Odložené dítě

Odložené dítě https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488689/bmid_odlozene-dite-BjE-488689.jpg 4 92 20

Je den Erininých čtyřicátých narozenin. Růžové a stříbrné balonky se vznášejí její zahradou, talíře s jídlem jsou prázdné a odpadkový koš přetéká vypitými lahvemi od vína. Mezi členy rodiny a přáteli si Erin připadá jako nejšťastnější žena na světě. Jenže to ještě netuší, co na ni osud chystá. Na rohožce u jejího domu přistane malá červená obálka, která všechno změní. Vzkaz, jenž je mrazivou připomínkou temné minulosti...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl You Gave Away , 2020

teepe
29.04.2024 4 z 5

Nebylo to špatné, ale něco tomu trochu chybělo, ta síla, která by mě nutila číst a číst abych zjistila jak to dopadne. Ono to víceméně bylo vše jasné už od začátku. Každopádně 4*.

Kami33
01.04.2024 5 z 5

Zajímavá kniha, příjemné čtení. Za mě velmi oceňuji popsání FAS, které by bylo v tomto případě velmi pravděpodobné. Ne jako v jiných knihách s podobným tématem, kdy je odložené dítě vylíčené jako psychopat, který se rafinovaně snaží pomstít biologické matce.

Pavlína2019
18.03.2024 5 z 5

Jedním slovem vynikající kniha! Člověka samozřejmě napadá, jak by na takové zjištění reagoval sám, manžel Tom - jak jen to napsat slušně – hrozný člověk. Ten mi šel na nervy. Chování Erin v mládí bylo samozřejmě naprosto zničující. Ale během čtení jsem uvažovala o tom všem zase z jiného úhlu pohledu a reakce rodiny mi přišla dost přehnaná. Dokonce jsem byla v závěru i překvapená, jak to vlastně bylo. Takže rozhodně doporučuji! Posuďte sami.

anája
07.03.2024 5 z 5

Velice povedený thriller. Zajímavě propletený děj. Moc hezky napsané.Určitě doporučuji.

klarinka9974
01.03.2024 4 z 5

Neočekávejte nějaké obrovské drama a budete spokojený. Samotný příběh je o mateřské lásce. O poutu a jestli i stále po tolika letech, dokáže biologická matka si najít cestu ke svý dceři, kterou celý život neviděla. Konec překvapivě začne být lehce napnutý ale jinak takový milý ženský román.

beruska
08.02.2024 4 z 5

Smutný příběh o rodině a adopci... O tom, jak si mladá dívka může zkazit život a jak velké to má v budoucnu následky...

Atara16
02.02.2024 4 z 5

Místy dlouhé, trošku naivni,ale dalo se.

Kimmy69
23.08.2023 4 z 5

Pěkný thriller, výborně napsané postavy, jen škoda příliš rychlého závěru

Danago
09.08.2023 5 z 5

Originálně napsaný thriller, u kterého se čtenář musí hodně zamyslet. Místy mi bylo hodně smutno. Není to jen tak odpočinkové čtení, knížka má velmi důležitý přesah a některé informace, i když o nich více méně všichni víme , ale nedochází nám, jak moc je to opravdu závažné.

Damaj
03.08.2023 4 z 5

Zajímavý příběh, ve kterém je trochu moc zápletek, které se poměrně dlouho řeší. A potim strašně rychlý konec.

adela2230
29.06.2023 4 z 5

Zajímavý thriler, kde se člověk musí zamyslet. Občas mi chování postav přišlo příšerné a poměrně rušivé.

Renatecka
16.04.2023 5 z 5

Čtivé, poutavé, prostě dobré. Trošku se mi nezdálo to zakončení, připadalo mi poměrně umírněné, na to, co se tam ke konci a vlastně i předtím odehrálo. Ale protože mě knížka neskutečně bavila, tak dávám plný počet hvězd.

L.Helena
26.03.2023 5 z 5

Výborné. Četla jsem jedním dechem. Bavil mě jak příběh a zvraty v ději, tak i psychologie postav.

xena2711
06.03.2023 4 z 5

Zajímavý psychologický thriller. Trošku překombinovaný, ale stojí za přečtení.

veronika9761
21.02.2023 4 z 5

Zajimave cteni.

Karin94
13.02.2023 3 z 5

Vždy sa teším, keď vidím ku knihe super anotáciu a ešte lepšie, keď je to zaradené do žánru thriller. Neviem prečo sú typy kníh, ako je táto, zaradené medzi thriller, keď vlastne zasa čítame o rodinnej dráme. Úprimne, mňa ako čitateľa to veľmi sklame, pretože očakávam niečo, čo by mi mal takýto žáner dať, lenže to sa nestalo ani v jednej z mojich troch posledných prečítaných „thrillerov” a stáva sa mi to bohužiaľ častejšie a častejšie.

V knihe sa opäť stretávame s rôznymi témami, s ktorými som sa väčšinou dosiaľ nestretla. Príbeh nebol ničím výnimočný, no pri čítaní sa mi páčilo to, ako som bola ponorená do deja, a zrazu bum, autorka vytiahla zas niečo nové, čo som nečakala.

Postavy boli skoro všetky totálne nesympatické. Vzhľadom k tomu, že príbeh je prevažne o hlavnej hrdinke Erin, tak sa zamieram na ňu. Bohužiaľ mi ako postava, dospelá žena a matka dvoch detí vôbec nesadla. Keď sa niečo dozvedela, radšej všetko ututlávala a nič nezisťovala podrobnejšie. Snažila sa byť veľmi tajomná vo svoj prospech, ale okolnému svetu tým iba ubližovala.

Aj keď som od tajto autorky ešte nič nečítala, kniha sa mi nečítala až tak zle, pokiaľ si odmyslím veľa nevysvetlených veci, natiahnutý dej a aj pasáže, ktoré mi prišli nelogické a prirýchle a chýbali mi tam väčšie wow efekty. Príbeh bol inak tak nezaujímavý, až bol zaujímavý a to váš núti prečítať ho celý.

Rozmýšľala som, že by som knihe predsa len dala aspoň tri a pol hviezdičky, čiže lepší priemer, vďaka niektorým prekvapivým zvratom, ale ten koniec mi prišiel taký klišé, akoby už autorka nemala fantáziu napísať lepší koniec, tak túto knihu hádžem do priemerných, ani neurazí, ale ani nenadchne.

Nimunka
02.02.2023 5 z 5

Kniha mě bavila. Přečtená za víkend.

Evule *
21.01.2023 4 z 5

Za mě čtivý a napínavý psychologický thriller. Konec nečekaný, já si určitě přečtu i autorčinu první knihu.

ArwenAragorn
27.12.2022 3 z 5

60%
Erin, 15 let:
...Už jsme si vytvořily pouto, proběhly mezi námi soukromé, nevysvětlitelné sliby. Je jedno, kdo ji vychová, kdo ji bude krmit a šatit, kdo jí poskytne střechu nad hlavou, kdo ji zvedne, když upadne, povede ji životem; vždycky bude patřit ke mně. Nikdy na ni nepřestanu myslet. Každý den jí pošlu polibek, který poletí, dokud nenajde její tvář.
________________________________________________________________________________________________________
Dobrý psychologický rodinný román . 25ti letá Jade, kterou musela dát její matka, které bylo 15, když se narodila, k adopci, svou biologickou matku vyhledá. Ta je vdaná a má dvě děti, 18ti letého syna a 14ti letou dceru. Rodině tuto podstatnou událost zatajila. Teď se dozvíme, co všechno se kolem toho semele.
K přečtení doporučím.

zuzana2599
02.12.2022 5 z 5

Odložené dítě je velmi dobrý psychologický thriller. Po Bývalé manželce je to moje druhá kniha od této britské autorky. Četla se skvěle a čtení mě dost bavilo !
Napínavý příběh i psychologická sonda do života jedné téměř dokonalé rodiny. Co se všechno může pokazit jestliže u dveří zazvoní dívka, která je vaší dcerou, kterou jste v mládí musela dát k adopci ? Váš manžel nenávidí lži a tajemství a takový hřích z mládí nerozdýchá... Příběh o temné minulosti, o vině a trestu, o lásce i odpuštění.

ženy thrillery pro ženy

Jess Ryder