Charlie119 Charlie119 komentáře u knih

Dracula Dracula Bram Stoker

Dobře a poutavě napsáno, ale z dnešního pohledu je děj někdy maličko rozvleklý a zpomalený ohromně dlouhými dialogy. Přesto to není nic, co by bránilo knize i dnes po letech od napsání, čtenáře zaujmout.

17.12.2018 4 z 5

Trpaslíci Trpaslíci Markus Heitz

Vystupují zde některé stejné postavy, jaké se objevují v Legendách Alfů, poněvadž je příběh zasazen do mnohem pozdější doby :-) ...velmi zajímavá návaznost, velmi zajímavá kniha.

17.12.2018 5 z 5

Proměna Proměna Carol Berg

Velmi, velmi zajímavé. Svět, ač by se mohl zdát na první pohled fádní, si člověk brzy oblíbí, stejně jako vskutku zajímavě vykresledné ústřední postavy. Zde by se nedostaky nehledaly moc dobře.

30.10.2018 5 z 5

Devět princů Amberu Devět princů Amberu Roger Zelazny

Pro začátek slušné, ale příjde mi to jen jako jakýsi předkrm k dalším dílům. Přesto je prostředí docela zajímavé a děj slušně odsýpá až do konce.

30.10.2018 4 z 5

Denní hlídka Denní hlídka Sergej Lukjaněnko

Opravdu nic není jen černé nebo bílé.

30.10.2018 5 z 5

Magie pro každého Magie pro každého Jiří Pavlovský

Velice pohodové, svižné zábavné a v neposlední řadě vtipné. A to dost. Narážky na Šimka/Grosmanna, Cimrmana aj. mne dostávaly. A už jen za to musím dát hvězdu navíc.
Další věcí je, že kniha je sama o sobě řemeslně dobře odvedená práce. A to mezi českými díly již něco znamená! :-) Mohu jen doporučit.

28.09.2018 5 z 5

Magický krystal Magický krystal Robert Anthony Salvatore

Co na to říci. Všechno tak nějak nevybředlo z vod průměrnosti. Jistě. Řemeslně to ujde. Není tam nic vyloženě špatně. Leč, ať už zápletkou, dějem, archetypy postav i rasami - všechno čtenář, který toto nemá v ruce jako první knihu vůbec, ale dostane se k ní později, již viděl všude jinde, což upřímně možná sráží mé hodnocení, ale víc než 60% ze mě Krystal nevykřeše a další díla autora, jehož styl mne (ale to je subjektivní) do kolen taky nedostal, v dohledné době neplánuji.

28.09.2018 3 z 5

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

Pokud máte alespoň nějaký obecný přehled a smysl pro humor, bude se vám příběh o možném Konci líbit stejně jako mně.

09.08.2018 5 z 5

Černá cesta Černá cesta Mel Odom

Inu, bylo tam plno slabších míst. Díry byly vidět. V zásadě to drželo pohromadě, ale žádná sláva to není. A oproti První knize Diabla je to opravdu někde jinde. Navzdory tomu, jsou ještě horší díla. Relativní průměr.

09.08.2018 3 z 5

Království stínu Království stínu Richard A. Knaak

Jednoduché. Čtivé. Má to spád, tak co víc si přát? :-) Nehledáte-li nic víc, než slušnou zábavu. Dostanete ji na stříbrném podnose.

26.07.2018 5 z 5

Rod: Nebezpečné stvůry jsou všude… Rod: Nebezpečné stvůry jsou všude… Martin Láníček

Byl jsem tak jednou v knihkupectví a rozhodl se, po přečtení popisku, dát šanci českému autorovi. A to navzdory tomu, jak mne zklamala kniha "Ydris".
Nějaký ten potenciál jsem tam viděl. Skutečně. Ale těch chyb. Hrome! Postavy jsou ploché jako stolařská prkna. Zápletka je k pláči ubohá a dává smysl asi jako Ježíšek zjara. Nejhorší ale je, že autor nebyl v mých očích za cirka 70 stran, které jsem dokázal zdolat, vybudovat jakoukoli hlubší a tím i poutavou atmosféru. Chápu, že kniha mu dala práci. Ale tohle je žel jako brutálně nedovařený polotovar, jaký se mi prostě nepodařilo strávit.

24.06.2018 1 z 5

Čtvrtý rozměr noci Čtvrtý rozměr noci Dean Koontz

Mi se to i líbilo. Dílo mělo rozhodně větší potenciál, ale práce s postavami a jejich vykreslení, byla docela ucházející, a proto zvedám hodnocení o stupínek výš.

2001: Vesmírná odysea 2001: Vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

Úžasné nápady a prostření. Naneštěstí, popisnost, na níž celé dílo stojí, je často ubíjející. Přesto je nutno přihlédnout k tomu, kdy bylo dílo napsáno, a myšlenku jakou v sobě nese.

Spalující nenávist Spalující nenávist Markus Heitz

Nestává se často, že bych šel z hodnocením takhle dolů, ale má to své důvody. Namísto rozvinutí děje se v této knize (zejména v druhé polovině) děj takřka zastaví. Pouze se zde rojí další a další postavy, jichž je nakonec celá plejáda. Mnohé jsou jakoby do počtu, jiné mi svým záporným charakterem, bez jakékoli zajímavosti, nesedly. Na to se váže i nepříjemný fakt, že postavy z prvního dílu, které si čtenář mohl oblíbit a já si je oblíbil, (!) jsou jako nějací nezvaní hosté, upozaděny.

24.06.2018 3 z 5

Spravedlivý hněv Spravedlivý hněv Markus Heitz

Zajímavý koncept, zajímavý příběh. Postav není přemíra a vše slušně odsýpá. Tohle se povedlo.

24.06.2018 5 z 5

Ztracený symbol - Speciální obrazové vydání Ztracený symbol - Speciální obrazové vydání Dan Brown

Relativně komorní drama, se slušným tempem a jako vždy zajímavou zápletkou. Přesto konečná rekapitulace, kde jsem asi po patnácté dokola četl to, co je zmiňováno skrze celou knihu, měl jsem toho dost.

Studna věčnosti Studna věčnosti Richard A. Knaak

Kdo hrál W3 se jistě shodne na tom, že tohle je bezvadný výlet do Kalimdoru :-)

Den draka Den draka Richard A. Knaak

Velmi příjemná zajížďka do Azerothu!

Dům stínů Dům stínů Dean Koontz

Zajímavé, sice podobné osvícení, ale navzdoru hodnocení zdejšíchu uživatelů, se mi zdálo, že je to alespoň čtivější :-)

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Je libo upíry? Tak vzhůru do městečka Salem, podává se vinný střik... no, možná ne vinný, ale střik určitě.