d.a.s.a d.a.s.a komentáře u knih

Mendelův trpaslík Mendelův trpaslík Simon Mawer

Čekala jsem víc, kniha se hůř četla, styl mi úplně neseděl. Příběh zajímavý, ale vykreslení postav za moc nestojí. Konec překvapil... Od Mendela dál, až kamsi do budoucnosti: tenký řetězec dědičné posloupnosti, ta štafeta DNA předávaná z generace na generaci, byl brzy přerušen..

07.02.2016 3 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Knizku jsem poprve cetla uz nekdy v puberte. Tenkrat me nezaujala tolik, jako dnes. Libil se mi popis japonske kultury a Cijo jsem si zamilovala :)

26.01.2015 5 z 5

Úkryt Úkryt Nora Roberts

Takova jednoducha obycejna knizka na lenive odpoledne/dovolenou. Pribeh predvidatelny, moc me to nebavilo, nenadchlo, ale ani neurazilo, nicmene vracet se k ni uz nebudu.

26.04.2022 2 z 5

Dubajka – příběh letušky Dubajka – příběh letušky Tereza Vichtereyová

Jedna z mala knizek,ktere jsem nedocetla. 50 stranek stale to same..a po rychlem prolistovani se nic nemeni ani po dalsich 150. Pribeh zadny,popisy destinaci letem svetem a to, co mel kdo k snidani a kde koho potkal, to me cist nebavi.

25.01.2021 1 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Tak prdy stále dokola..to už je moc. Kazí to dojem z celé knihy,jinak by to byla taková klasická lehce podprůměrná oddychovka na pláž.

14.06.2020 1 z 5

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

Začátek lepší než konec.

26.01.2020 3 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Bavilo mě to, na Černoušky nemá,ale jako zimní oddychovka dobrý. A závěr se mi líbil.

31.12.2019 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Jednoduchá motivační pohádka, která ukazuje, že to nejcennější máme přímo pod nosem,jen to nevidíme.

22.08.2018 3 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Sedel mi styl, pohled ruznych osob, zajimave tema...ale protivna Sara, blby konec a zdlouhave protazeny pribeh srazil hodnoceni na 3*.

23.01.2018 3 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Mne se to nelibilo. Nevim, jak jinak to popsat, nez slovem DIVNE. Kniha se mi spatne cetla, nesedi mi styl. Prisla mi naivni, postavam jsem neverila snad vubec nic..k tehle knizce se nevratim.

02.08.2016 2 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

První dvě třetiny se hrozně táhly, psáno stylem spíš pro dospívající, přeslazené pasáže, které by mě ale před dvaceti lety asi oslovily.. na konci měla kniha spád i dobrou pointu,kterou jsem tak trochu čekala. Na dlouhý zimní večer dobrý,ale už se k ní nevrátím.

25.12.2020 3 z 5

Dítě Bridget Jonesové Dítě Bridget Jonesové Helen Fielding

Zajímalo mě, jak by měl film původně pokračovat...bylo to lepší než první díl deníku, ale u Bridget zkrátka platí, že filmy jsou lepší než knihy (což bych nevěřila, že někdy řeknu)

14.06.2020 3 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

První dvě třetiny knihy se mi nelíbily a chtěla jsem ji dokonce i odložit, což nedělám. Pak mě kniha chytla a v jednu chvíli až dojala. Celkově ale slabší.

28.08.2019 3 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Už moc krve na můj vkus. Jinak ale moc dobrý!

07.02.2019 4 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Druha kniha od autorky a zase nee. Me to proste nechytlo, ani jsem nepochopila ta tri prani..

05.10.2017 3 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Mne to bavilo :)

18.08.2017 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Tajemstvi obyčejných životu. Hezke, ale uz se ke knizce nevratim, patri mezi ty, ktere staci precist jednou. Navic mi prijde, ze australske matky resi oproti tem evropskym, nebo alespon ceskym, uplne jine problemy a ziji snad na uplne jine planete-vsechny mi prisly jako rozmazlene zazobane nesympaticke precitlivele panicky. Puvodne jsem chtela dat jen 2 hvezdy, ale knizka se vymyka tomu, co jsem doposud cetla a i kdyz mi styl hlavne zpocatku nesedel, za jeho originalitu si zalouzii tu třetí hvězdu.

19.10.2016 3 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Larsson to neni...Knizka bohuzel postrada atmosféru Milenia,presto jako oddychovka neurazi. Jsou zde sami superhrdinove, normalni lidi,aby clovek pohledal. Dej je predvidatelny, tim padem se tochu vytraci napeti, jak se to všechno z te pavouci site rozmota. O Mikaelovi u Lisbeth je toho napsano dost malo, o Erice jen takova zminka. Vice je venovano odbornym vecem a movym postavam,coz nerikam,ze je spatne,ale proste uz to neni ono..

22.07.2016 3 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Bavilo me to, ale ta vrazda uz byla fakt prekombinovana. Prilis motivu pohromade..Thajsko, prostituce, drogy, pedofilove, sazky, ksefty, prachy...no proste zbytecne slozity a o vrahovi jsem mela jasno driv, nez byl knizky konec...

22.12.2015 4 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Moje nejoblibenejsi knizka. Cetla jsem ji az po shlednuti filmu, narozdil od nej jde vice do hloubky a je zde popsano vice linii celeho pribehu. Krasna ve vsech ohledech.

26.01.2015 5 z 5