Utajená sestra

Utajená sestra https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356460/bmid_utajena-sestra-UVp-356460.jpg 4 378 378

Riley MacPhersonová prožila celý dosavadní život v domnění, že její starší sestra Lisa spáchala před lety sebevraždu a utopila se. O dvacet let později, když se Riley probírá pozůstalostí po zesnulém otci, najde důkazy svědčící o tom, že sestra je naživu. A žije na neznámém místě s novou identitou. Proč ale byla před všemi lety na útěku a co tolik tajila? A před kým? Když se Riley ponoří do pátrání hlouběji, bude muset začít přehodnocovat vše, co si o své rodině dosud myslela.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Silent Sister , 2014

Terka18
13.12.2018 3 z 5

Od knížky jsem čekala malinko víc než mi dala. Něco mi v příběhu scházelo. Více napětí, trošku víc akce nebo větší touha hlavní hrdinky, zjistit pravdu.. Nevím přesně co. I přes to se mi kniha líbila, i když jsem měla problém se ze začátku začíst, ale od 100 strany už to šlo dobře. Za mě dobrý průměr. Nebyla jsem vyloženě zklamaná, ale ani ne nadšená.

broskev28
09.12.2018 2 z 5

Snažím se postupně pročítat všechny knihy této autorky, které u nás vyšly. Většina z nich je k mání pouze v knihovnách, jen občas, když vyjde nová kniha, je možné ji koupit. Právě proto jsem se těšila na Utajenou sestru, ale přiznám se, že po jejím přečtení jsem velmi zklamaná.
Souhlasím s komentářem alzbeta4340 - tahle knížka vůbec nesnese srovnání se staršími díly autorky. Připadá mi dost zmatečná, nevyvážená, snad i těžkopádná. Byla jsem vždy překvapená způsobem, jakým D.Ch. rozvíjela své příběhy, jak zajímavé postavy si pro ně vybrala - když si vzpomenu třeba na Strážkyni majáku, na Annie, to bylo něco skvělého! S touhle úžasnou lékařkou a manželkou nelze tyhle postavy vůbec srovnávat.
Takže já určitě nedoporučím, respektive četbu snad, koupi určitě ne!

alzbeta4340
18.11.2018 3 z 5

Slušně napsané, jemně melancholické s - bohužel - pro mě naprosto nepřekvapivou zápletkou. Přečetla jsem, ale už se k této knize určitě vracet nebudu.
Komu se Utajená sestra líbila, tomu doporučuji přečíst si nějaký román této autorky vydaný u nás v předchozích letech. Ty se mi líbily o dost víc.

99jana99
12.11.2018 5 z 5

Od první stránky skvělá kniha. Už se těším na další od této autorky.

alnahu
22.10.2018 4 z 5

Zajímavý ,čtivý příběh sester Riely a Lisy. Rileyno pátrání po nepochopitelné sebevraždě starší sestry přinese na světlo spoustu překvapení a zvratů.

ArwenAragorn
24.09.2018 5 z 5

Knížku jsem si vyloženě vychutnala. Má napětí a spoustu zvratů, krásně se četla.

Laf
22.09.2018 4 z 5

Krásně napsané až se to čte samo a hlavně žádné zbytečné povídání, u kterého by se člověk nudil. Kniha byla lepší, než jsem čekala :)

livana
14.09.2018 5 z 5

Vynikající čtení. Mělo to spád, neuvěřitelné zápletky .

surikata246
23.08.2018 4 z 5

Celkem čtivá kniha, život píše někdy neuvěřitelné osudy.

Simmminek
16.08.2018 5 z 5

Knížku Dvojí život jsem dostala darem a upřímně její obálka mě nezaujala a byla jsem si jistá, že bych si ji asi sama nakoupila. Takže děkuji, protože byla jedním slovem boží. Na knihu Utajená sestra jsem čekala a nemohla se dočkat, až se bude dát koupit. A nezklamala. Byla nejméně stejně skvělá. Dobře se četla, plno zápletek a zvratů, to prostě autor musí umět. Těším se na další.

pokecka
09.08.2018 5 z 5

Velmi poutavý rodinný příběh, který Vás nutí číst dál a dál....skvělá zápletka, nečekaný závěr. Miluji tuhle autorku !!!!!!

josska
28.07.2018 5 z 5

Knizky od autorky užasné,čtivé,tady ta nebyla jiná...

kudrdlinka
25.07.2018 5 z 5

Pro Dianu CH. mám prostě slabost. Její knížky se mi moc líbí, vždycky se těším na každou novou, i když si jsou trochu podobné - ale jednou za čas, proč ne. I tady se postupně rozkrývá tajemstvi z minulosti a nutí číst dál a dál, v druhé půlce jsem ji jen nerada odkládala. Knížku můžu jen doporučit.

Jana283
25.07.2018 3 z 5

Dianka zatím stále zůstává mou top autorkou tzv. „románů pro ženy“. Ačkoli i její knihy se neubrání určité schematičnosti (odkrývání rodinných tajemství ), stále mne baví je číst. Hrdinky nejsou žádné ufňukané princezny, ale dokážou se postavit čelem nepřízni osudu. Líbí se mi vykreslení psychologie postav, mateřské, sourozenecké i partnerské lásky bez velkých slov a přitom velmi citlivě. Je pravda, že v této knize jsem zápletku odhalila dost brzy, ale i tak mne příběh Riley a její ztracené sestry pohladil po duši.

KatkaHutyrová
10.07.2018 5 z 5

Opět krásný, dojemný a na zvraty velmi bohatý příběh. Diane Chamberlainová nezklame.
Pokud jste četli její předchozí knížku - Dvojí život - a líbila se Vám, určitě budete nadšeni i z Utajené sestry. Čte se jedním dechem.

DominaCZ
07.07.2018 1 z 5

Vidím to stejně jako Luciáš a ti, co dali menší hodnocení a hovoří o zklamání.
Ta kniha není tajemná, je přitažená za pačesy až to bolí, žádnej ultraboom to "tajemství" není a je dost natahovaná patláním se na místě při rozhovorech např. s tím bráchou- že mu koupí mobil, ale on ho nechce. Ona mu ho přesto koupí a on jí za něj ani nepoděkuje, strčí do kapsy a když mu volá, nebere jí to. Ona sto dalších stran dumá proč to asi dělá. I když ví, že ho svou návštěvou otravuje, stejně zas za ním leze. Ví že nemá čumět do krabic, ale stejně to udělá a pak se sto dalších stran diví. Prostě zbytečný kecy okolo.

Ráčkajda
24.05.2018 5 z 5

Moje první setkání s autorkou a jsem nadšená. Kniha se četla jedním dechem, nemohla jsem se odtrhnout, až mě štvalo, když jsem ji musela odložit a jít taky něco dělat ☺

Kekik
18.05.2018 5 z 5

Tato autorka umí napsat kvalitní rodinný román. Již dvakrát jsem se o tom přesvědčila.
Myslela jsem si, že anotace vyzradila celý příběh. Ale není tomu tak. O překvapení zde není nouze.

certik003
15.05.2018

Čtivý příběh plný emocí, i když překvapivých momentů tam moc nebylo, protože se daly snadno uhodnout. Ale i tak se mi knížka líbila.

Peace
09.05.2018 4 z 5

"Nezáleží na tom, kolik lidí tě má rádo. Pokud k nim nemůžeš být upřímná v tom, kdo skutečně jsi, zůstaneš navždy sama."

Knihy Diane Chamberlain mám ráda, jsou čtivé a vždy si v nich na nás vymyslí nějaký spletitý příběh. Nejinak je tomu i v této knize. Občas tam těch rozuzlení bylo už trošku moc, pravda, ale i tak to bylo moc fajn čtení, které ráda doporučuji! ;o)

rodina housle rodinná tajemství

Diane Chamberlain