 5

Zpočátku se mi děj zdál rozvleklý a nezajímavý, ale postupně jsem se začetla a musela jsem ji co nejdříve dočíst, abych se dozvěděla , jak to vlastně všechno bylo. Zajímavé téma a neskutečná zápletka. Vřele doporučuji.

Terka1975
22.10.2022 5 z 5

Příběh Riley a její rodiny, kdy Riley pátrá, zda její sestra skutečně spáchala sebevraždu. Nicméně pravda bolí všechny zúčastněné a zdá se, že vše je beznadějné a trest se zdá být nevyhnutelný. Příjemný vypravěčský počin i námět a u knížek této paní spisovatelky vím, že nešlápnu vedle.

princesse
04.10.2022 5 z 5

Opět jsem si skvěle početla. Autorka mě zatím ani jednou nezklamala. Knihy, které jsem zatím přečetla, se četly samy. Příběh zajímavý, úžasné propletence a opravdu se skvěle čtou. Určitě to nebyla poslední kniha od autorky a už se jdu poohlédnout po další. Doporučuji.

Ana72154
06.08.2022 5 z 5

Ihned mě příběh pohltil, četl se prakticky sám.

Youn@n
03.08.2022 5 z 5

Je fakt, že se dá velmi lehce odhadnout jak to asi celé vlastně je :-) ale i tak mě nutila kniha číst stále dál a dál a nelituji. Velmi krásná kniha. Od autorky mám přečteny také nutné lži a doporučuji. Určitě si ráda přečtu i jiné knihy od ní :)

Damaj
21.07.2022 5 z 5

Zajímavá knížka s poutavým příběhen, který vtáhne čtenáře do děje. A hlavně nepřestane bavit ani když už tušíte, jak některé věci byly a jsou a že všechny jistoty jsou vlastně velkou lží.

Pengi
20.07.2022 2 z 5

Za me asi zklamání, od uplneho zacatku jsem přesně odhadla zápletku a výsledek a tak jsem jen celou knížku cekala, zda me neco překvapí, ale bohužel ne.

kulatina
25.06.2022 4 z 5

Pěkně podaný příběh, který ukazuje, jak silná je touha každého člověka znát své kořeny.

anibeni
22.06.2022 5 z 5

Dobře napsaná kniha, která se čte sama.. sice jsem zhruba od půlky začínala tušit rozuzlení příběhu, ale to mi neubralo na napětí a chuti zjistit, jak to teda bylo...

1alena1
25.02.2022 4 z 5

Není to na 100%, některé věci mi přišly trochu nereálné, ale nedá se upřít, že tato spisovatelka umí čtenáře tak vtáhnout do knihy, že se nedá přestat. To je typ knížky, kdy jsem schopná číst i na úkor "neumytého nádobí" či spánku.

vladenask
06.02.2022 5 z 5

Skvělá kniha. Rozuzlení, jaké nikdo nečekal. Nešlo ji odložit. Jdu hledat další knihy této autorky

Arsi
02.02.2022 5 z 5

Další skvělá kniha od mé oblíbené autorky. Četla se sama, skvělá knížka.

Jana-Marie
22.12.2021 5 z 5

Opravdu nádherná kniha - nemohla jsem se odtrhnout a na konci si i pobrečela. Od autorky moje třetí kniha a určitě ne poslední. Kdyby šlo, dala bych víc hvězdiček.

rodina housle rodinná tajemství

Diane Chamberlain