Komodo

Komodo https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310491/bmid_komodo-95S-310491.jpg 4 59 9

Petr Sís tento příběh inspirovaný vlastní rodinou nakreslil už před čtvrt stoletím. Chlapce, který je okouzlen vším, co se týká draků, vezmou jeho rodiče na cestu do Indonésie. Na jednom z ostrovů totiž žije největší ještěr na světě, a dětské sny se tak začnou proplétat s realitou divoké zelené džungle… Komodo je kniha pro začínající čtenáře a pro všechny, kdo milují dobrodružství.... celý text

Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Labyrint

Komodo! , 1993

CervenaVeronika
23.01.2023 5 z 5

Milé a roztomilé, ideální knížka pro dítě (věkem i duší). Slovy se toho děje málo, ale obrazem spousta.

neolitka
18.02.2022 5 z 5

Na knize se mi nejvíce líbilo, že autor dokázal vytěžit z minima maximum. Nelze než dát palec nahoru.

eliska2106
24.07.2021 5 z 5

Krátký příběh, nádherné ilustrace a zajímavé informace jako bonus

tompal
26.01.2021 4 z 5

Nádherná

Osice
12.10.2019 5 z 5

Podobně jako v knize Robinson čerpá P. Sís i v této knize ze své osobní zkušenosti. Hned na úvod mne autor šokoval vyjádřením, že ho rodiče nechali rok u tety a odjeli do Indonésie, kde měl jeho tatínek natáčet film...

Kniha je pro mne zajímavá z několika důvodů.
1) Autor sděluje čtenáři osobní informace, které mu posloužily jako odrazový můstek k napsání příběhu.
2) Příběh samotný, který je úžasně ilustrovaný. Vybízí čtenáře k detailnímu zkoumání obrázků. Musím se přiznat, že dcera byla rychlejší a našla hlavního hrdinu na skupinové fotografii přede mnou:-) Pak za mnou celé dopoledne chodila a ukazovala mi, kde všude ještě draka objevila.
3) Čtenář se dozví spoustu zajímavých informací o varanu komodském. A my navíc zjistili, že je mají v pražské zoo a každý měsíc pořádají veřejné krmení. Určitě se na něj někdy vypravíme:-)

yellowbanna
12.02.2019 5 z 5

Příběh mě překvapil svým minimalismem. Ilustrace jsou ovšem exkluzivní. Jednohubka při čekání v knihovně, až si dcera vybere knížky.

M-arta
09.12.2017 5 z 5

Dobrodružství malého kluka, který miluje velké ještěry a podívá se s rodiči do Indinésie, je inspirováno vlastním příběhem Petra Síse, který se na jedno takové místo (ostrov Komodo) dostal až jako dospělý.
Oč méně textu, o to propracovanější obrazová část našlapaná úžasnými postřehy a detaily. Knížka jistě potěší nejen malé milovníky dobrodružných výprav, draků, dinosaurů, zvířectva a zvídavých budoucích cestovatelů, ale i nejednoho staršího knihomila. Nádhera!

bibi.r
17.03.2017 4 z 5

Síse já prostě můžu

Jana_Z
08.12.2016 5 z 5

V knížkách Petra Síse nejde ani tak o text jako o obraz. A ten je prostě od Petra Síse :) Je to milá knížka, kterou si můžete opakovaně prohlížet a vždycky najít něco nového.