Králík je taky jenom člověk

Králík je taky jenom člověk https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/442049/bmid_kralik-je-taky-jenom-clovek-ldX-442049.jpg 5 87 24

Představte si, že tento příběh se opravdu stal! Tahle knížka je upřímným a osobním vyprávěním o životě jednoho králíka. O mém životě! Paměti se tomu říká… Divíte se? A proč by zrovna králík nemohl mít svoji knížku? Povím vám, jak se mi žilo na světě, o dnech strávených v různých doupatech a taky o mé rodině. Povím vám, jak chutná život domácího králíka.... celý text

spookee
15.09.2023 5 z 5

Pro děti i dospělé skvělá kniha provázející životem jednoho domácího králíka a jeho majitelů. Milá, laskavá, pohladí i rozesmutní na konci. Čteme ji stále dokola a stále ji milujeme jako poprvé. Určitě neuděláte chybu.

mataaskorice
16.02.2023 5 z 5

Podle očekávání... Knížka nezklamala. Ilustrace parádní, příběh taky prima. Líbí se mi, že je dovedený až do králíčkovy smrti, která je zkrátka součástí koloběhu života. Smrt je ale prezentována šetrným a laskavým způsobem. Pokud má dítě nějakého domácího mazlíčka, se smrtí se dříve nebo později setká. Takže pokud by se k něčemu takovému schylovalo, může knížka patřit mezi ty, po nichž není od věci v dané chvíli sáhnout. Ale celkově je příběh milý, vtipný, legrácky malý čtenář bezpochyby objeví i v ilustracích.

Any999
05.06.2022 5 z 5

Je hezká

LunaL.
07.05.2022 5 z 5

Pěkná knížka, originální, vtipná, dojemná. Hezký příběh, ještě hezčí obrázky.
Kniha s posláním, napsaná láskou. Děti ji milují. Co víc si přát? :)

Lukina155
04.02.2022 5 z 5

Moc hezká knížka pro malé děti. Příběh králíčka je dojemný. Je fajn, jakou formou se tu děti seznamují se smrtí.

Karoley
02.01.2022 5 z 5

Kouzelný příběh o životě jednoho králíčka. Dlouho jsem nečetla tak hezkou dětskou knihu. Závěr je neskutečně dojemný.

Zuzvil
18.10.2021 5 z 5

Tuto knížku jsme si s dcerou MOC užily. Má krásný formát, ilustrace a především obsah. Knížka krásně zobrazuje celý koloběh života jednoho králíčka, nevynechá ani smrt, která je nedílnou součástí všech. Je to ale celé takové milé, jemné, až dojemné. Především oceňuji srozumitelnost pro menší děti, vše je vyjádřeno s citem a přesto tak jak to je. Za mě můžu vřele doporučit a snad někdy vyjde podobně skvělá knížka tohoto formátu a ražení.

Heyhey
23.08.2021 5 z 5

Překrásný příběh. Vtipné, milé, neokoukané. A dotažené do konce!

d.a.s.a
25.05.2021 5 z 5

Kralík nás celou rodinu moc baví. Je to jediná knížka, kterou čte dcera sama v 1.třídě dobrovolně. Je přečtená už mnohokrát a stále neomrzela. Pěkné jsou i ilustrace.

Bettinka
24.03.2021 5 z 5

Tohle bylo tak hezké. :) Tak mile dětské, ale i správně dospělácké a taková sranda. Smáli jsme se se synem v posteli oba a nahlas. Krásné ilustrace a příběh, tohle se snad musí líbit úplně každému. A jako bonus na vnitřním přebalu králíčci na vymalování. Tahle knížka nemá chybu. :)

Evina74
11.03.2021 5 z 5

Nádherná dětská knížka, vtipná s roztomilými obrázky.

magnolia
14.01.2021 5 z 5

Nádhera! Takhle si představuji dokonalou knížku pro malé děti - je něžná a roztomilá a není hloupě jednoduchá (už aby si ji přečetl někdo další :).

broskev28
13.01.2021 5 z 5

Knihu mi doporučila kamarádka, paneláková králikářka, s tím, že "tohle četl dokonce i můj manžel a děsně se u toho bavil; to si určitě kupte do knihovny!"
Takže už ji konečně máme a já jsem měla tu čest být první čtenářkou. Čím začít? Obálkou, která se moc povedla, včetně "kaligrafického" písma? Úžasně vypodobněnými králičími plemeny na předsádce? Názvem knihy, kterou právě čte Takychlupatý? Láskou k Červené? Pišišvorem, protože tak mi kdysi taky říkali ti, co mě měli rádi? Anebo mám hned skočit na konec, který je vždycky a pro každého z člověků ten nejtěžší?
Už se těším na reakce našich dětí!

schedy
09.12.2020 5 z 5

Úžasná knížka pro milovníky králíků a domácích mazlíčků vůbec. Vtipná, laskavá, krásně ilustrovaná. provede nás celým životem jednoho králíka, na konci myslím každého dojme. Oceňuji i hraní se slovy - Střapatá, Fousatý, Takychlupatý, Taktrochuplyšák...

Litocha
16.10.2020 4 z 5

Zpočátku na mě byla knížka poněkud epizodická a králík trošku přemoudřelý. Postupně si mě ale získal a lhala bych, kdybych řekla, že jsem na konci nebyla dojatá. Obrázky jsou mile svěží, na příběhu je poznat, že je opravdu prožitý a pobavila mě pojmenování dospělých a novotvary (třeba Taktrochuplyšák). Navíc velké obrázky a menší množství textu jsou zárukou úspěchu, takže věřím, že se knížka bude líbit i dětem.

ReKour
05.09.2020

Mame doma krome velkych kluku taky prvnacka a ten ma zakrsleho kralicka. Pri nahodne navsteve knihkupectvi nam padla do oka tahle knizka. Sedmilety syn si ji zacal cist uz na lavicce v parku pred knihkupectvim, pokracoval v aute cestou domu (cca 50minut) a docetl ji doma na gauci. Nemohl se od ni odtrhnout. Cte nahlas, na konci mu hlas zadrhaval dojetim a trosku si poplackal. Rikal, ze je to nadherny pribeh. Mame doma spoustu knizek a vecer pred spanim mu cteme, ale Kralik je taky jenom clovek bude pro nej uz navzdy jedinecna - je to prvni knizka, kterou precetl celou uplne sam! Taky nam oznamil, ze pokud bude nejake pokracovani, musi ho mit :-)

muchomurka
02.08.2020 5 z 5

Jsem dojatá. Paměti jednoho králíka. Krásná knížka se silným, ale mile a jemně vyprávěným příběhem. Vše dokreslují nádherné ilustrace. Tuhle si pořídím do knihovničky.

Zmija
29.07.2020 5 z 5

Tato kniha je krásně napsaná, krásně ilustrovaná a krásně ukončená. Kdo nikdy neměl domácího mazlíčka, tak nepochopí a kdo o nějakého přišel pochopí dokonale. Laskavost této knihy z ní dělá výborný prostředek pro rodiče a děti, kteří se musejí rozloučit se svým miláčkem. Děkuji autorce, že se toho nebála!

bibi.r
21.07.2020 4 z 5

Pro děti od 4 let.
Životní příběh jednoho králíka a jeho rodiny.
Oceňuji hezké ilustrace. Příběh je vtipný a bohatý.

Tyto
19.07.2020 5 z 5

Tohle dílko nemá chybu... tleskám !

humor králíci člověk a zvíře pro děti od 4 let příběhy o zvířatech

Komára (p)
česká, 1977
2020  92%Králík je taky jenom člověk
2021  85%A pak na mě mrkla
2020  80%Zima: Interaktivní mluvící kniha
2020  %Podzim
2020  %Jaro

Kniha Králík je taky jenom člověk je v