daja51 daja51 komentáře u knih

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

"Jojovky" jsou všechny čtivé - ale kdo přečetl knihu Než jsem tě poznala, tak nemůže vynechat pokračování osudu hlavní hrdinky )- doufám, že se někdy dočkáme i filmové podoby - pochopitelně se stejnou herečkou /Emilia Clarke/ jako ve filmu Než jsem tě poznala - při čtení jsem si tuto herečku dokázala živě představit při všech situacích - moc příjemné čtení.

08.01.2019 5 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Od samého začátku až do jejího konce je to velmi čtivá kniha- příběh je napínavý, gradující a nutící vás číst stále dál a dál...konec překvapivý - dala bych i více hvězd, vřele doporučuji.

10.12.2018 5 z 5

Moje první kniha o Lékařích bez hranic. Opravdu skvělé čtení - těšila jsem se na každou další stránku. Smekám před všemi, co se věnují této práci.

12.05.2018 5 z 5

Očkování - hrozba nebo záchrana? Očkování - hrozba nebo záchrana? Tomáš Kašpar

Plně se ztotožňuji s níže uvedenými komentáři - kniha se četla jako ta nejlepší detektivka, která se mi kdy dostala do rukou - názor si každý musí udělat sám - mně ale oči otevřela.

17.05.2024 5 z 5

Zabij, nebo zemři Zabij, nebo zemři Isabella Maldonado

Předcházející tři knihy, - ze série s Ninou G. byly hodně čtivé, nejinak tomu je i u nové série, kde hlavní představitelka je Daniela Vega - příběh byl opět plný napětí - a to až do samotného konce - doporučuji a těším se na pokračování.

06.04.2024 5 z 5

Závod s časem Závod s časem Lisa Regan

Velká, velká spokojenost - napějí až do samého konce -jděte do toho!

15.03.2024 5 z 5

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

Za mě velmi čtivý příběh - který mě vtáhnul od samého počátku a držel mě ve zvědavosti až do samého konce - doporučuji.

22.07.2023 5 z 5

Jsem Baťa, dokážu to! Jsem Baťa, dokážu to! Jozef Banáš

Není třeba se rozepisovat, za mě je Tomáš Baťa největší Čech.

05.04.2023 5 z 5

Kolotoč strachu Kolotoč strachu Jan Vavřík

Velmi silný a smutný příběh ze života - bohužel mně však vadil styl psaní, který provázel celou knihu - plně se ztotožňuji s názorem navi11, kde přímo píše do komentáře
"Takových slovních klišé, která bijí do očí jsem dlouho v žádné knize neviděla. Ve stylu Saturninovského - vystrčila bojovně bradu vpřed :-) apod. V každé druhé větě nějaké přirovnání." - sorry, tohle mně opravdu při četbě vadilo.

13.12.2020 5 z 5

Divoké labutě Divoké labutě Jung Chang

S každou z níže uvedených recenzí se plně ztotožňuji - věta od Vasmicha "Před touto knížkou nejde nikam uniknout, je lepší ji buď nečíst vůbec, anebo ji číst i nohama" - ta mluví za vše. Jsem ročník 51, takže něco mám odžito a hodně si pamatuji - ale co vlastně byla Kulturní revoluce jsem plně pochopila až čtením této knihy - tato kniha by opravdu měla patřit do povinné četby - jen tak se dá pochopit i dnešní Čína.

29.07.2019 5 z 5

S naším požehnáním S naším požehnáním Jo Spain

Za mě spokojenost, knize nelze upřít čtivost a napětí až do samého konce - doporučuji.

07.03.2024 5 z 5

To nejhorší v nás To nejhorší v nás Viktória Dominová Drgoncová

Tohle byla první kniha od této autorky - velká spokojenost - doporučuji.

11.02.2024 5 z 5

Všichni lžou Všichni lžou Camilla Grebe

Nabízený psychologický příběh je líčený rozdílnými pohledy všech zúčastněných - pravdou je, že mě plně vtáhnul do děje až v jeho polovině - čtivost však nelze knize upřít - sdílím všechny níže uveřejněné recenze -doporučuji.

21.01.2024 5 z 5

Ibka Ibka Petra Braunová

Možná je to čtení spíše pro ženy - ale za mě nádherné čtení- bavily mě obě linie, jak vyprávění z dětství, tak i po revoluci - příběh vás opravdu chytne a nepustí až do samého konce - vřele doporučuji.

31.08.2023 5 z 5

Volání o pomoc Volání o pomoc Wendy Dranfield

K přečtení pokračujícího příběhu Medison a Natyho mě nalákalo jeho vysoké hodnocení - 92%, bohužel - asi jsem dost náročná, ale ty bezduché konverzace, styl psaní .........sorry Wendy, ale do dalšího dílu už se nepustím.

13.08.2023 3 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Wendy Dranfield

Napínavost děje nelze knize upřít, ale nevyhovoval mně styl psaní - bezduché konverzace - zkusím se pustit do dalšího dílu, zda se chytnu - když ne, tak tahle autorka mezi mé oblíbené patřit nebude.

13.08.2023 3 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Tak jak mě oslovily Bábovky, tak i tahle poslední kniha autorky byla pro mě velmi čtivá. Spousta autorů hladí čtenáře po srsti, ale R.Třeštíková jde u spousty svých knih proti srsti - podle toho vypadá i hodnocení jejích knih - někomu vyhovuje, někdo kritizuje - tato kniha není vůbec vulgární / vulgární byl jen o 12 let mladší raper Jakub/ - jinak je to velmi citlivý příběh, obsahující lásku, bolest i něhu - za mě 5 hvězdiček je právem.

04.07.2023 5 z 5

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Docela příjemné a zajímavé čtení - srovnání dvou kultur očima Kóta a Veroniky .

24.03.2020 3 z 5

Mistrovská hra Mistrovská hra Sidney Sheldon

Do čtení této knihy jsem se pustila na základě vysokého procenta hodnocení - bohužel, můj šálek kávy to není.- Styl knihy, připomínající "červenou knihovnu", mě moc nebere- ale proti gustu žádný dišputát. Shoduji se s názorem ječmínka - že Sidney Sheldon nebude autorem pro mě.

27.01.2019

Pátý element Pátý element Jørgen Brekke

Předcházející knihy z této série jsem nečetla, ale tahle kniha mně opravdu sedla - "mňamka veliká "- dala jsem ji za víkend, jinak to ani nešlo- vřele doporučuji všem milovníkům dobře napsaných zápletek a gradujícího napětí.

20.08.2018 5 z 5