Utajená sestra

Utajená sestra https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356460/bmid_utajena-sestra-UVp-356460.jpg 4 378 378

Riley MacPhersonová prožila celý dosavadní život v domnění, že její starší sestra Lisa spáchala před lety sebevraždu a utopila se. O dvacet let později, když se Riley probírá pozůstalostí po zesnulém otci, najde důkazy svědčící o tom, že sestra je naživu. A žije na neznámém místě s novou identitou. Proč ale byla před všemi lety na útěku a co tolik tajila? A před kým? Když se Riley ponoří do pátrání hlouběji, bude muset začít přehodnocovat vše, co si o své rodině dosud myslela.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Silent Sister , 2014

pavla.ba
10.05.2020 5 z 5

Našla jsem ji u mamky v knihovně. Pustila se do ní jen tak ze zvědavosti a hned po dočtení sháněla další knihy, co vydala. Opravdu povedený příběh.

Denisa232623
14.03.2020 4 z 5

Tak jo, musím říct že zhruba prvních 120 stran jsem četla jen při chvilkách mezi dalšími rozečtenými knížkami a měla jsem nutkání knihu nedočíst. Ale byla by to škoda. Moc pěkný příběh, který rozplétá rodinné tajemství a na povrch vyplouvají staré křivdy. Po sérii detektivek se mi tahle oddechovka líbila.

putpuda
24.02.2020 5 z 5

Přesně toto jsem po delší řadě thrillerů potřebovala ;)
Moje oblíbená autorka a tato kniha se tedy moc povedla. Je podobná těm starším knihám, které za mě byly nejlepší. Jó, rozplétání starých rodinných tajemství, to já můžu. Už se moc těším na další počteníčko od D.

Jajina564
18.02.2020 odpad!

Kniha mě , bohužel, nezaujala. Prokousala jsem se až ke konci, ale velká ztráta času

vikaa
05.02.2020 5 z 5

V žánru ženská literatura bych tuto kniha řadila na přední příčky. Příběh je napínavý od začátku do konce a rozhodně se Vám nebude chtít od četby odbíhat za prací, jídlem nebo jinou nedůležitou činností do té doby, než se dostanete k poslední stránce. Mám ráda rozplétání rodinných tajemství a tady jsem jich užila do sytosti :-)
Tato kniha byla od této autorky první kterou jsem četla, ale rozhodně ne poslední. Na dovolenou, do letadla nebo do čekárny k doktorovi super čtení!

Evaho73
01.02.2020 3 z 5

Kniha sa číta dobre, dej je dobre vystupňovaný s niekoľkými zvratmi, avšak celkom predvídateľnými. Prelínanie minulosti s prítomnosťou, krátke kapitoly, striedanie rozpráčov, to všetko prispieva k jej čítanosti.
Napriek tomu mne osobne príbeh nesadol...
Možno to bolo tým, že ani jedná postava mi nebola úplne sympatická, čo sa mi pri čítaní kníh už dlho nestalo a uvedomila som si, aké je to dôležité k tomu, aby čitateľ mal s knihy ten pravý pôžitok.
Súdiac podľa komentárov a hodnotení, čo nesadlo mne, sadlo iným čitateľom, a tak by to malo byť :-).

Miretti
29.01.2020 5 z 5

Vypadá to, že ve svém středním věku se vrhnu na romány pro ženy:) .U této autorky rozhodně, stala se totiž mou oblíbenkyní. Myslím, že žádný její příběh nemůže zklamat. Tento je bravurně popsán, je plný emocí, zvratů a života samého. Divím se, že kniha někoho nudila, mě chytla od prvních stran . Celý tento příběh mě velice oslovil a bavil. Směle do čtení i vy, kdo jinak romány pro ženy nečtete, stejně jako já:)

jeny-v
26.01.2020 5 z 5

Tak dnes po půlnoci přečteno, jelikož už nebylo možné se od knihy odtrhnout a nedostat se na poslední stránku. Dějově je kniha moc hezky napsaná a čtivá, i když na toto téma jsem už v minulosti nějakou četla. Všechny postavy měly své místo tam, kde měly být. Jo, super a doporučuji :-)

Jirinamac
19.01.2020 4 z 5

Bylo to příjemné čtení, ale to postupné odhalování tajemství mi nepřišlo moc překvapivé. Občas jsem měla pocit, že i do dospělého života Riley zasahuje hodně osob, ať to byla Jeannie, která rozhodovala i o vyklizení domu, nebo Celie, která řešila dlouho utajované tajemství a pak jí to šla sobecky prozradit.

Zuziša
03.01.2020 5 z 5

Moc hezký,čtivý příběh.

prcek19
31.12.2019 5 z 5

Za mě skvělá kniha..opravdu sem nečekala, kam až se příběh vyvine..takže určitě ne poslední kniha od této autorky

romika
24.12.2019 5 z 5

I kdyz trosku predvidatelny konec,kniha skvele plynula. Určitě si přečtu i další autorčiny knihy.

Irsaf
11.12.2019 5 z 5

Tahle kniha mě bavila od začátku...
Sice bylo ani ne od půlky jasný, jaký vztah je mezi Lisou a Riley, ale bavilo mě sledovat jak se to vyvine...

xena2711
24.11.2019 5 z 5

Krásná knížka, výborná autorka. Nemohla jsem se od knížky odtrhnout. Pěkný styl psaní, kniha má spád a příběh je s dokonalou zápletkou. Určitě doporučuji.

Květinka008
21.11.2019 5 z 5

Bylo dobře, že se mi v jednu v noci, po první třetině knihy, samy zavřely oči. Kdybych četla ještě chvíli a dostala se do té části, kde se začnou prolínat dvě roviny, nepustila bych ji do rána :-) Pak už se totiž nedalo vůbec odtrhnout a realita šla stranou... Šílenost moje, šílený příběh, ale za mě nejlepší kniha od D. Ch., kterou jsem četla.

Artep5244
18.11.2019 5 z 5

Příběh se ze začátku jeví jednoduše, ale postupem času čtenář zjistí, že to tak vůbec není. S každou kapitolou se kniha stává atraktivnější. Navíc je napsána s neuvěřitelnou lehkostí, že nelze jinak, než dílo přečíst během pár dnů.

Zdenas5
29.10.2019 3 z 5

Celkem čtivá oddychovka.

L.Helena
20.10.2019 4 z 5

Pěkný příběh, kniha se četla dost dobře. Akorát každé odhalené tajemství se dalo předvídat již dost dlouho dopředu, takže pak když to přišlo, tak už to nebylo překvapení. Ale i tak se mi kniha líbila.

Janaves
17.09.2019 4 z 5

Hezký příběh.

vojteska70
30.07.2019 1 z 5

Je mi líto, ale pro mně ztráta času. Vůbec mně to nezaujalo.

rodina housle rodinná tajemství

Diane Chamberlain