CervenaVeronika CervenaVeronika komentáře u knih

Netrpělivost srdce Netrpělivost srdce Stefan Zweig

Téhle knize neodpouštím, že mne tak vnitřně rozervala. Díky.

19.02.2024 5 z 5

Stezka Českem Stezka Českem Martin Úbl

Hodně se mi líbila myšlenka, že člověk nemusí ujít celou stezku najednou, ale je v pořádku jít si svým tempem po etapách podle svých možností.

04.09.2023 5 z 5

Julie a žralok Julie a žralok Kiran Millwood Hargrave

Kouzelný příběh. To stačí.

31.05.2023 5 z 5

Tehdy jsme žili v letní zemi Tehdy jsme žili v letní zemi Lydia Millet

Nevím, kam knihu zařadit, kdyby to bylo YA post-apo, byla bych asi spokojená... ale pořád si kniha hrála na něco víc, než na co měla. Naprosto zbytečně se v příběhu věnoval prostor nedůležitým a nezáživným částem, tam kde se dalo více, lépe rozepsat pak stránky chyběly.
Opuštím knihu rozčarovaná a se smíšenými pocity.

28.05.2023 3 z 5

Co se stalo Veronice Co se stalo Veronice Tereza Nováková

Nejraději bych popravdě dala 3,5 hvězdičky. Začátek dobrý, bavilo mě to. Po chvíli jsem ale měla pocit, že jsme trochu zaseknutí na mrtvé bodě. Posledních pár stránek to zase rozhýbalo.
Špatný to ale rozhodně nebylo, jen to není kniha, ke které bych se někdy vrátila.

18.05.2023 4 z 5

Kateřina v říši kimči Kateřina v říši kimči Kateřina Kang

Na tohle jsem se velmi těšila, jen co autorka oznámila, že bude mít knihu. Spolupráce s Argem jen očekávání umocnila a zklamaná nejsem. Bavilo mě to.

17.05.2023 5 z 5

Introvertka chodí na terapii Introvertka chodí na terapii Deborah Tung

Komiks se mi moc líbil. Oceňuji jeho opravdovost i absenci prázdných keců o pozitivním myšlení.

17.05.2023 5 z 5

Malá kniha o Islanďanech Malá kniha o Islanďanech Alda Sigmundsdóttir

Po čase lehce repetitivní čtení, které je spíše vtipem, než reálnou sondou do života Islanďanů. Asi bych ji nepotřebovala číst.

05.05.2023 3 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Moje reakce na posledních pár desítek stran byla velmi vulgární, stejně jako po dočtení knihy.
Bylo to intenzivní, bylo to hrozný. Ale tak dobře napsaný!

02.05.2023 5 z 5

Životy surrealistů Životy surrealistů Desmond Morris

Dobrý přehled významných surrealistických umělců, jejich života a cesty k tvorbě i surrealismu.

15.02.2023 4 z 5

Ptačí sněm Ptačí sněm Petr Sís

Dávám 5*, protože ty ilustrace. Text byl zajímavý, ale ničím nový.

23.01.2023 5 z 5

Komodo Komodo Petr Sís

Milé a roztomilé, ideální knížka pro dítě (věkem i duší). Slovy se toho děje málo, ale obrazem spousta.

23.01.2023 5 z 5

Staří mistři Staří mistři Thomas Bernhard

Milé vyprávění plné citu

20.01.2023 3 z 5

Lidové fláky Lidové fláky Hugleikur Dagsson

wtf, co to bylo? Humor asi ne.

20.01.2023 1 z 5

The world of Tim Burton / Tim Burton a jeho svět The world of Tim Burton / Tim Burton a jeho svět Tim Burton

Klasický katalog k výstavě, výběr kreseb, obrazů a fotografií, které Burton vytvořil. Informační hodnotu v něm ale nenaleznete.

14.01.2023 5 z 5

Drahé kameny v historii, pověrách a esoterice Drahé kameny v historii, pověrách a esoterice Vladimír Kropáček

Kniha krásně spojuje vědu geologickou s historií a spiritualitou. Kniha je velmi zajímavá a obohacující.

09.01.2023 4 z 5

Bůh je z Brna Bůh je z Brna Jiří Kamen

Informační hodnota zajímavá, bohužel se mi většinu času nedařilo držet pozornost u textu a ztrácela jsem se v něm.

07.01.2023 3 z 5

Květy slunce Květy slunce Rupi Kaur

Flop. Zaujal mě jediný text, ostatní bohužel nikoliv. Nevím, jestli bych texty nazvala básněmi, znaky poezie totiž pozbývají.
Měla jsem pocit, že téma, myšlenky i jejich podání bylo velmi repetitivní a nezáživné.

07.01.2023 1 z 5

Nekonečno v dlani Nekonečno v dlani Marcus Chown

Krátké eseje o různých, zajímavých, vědeckých poznatcích. Cílem je spíš senzace a zajímavosti, než zevrubné rozebírání tématu.

03.01.2023 4 z 5

Lásky českých malířů Lásky českých malířů Martina Drijverová

Kniha mne věru nenadchnula. Což jsem mohla tušit už z předmluvy. Působilo to na mě spíše jako pohádky a vyprávěnky o českých malířích, jen málokdy s nějakou informační hodnotou..

03.01.2023 2 z 5