Utajená sestra

Utajená sestra https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356460/bmid_utajena-sestra-UVp-356460.jpg 4 378 378

Riley MacPhersonová prožila celý dosavadní život v domnění, že její starší sestra Lisa spáchala před lety sebevraždu a utopila se. O dvacet let později, když se Riley probírá pozůstalostí po zesnulém otci, najde důkazy svědčící o tom, že sestra je naživu. A žije na neznámém místě s novou identitou. Proč ale byla před všemi lety na útěku a co tolik tajila? A před kým? Když se Riley ponoří do pátrání hlouběji, bude muset začít přehodnocovat vše, co si o své rodině dosud myslela.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Silent Sister , 2014

markyticka
16.06.2019 2 z 5

Oddechovka na víkend o jedné rodině, které zničily lži, tajemství a těžký zločin. Příběh zajímavý, forma dost pokulhává - vždy mne napadá, jestli je to knihou samotnou nebo překladem...

ivanaci
11.06.2019 2 z 5

Nějak jsem se nemohla začíst, prostě Strážkyně majáku je pro mě nejlepší.

bábuška
11.06.2019 2 z 5

Občas je nutné mezi náročnější četbou přečíst nějakou oddychovku, což je případ u této knihy. Byla mi doporučena, ale nijak mě nezaujala.

Květ
03.06.2019 4 z 5

Utajená sestra je pro mě druhou přečtenou knížkou této autorky a i v ní je leitmotivem rodinné tajemství, které by bylo možná lepší neodhalovat, protože pak už nic nemusí být stejné jako dřív... Hlavní hrdinka Riley se po smrti otce vydává do jeho domu a při probírání pozůstalosti zjišťuje, že rodiče jí celou dobu lhali o důvodu smrti její sestry. Knížka se čte dobře, nechybí v ní napětí, které vás nutí číst dál. I když je svým způsobem předvídatelná, nechybí ani překvapivý zvrat. Je to román, ze kterého jsem si na zadek nesedla, ale rozhodně příjemné čtení.

Marcik7
19.05.2019 5 z 5

už jsem četla snad všechny knihy D.Chamberlainové a opravdu všechny se mi líbily, doporučuji tedy určitě i tuto

kiraa
24.04.2019 2 z 5

Chvílemi se mi kroutily i prsty na nohou. Jiskra nespřeskočila, jen to tak nějak doutnalo a ne chytnout. K žádné z postav jsem nepocítila sympatie. Nejvíc se mi příčila Jeannie s dcerou a vlastně jsem vůbec nechápala opodstatnění zasadit je do celé této story. Rozuzlení mělo být asi překvapivě šokující, nicméně poděkování autorky na posledních dvou stranách mi přišlo možná i zajímavější.

kika 13
14.04.2019 5 z 5

To je paráda napínavé až do poslední chvíle.

elisa194
22.03.2019 4 z 5

Kniha se dobře čte. Člověk se zacte od prvních stránek, nutí ho to cist dál.. Ale ja jsem třeba hlavní zapletku uhadla, i kdyz teda jeden zvrat na me cekal. Příjemné čtení.

krtica
16.03.2019 5 z 5

Parádní knížka,hrozně rychle jsem ji přečetla,člověk se nedokáže odtrhnout.Napínavá od začátku do konce,nečekaný závěr.Určitě si od autorky přečtu další.

dendishek
04.03.2019 2 z 5

Tato kniha mě velmi zklamala. Oproti Dvojímu životu je tohle slabý šálek kávy. Do čtení jsem se hodně nutila, hluchá místa přeskakovala, s hlavními hrdinkami jsem se vůbec nesžila, vše mi přišlo povrchní a prapodivné. Překvapena jsem byla pouze jednou, ale nějaký wau efekt to taky nebyl. Od autorky už si nic dalšího nepřečtu..

Lily101
01.03.2019 4 z 5

Zajímavý námět, od kterého se místy nebudete chtít odtrhnout. Navzdory tomu, že se sem tam vyskytují "hluché" místa (nadbytečné až lehce nudné pasáže), Vás kniha pohltí natolik, až místy budete číst s otevřenou pusou á la už dlouho jsem nepřečetla knihu tak rychle, jako tuto. Zvratů se v knize vyskytuje víc než dost (některé předvídatelné, jiné nikoli), takže si jistě přijdete na své. Někdy se hlavní protagonistka chová inteligentně, jindy nikoli (SPOILER: např. když chce darovat vysoce ceněný pozemek lidem, před kterými ji všichni varují, kvůli jediné informaci, kterou ji stejně neposkytnou-chápu, že byla zoufalá, ale i tak). Rovněž mi min. jedna věc v knize nesedí (SPOILER: To se u uzavírání pracovní smlouvy v Americe nezapisuje rodné číslo nebo nějaký jiný identifikační údaj, na základě kterého by pak logicky bylo možné zjistit úřední jméno a příjmení zaměstnance?). Tolik tedy k hodnocení, ale i přes výše uvedené knihu doporučuji :-)!

Luciluc
17.02.2019 4 z 5

Utajená sestra je oddechová knížka, která se dobře a rychle čte. Má určité napětí, ale je i tak trochu předvídatelná, nebo alespoň u mě se žádný velký wow efekt bohužel nekonal. Hlavní postava Riley mi byla sympatická, Danny byl zvláštní, na jednu stranu mi ho bylo líto, na stranu druhou jsem jeho chování chvílemi vůbec nerozuměla. Jeannie a Christine mi ze začátku lezly na nervy, ale na Jeannie jsem v průběhu čtení změnila názor. A Tom a Vernice..."podivíni". Zápletka byla dobrá, příběh se mi líbil, za přečtení stojí :)

Prateri
03.02.2019 5 z 5

Utajená sestra - už název vyzývá k tomu, abyste se dali do pátrání. O to víc v tom případě, když máte pocit, že jste na všechno zůstali sami. A tak Riley po smrti otce, začne pátrat po rodinném tajemství. Bylo dobré nechat tajemství spát nebo ne, nám ukáže tento román. Zase pěkné čtení, které asi víc ocení čtenářky.

Dominika_a
24.01.2019 5 z 5

Tleskám!
Moje první kniha od této autorky a určitě ne poslední. Knihu jsem nechtěla odložit...
Této knize nic nechybí, má to zápletku, usmíření, tajemství , napětí. Už teď přemýšlím po jaké knize od této autorky sáhnu.

liba1
24.01.2019 5 z 5

Výborná kniha. Četla jsem ji jedním dechem, ostatně stejně jako všechny knihy od této spisovatelky.

Amifa
18.01.2019 5 z 5

Napínavé až do konce.

fis.rena
15.01.2019 3 z 5

Četla jsem "Dvojí život",namlsala jsem se jím. Tím bych asi začala :D
Tato kniha má tajemství,má zápletku,má rozuzlení, usmíření, prolínání minulosti s přítomností...Riley a Lisa,sestry. Asi mi tam chyběla větší úpěnlivost a horlivost hlavní hrdinky v honbě za pravdou.
Je to takové nepřekvapující čtení,i když o překvapení nebyla nouze. Možná jich bylo až moc?

Ivana11
07.01.2019 5 z 5

Moc pěkné. Moje první kniha od této autorky, určitě ne poslední.

Mandlevest
05.01.2019 5 z 5

Autorka, která nezklame. Příběh má spád, tajemství, prolíná se minulost se současností, což mám ráda. S příchodem Jade na scénu mě kniha bavila ještě více než na začátku. Příjemná oddychovka, doporučuji.

reňa30
01.01.2019 4 z 5

Joo,tak tahle kniha se mi líbila..výborně se mi četla a pro mne odpočinek od mnohdy krvavých thrillerů.

rodina housle rodinná tajemství

Diane Chamberlain