Utajená sestra

Utajená sestra https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356460/bmid_utajena-sestra-UVp-356460.jpg 4 378 378

Riley MacPhersonová prožila celý dosavadní život v domnění, že její starší sestra Lisa spáchala před lety sebevraždu a utopila se. O dvacet let později, když se Riley probírá pozůstalostí po zesnulém otci, najde důkazy svědčící o tom, že sestra je naživu. A žije na neznámém místě s novou identitou. Proč ale byla před všemi lety na útěku a co tolik tajila? A před kým? Když se Riley ponoří do pátrání hlouběji, bude muset začít přehodnocovat vše, co si o své rodině dosud myslela.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Silent Sister , 2014

MedvidekS
08.12.2021 4 z 5

Diane je moje oblíbená autorka, sáhnout vedle u ní nejde :-) Děj výborný, v půlce už mi to všechno sice začalo být jasné, ale i tak je knížka skvělá.

ivana7717
28.11.2021 5 z 5

Pre mňa jedna z výborných autoriek, mám rada jej knihy. Výborný príbeh, nie veľa postáv a taktiež nerozťahaná kniha na 500 a viac strán.

Modrina
27.06.2021 3 z 5

Autorku mám moc ráda, četla už jsem od ní leccos, ale tady jsem trochu v rozpacích. Zápletku jsem pochopila poměrně brzy, takže překvapení se jaksi nekonalo, navíc jsem pár věci asi nepochopila - např. věnování kempu - věc děje se nijak netýkající, co to mělo být?!? No, Strážkyně majáku to holt nebyla. :)

marara
04.06.2021 4 z 5

Příjemné, svižné čtení. Sice si příběh asi dlouho pamatovat nebudu, ale bylo to dobře vystavěné.

Zlatinka.Emilly
25.04.2021 5 z 5

(SPOILER) Pěkná kniha. Zápletka, postupné rozuzlení .. jen jsem si říkala, nemohla Jade vyřešit svůj problém jinak? Pro Riley to musel být docela šok, když se jí sestra po x letech změní v matku. Na tuhle spisovatelku určitě nezanevřu, už teď poslouchám od ní audioknihu.

TaLu
11.04.2021 4 z 5

Svižný příběh naplněný postupným odhalováním rodinného tajemství paní spisovatelka vykreslila pomocí slov tak, jak to umí. Velmi dobře. Psychologie jednotlivých postav v rodinném dramatu je uvěřitelná. Po náhlé smrti otce jeho dcera odhaluje, že nic není tak, jak si dosud myslela, a rozhodne se záhadám přijít na kloub. Pátrání jí nijak neusnadňuje ani její dětstvím a válkou narušený bratr. Odhalená pravda může poškodit mnohé.
Zpestřením je střídavé vyprávění postav i prolínání minulosti a přítomnosti.

Simi
21.02.2021 4 z 5

Poutavě napsaný příběh mladé ženy, která po smrti svého otce odkrývá rodinná tajemství, o kterých by nejradši nevěděla. Jedna hvězda dolů za příliš naivní ukončení tak vážné zápletky.

Cuprinka
20.02.2021 5 z 5

Moje druhá knížka od této autorky. Diane píše velice čtive. U této knížky mi zpočátku dělalo trochu problém se začíst, ale brzy děj dostal spád a už se nešlo odtrhnout. Těším se na další autorčiny knížky.

Pavlina50
11.02.2021 5 z 5

Hlavní hrdinka Riley žije docela obyčejným a nijak zvláštním životem, až do chvíle, kdy zemře její otec a ona se vrátí do rodného domu řešit pozůstalost. Kromě bratra – samotáře, se kterým má navíc dost komplikovaný vztah, už nikoho blízkého nemá…ale když se ponoří do minulosti svojí rodiny, otevře pomyslnou třináctou komnatu a postupně začnou na povrch vystupovat pro ni překvapivé a šokující skutečnosti. Pomalu zjišťuje, že její rodina nebyla vůbec taková, jakou si ji pamatuje z dětství a že před ní ukrývala tajemství, které jí obrátí život vzhůru nohama. Příběh je poutavý, napínavý, dostatečně zvratový a vypointovaný, kniha se moc dobře četla, vlastně se četla sama. Za mě velká spokojenost, určitě se poohlédnu i po dalších knihách této autorky.

cukrovka
30.01.2021 5 z 5

Velmi čtivá knížka. Postupně se nám odkrývá rodinné tajemství a stupňuje se napětí. Na zajímavosti přidává i střídání vypravěčů a minulosti a současnosti. Vůbec jsem se nemohla odtrhnout.

Aňule
14.01.2021 5 z 5

Moje první kniha od této autorky, a byla jsem nadšená ????

Buchtičkajani
23.12.2020 5 z 5

Knížka od které se nemůžete odtrhnout. Úplně vás dostane, napínavé od začátku do konce. Moc se mi líbila a doporučuji.

hlentilka
18.12.2020 5 z 5

Napínavá kniha, vyprávěná z pohledu různých osob. Rozuzlení je velmi zajímavé. Vynikající a napínavá kniha s příliš sladkým happy endem.

Annannas
30.11.2020 4 z 5

Příjemné čtení, chvílemi se nemůžete odtrhnout, ale chvílemi trochu zdlouhavé. Rozmotávání rodinných tajemství mě velmi přitahují.

micha-ella
30.09.2020 5 z 5

Tahle knížka se mi líbila a bavila mě. Mám tuto autorku docela ráda, přečetla jsem od ní už sedm knížek, i když některé jsem ohodnotila jen jako průměr. Tahle si zaslouží pět hvězdiček - je to složitý příběh s hustým dějem, s napětím, s překvapením i předem očekávaným vyústěním. Doporučuji pro fajn odpočinek.

LussyP
09.08.2020 3 z 5

První část byla příliš dlouhá a vlastně naprosto zbytečná, protože anotace vám prozradí celou její podstatu.
Osobně bych uvítala více pasáží o Lise. Ke konci se to konečně rozjelo.

Lee7
30.07.2020 4 z 5

Vůbec nebyla špatná a četla se dobře.. sice jsem tušila, co se bude dít.. ale ten konec.. no představovala jsem si ho jinak a rozhodně ne tak utnutý. Jinak pěkná :)

ivana02
01.07.2020 5 z 5

Vynikající román pro ženy. Žádná červená knihovna, ale pátrání v minulosti. Rodinné tajemství, o kterém děti neměly tušení. Až po smrti otce, vlastně při likvidaci pozůstalosti, hlavní hrdinka začne rozplétat rodinnou minulost.

zuzu8480
29.06.2020 4 z 5

Taková trochu předvídatelná, ale příjemná kniha. Četla se docela dobře.

PetraCy
18.06.2020 5 z 5

Kniha mě zaujala a dobře se četla...

rodina housle rodinná tajemství

Diane Chamberlain