d.a.s.a d.a.s.a komentáře u knih

Obeť bez tváre Obeť bez tváre Stefan Ahnhem

Jak něco tak naivního, hloupého (sundáme si boty,abychom je nevzbudili) a divného (20 lidí si nepamatuje spolužáka) může mít tak vysoké hodnocení? Spousta těchto neuvěřitelných detailů úplně zabila celou knížku.
A ještě k hlavnímu hrdinovi-už ten sám mě nebavil. Byl nijaký, nefandila jsem mu,ani mi nijak zásadně nevadil, prostě nic.

31.01.2019 2 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Hodne depresivni. Bohuzel mam posledni dva roky pocit, ze se do obdobi, kdy nas opet budou takto ovladat, zase vracime. A lidi jsou opet svazani strachem, neschopni cinu. Donasi na sebe a spolecnost se cim dal vic rozdeluje (skvela prace masmedii) na ty se spravnym a spatnym razitkem v obcance.

13.03.2022 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Nadherne napsana knizka, obdivuji, jak autorka umi popsat desive udalosti s citem, neprimo, ale zaroven dopodrobna jasne. Tesim se na pokracovani, je to radost cist.

05.07.2021 5 z 5

Šógun Šógun James Clavell

Proc jsem se k ni nedostala driv? Stredoveke Japonsko me zcela pohltilo, rozdilnost oproti tehdejsi Evrope, rozdilnost kultur, ktera ve velke mire pretrvava dodnes. Uzasne vykreslene postav, propracovany dej, promysleny pribeh. V dnesni uspechane dobe, kdy clovek sve snazeni vzdava predem, protoze je to beh na dlouhou trat, by se mnozi mohli zacist a zastavit...a premyslet. Jedna cetsa do Evropy znamenalo par let na mori. Postavit si novou lod? Proc ne, par let to potrva, ale ja to zvladnu. A cest? Byl by dnes nekdo za svou cest ochoten spachat seppuku? Nic nechtit, jen slouzit svemu panovi? Je to az neuveritelne, jaci Japonci byvali, jaci lide byvali.

15.12.2015 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Krasny, smutny pribeh poutave napsany. Tesila jsem se na volne chvile, kdy budu moct pokracovat ve cteni. Co mi vadilo - islam je predkladan jako mirumilovne nabozenstvi..pokud by nebyl pokroucen ruznymi rezimy a teroristickymi skupinami. Prislo mi to jako prehnana propagace..Nelehky udel zen v onom svete a nadrazenost muzu zalozena pouze na pohlavi je k placi.

26.01.2015 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

(SPOILER) Líbil se mi strohý styl psaní, který přesto dokonale obsáhl vše potřebné. Trochu mě zklamal konec, ale jsem ráda, že se nekonal happyend, ten by to zabil. Kniha byla hodně čtivá a trojúhelník zajímavě pojatý, zároveň dobře vykreslený charakter Hanuše.

08.02.2021 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Tak tohle nebylo nic pro mě, divím se,že jsem to nakonec dočetla do konce. Tenhle druh humoru mi nepřijde vtipný, spíš trapný. Půjčila jsem si na doporučení všechny díly,ale zbylé jsem ani neotevřela. Nedoporučuji ani jako oddychovku,je to spíš literární dno.

26.10.2020 1 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Tuto knížku nemůžu doporučit. Ruth mi nebyla sympatická, neustále na každé stránce si stěžuje na barevnost a je neustále ukřivděná. Nemají to lehké, ale už mě to opravdu otravovalo. Smutné, ale zdlouhavé, žádný děj, stále se dokola opakuje totéž. No a konec? Překombinovaný, až skoro trapně neuvěřitelný. Přeceněná kniha.

29.07.2018 2 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Mě ten Harry prostě baví

29.03.2018 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Krásná a smutná.. Jako bych byla za války v Saint-Malo. Žila jsem ten příběh s nimi.

05.01.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Skvělý příběh, dost realistický, nemohla jsem se odtrhnout, což se mi dlouho nestalo, kniha mě úplně pohltila. Dobrý, svižný závěr.

08.01.2019 5 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Film je skvělá vtipná oddychovka,ale kniha se mi nelíbila, přišlo mi to příliš vulgární a málo vtipné. Film naopak vytěžil ty nejlepší scénky.

14.06.2020 2 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Občas jsem měla pocit,že Kim k tomu vyřešení opravdu moc nepřispívá,
..celkové mě to ale stále nutilo číst, takže hodnotím pozitivně.

26.12.2019 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Vím, co tě na smrt vyděsí...

13.10.2018

Vychováváme děti a rosteme s nimi Vychováváme děti a rosteme s nimi Naomi Aldort

Tak tohle uz mi prislo az zvraceny... knizku jsem nedocetla, odlozila jsem ji nekde za pulkou. Souhlasim s principy Nevychovy a sama mam vyzkousene, ze proste funguji skvele...ale tohle? Z knihy se da par veci vzit a vybrat, ale celkove za me velmi slabe a v zivote nepouzitelne, spokojeny zivot ditete na ukor matky.

20.11.2016 1 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Smutna, krasna, dojemna. Cetla jsem ji pred nekolika mesici a vlastne jeste ted mi hlavni hrdinove obcas chybi...

26.02.2016 5 z 5

Králík je taky jenom člověk Králík je taky jenom člověk Komára (p)

Kralík nás celou rodinu moc baví. Je to jediná knížka, kterou čte dcera sama v 1.třídě dobrovolně. Je přečtená už mnohokrát a stále neomrzela. Pěkné jsou i ilustrace.

25.05.2021 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Knizku jsem mela nekolikrat v ruce,kdyz jsem zrovna nemela nic jineho ke cteni a nekolikrat jsem ji odlozila. Kdybych jenom vedela,jak me bude bavit,byla bych si ji přečetla hned! Sice jsem odhalila Sněhuláka docela brzo,ale i tak to bylo moc dobre.

19.05.2018 5 z 5

Pád Pád Simon Mawer

Nekdy nezijeme zivot tak, jak bychom si prali..ale delame si to sami..Laska je krehka a slozita a vyznat se sam v sobe mnohdy obtiznejsi, nez zdolat Eiger.

11.04.2016 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Takova oddychovka, popravde me moc nenadchla. Zacalo to uzasne, ta sedesata leta autorce opravdu sla, ale pokracovani bylo mene a mene zajimave. Pribeh Ellie me neoslovil. Dopisy z minulosti byly krasne a kontrastni vuci emailum a zpravam, ktere si na rozloucenou posilaji lide dnes..

09.03.2016 3 z 5