Charlie119 Charlie119 komentáře u knih

Osvícení Osvícení Stephen King

Dalo se to přečíst, ale nevědět, co příjde na konci, odložím ji. Ze 300 stránek bylo zajímavých cca 80 a to není nic moc.

Ahoj z nebe Ahoj z nebe Laurie Frankel

Zatím se to celkem dá. Přesto to není nic, z čeho bych padal na zadek.
Nápad je solidní, problém ale je, že na čtení toho často nemám moc náladu a navíc mám i problém s tím, je-li správné to, co postavy dělají s nahrávkami zemřelých, aby se obohatily a to jen proto, aby si na "programech" pozůstalí mohli ulevit ze svých mindráků. Chápu, že je tu i druhá strana - o rozloučení se apod. ale stejně, já bych tohle asi nechtěl a to mi zrovna nedávno blízká osoba zemřela.

Kostnice Kostnice Pip Vaughan Hughes

Dostal jsem se do půlky, dál ni krok. Začátek zajímavý, hlavní postava ale punc čehokoli takového celkem postráda. Je to spíš nevýrazný panák, u něhož vám na jeho osudu dvakrát nezáleží.
Asi nejlepší bylo prostředí, v němž se kniha odehrává.

Temné bratrstvo Temné bratrstvo Luke Scull

Ha! Další slabota. Stačilo sto třicet stran a nemohl jsem dál. Nuda, nuda, nuda. Postavy nesympatické, jen se tam vraždí a ten blbeček, který má být jakýsi vyvolený? Nevím, jestli je dobře, když čtenář postavě, k níž by měl mít vztah, přeje smrt, aby měl od její debility pokoj? Řekl bych, že ne.
Je tam sice starší barbar a ten potenciál měl, ne však takový, aby spasil celou knihu.

08.07.2017 1 z 5

Sanctum Sanctum Markus Heitz

První díl v končině Francie, kde, jak jsem se dočetl, byla první silnice dovedela až někdy v roce 1945, mě bavila ještě o něco víc. Přesto to mému hodnocení nic neubírá :-) skvělá kniha.

Ritus Ritus Markus Heitz

Bezvadné čtení. Děsivé i čtivé. Jednoduše povedené :-)

08.07.2017 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Tuhle knihu musíte chtít pochopit. Jenže to, co museli a musejí vojáci ve válce prožívat, to si dnes nikdo nedovede a často ani nechce představit.

Zpěv vzdálené Země Zpěv vzdálené Země Arthur Charles Clarke

Prostředí i myšlenka osetí životem jinou planetu byla ohromující, leč v polovině příběh seběhne dolů k nudě. Zanedlouho se již neděje vlastně nic a je to škoda, prožoe potenciál to mělo veliký.

Solaris Solaris Stanisław Lem

Mělo to části, které se četly ztuha. Opravdu to bylo těžké spolknout. Potom tu jsou ale takové části, které mi vrtaly hlavou ještě dlouho poté, co jsem knihu dočetl. Je tam takové množství úvah a myšlenek na naši vlastní exitenci i život mimo Zemi, že nad tím přemítám i nyní, když píši tento odstavec. Také příběh hlavního hrdiny a jeho "milé" mi, starému cynikovi, přišel dojemný, a to je co říci :-)

Archiv Archiv Victoria Schwab

Néé, puberťačky ve věku 13-17 let to sice jistě hltají, ale co o propracovanosti světa nebo zápletky nemůže být ani řeči. Je to typicky pro holky. Dva kluci, jeden ten hodnej další zlej ale zajímavej a teď dilema, koho?
Pár dobrých nápadů tam bylo, ale prostě mi to přijde jako odbyté. I popisy Archivu jsou dost prostoduché "ze dřeva a skla" to jako vážně? A s tím se má čtenář spokojit? ... Ocenil bych něco, jako je hlavní lokace příběhu popsat drobátko lépe.

Poslední vlkodlak Poslední vlkodlak Glen Duncan

Dočetl jsem, ale není to nic, co bych musel číst znovu. Jsou tam věci, kterým dává autor váhu polovinu knihy, aby je poté zametl pod koberec a člověk se dozvěděl hov... tedy nic.
Také se tam jedno takřka skálopevné tvrzení závěru razantně popře jen proto, aby to mělo hlavu a patu, a to pardon mi zase přijde kapku jako nesmysl. Byl jsem poměrně zklamán.

Nedokončené příběhy Nedokončené příběhy J. R. R. Tolkien

Je to vlastně rozšířený Silmarillion. Pokud vás tedy bavil, není nic snažšího, než si doplnit vzdělání v posledním zásadnějším díle, které už však z růsných poznámek sestavil Jonhův syn. Příběhy jsou nedodělané, jak vyplývá z názvu, a jejich vyvrchcholení je tedy záležitostí poznámek apod.

Húrinovy děti Húrinovy děti J. R. R. Tolkien

Nečetl jsem více než snad dvakrát a asi už ani číst nebudu. Je to smutný příběh. Moc člověka nepovzbudí.
Je ale pravda, že je to jeden z mála příběhů, který nemá šťastný konec. Když opomenu fragmenty Nedokončených příběhů, kde se podobné neveselé osudy najdou také.

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Výborná kniha. Je ale dosti spletitá a já ji byl schopen plně docenit až napotřetí. :-)
Přesto, pokud má někdo zdolána díla jako Hobit nebo Pán prstenů a má chuť objevovat, mohu jen doporučit.

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Helmův žleb, Fangorn, Rohan, Ithilien a další tajemná místa. To, a mnoho dalšího, jasou zastávky druhého dílu této nezapomenutelné trilogie. Nastupovat!

08.07.2017 5 z 5

Sice jsou zde pohádkové náznaky, to je bezpochyby. Ale je taky bezpochyby, že se jedná o výlet do onoho úžasného světa mistra J. Tolkiena. Vždy se tam rád vrátím prožít příběh znovu.

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Řemeslně nejlépe zvládnutý díl. A samozřejmě úžasný. Užil jsem si ji do poslední tečky (i s dodatky).

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

První i druhá část jsou neuvěřitelná. Jste tam, s nimi, ve Středozemi a málem cítíte závan toho větru dobrodružství, který se nese z listů knihy.
Navíc je zde asi nejlépe rozvázán děj. Má nejoblíbenější. :-)

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Že je tento díl hodnocen o 3% hůř, než jeho předchozí kolegyně? Pro mne teda ne. Přečtěte si tu bitvu ještě jednou, ano?
Vše musí někdy skončit. Úplně vše.

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Tohle už je bomba. Netřeba to nějak dál rozvádět, koho tohle nebaví, ať se jde bodnout Geraltovým novým mečem!