cat5 cat5 komentáře u knih

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Mistrovské dílo. Není třeba cokoliv dodávat. Chtěla bych to číst pořád a pořád dokola. Kéž by tak na to byl čas. Pro mě se jedná o skutečnost. Ať si říká kdo chce, co chce. Je to natolik dokonalé, že si Tolkien prostě vymyslet nemohl.

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Bohužel nejsem moc nadšená. Obal se mi líbil o hodně víc, než obsah, a to je špatně. Z povídek se mi líbili tuším asi jen dvě, zbytek mě neoslovil.Bohužel mistře, tady ti to u mně neklaplo.

24.11.2017 2 z 5

Červený drak Červený drak Thomas Harris

Přečteno v podstatě jedním dechem. Naprosto skvělé.

Ať vejde ten pravý Ať vejde ten pravý John Ajvide Lindqvist

Takhle rozhodně ANO! Prvně jsem se setkala s americkou filmovou verzí, takže jsem v podstatě vůbec nevěděla, která bije. Před shléhnutím (pravé) skvělé švédské verze jsem si přečetla knihu. A co se stalo? Filmová americká verze šla hooodně rychle z mojí hlavy dopryč, jelikož je to v podstatě z 85% slabý odvar. Kniha je nechutná, odvážná, nevídaná a čtivá. Upírskou tématiku moc nemusím, ale jsem ráda, že existuje pár skvělých kousků.5*

Lady Fuckingham / La Rose d'Amour Lady Fuckingham / La Rose d'Amour Oscar Wilde

Toto se nedá číst najednou... Alespoň u mně to neklaplo. Nevím, zda ji někdy dočtu.Wilde se opravdu při psaní vyřádil.

24.11.2017

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Před autorkou upřímně smekám. Moc chytře vymyšlené, svižné, čtivé. Musím podotknout, že jsem od svého okolí, slýchávala poznámky typu "Ten začátek je takovej nudnej, ale musíš vydržet až se to rozjede, pak už je to dobrý". Poznámku doteď nechápu a nepochopím. Kniha mě dá se říci lapila už po prvním slově (a to se moc často nestává). Jasných 5*.

Tommyknockeři Tommyknockeři Stephen King

I přes tématiku mimozemšťanů, kterou opravdu nemusím, mě kniha opravdu bavila. Hvězdičku ubírám pouze za konec, který mě trochu zklamal.

13.11.2017 4 z 5

Pýthiiny rady Pýthiiny rady Erik Axl Sund

Závěr možná trochu překombinovaný, zabili mi hrdinku, které jsem fandila, ale i přesto se mi celá série moc líbila,. Teda vlastně "nelíbila" vzhledem ke zvrácenému tématu, ale líbila díky ději, zvratům, provázanosti a odvaze něco takového vůbec napsat. P.S. Doufám, že se tato série nikdy nedostane na filmové plátno. Za prvé by absolutně nedokázali vyobrazit úžasnou psychologii a za druhé by se na to vzhledem k tématu opravdu nedalo dívat.

Hladový oheň Hladový oheň Erik Axl Sund

Opravdu těžké čtení, stejně jako Vraní dívka. A stejně jako Vraní dívko pořád výborné.

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Napínavé, nechutné, náročné a neskutečné psychologicky zajímavé. Ihned jsem sáhla pro pokračování. Výborný kus.

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Absolutně kouzelné a krásně napsané. před autorem smekám a jsem ráda, že ani filmová verze knihu "nezabila". Na konci jsem se musela dost ovládat, abych neplakala (protože jsem ji dočítala na veřejnosti, číst ji osamotě, trvalo by mi delší dobu se uklidnit). Opravdu úžasné čtení a ráda se ke Zlodějce ještě někdy vrátím.

Temná věž Temná věž Stephen King

Pokaždé, když vidím zdejší hodnocení a pokaždé, když si pročítám ty nadšené komentáře a pokaždé, když kolem sebe slyším samou chválu přechválu...Pokaždé si říkám, že jsem musela číst úplně jinou sérii. King je pro mě jedním z nejoblíbenějších autorů, a tak jsme si řekla, že konečně Temnou věž pokořím. Přiznám se, že jsem u posledního dílu "zemřela" a nechala si v rychlosti odvyprávět jak to vlastně všechno dopadlo, protože se to prostě nedalo! První kniha se mi líbila fakt hodně, byla záhadná a správně divná-zkrátka přesně můj typ.Druhá kniha už nebyla tak skvělá, ale dokázala udržet pozornost. Se třetí knihou u mně již zájem docela dost opadal, ale pořád jsem si říkala "vydrž, ono se všechno určitě vysvětlí". S tímto jsem se tedy pustila i do čtvrtého pokračování, které je dle mého druhé nejlepší z celé série, ale ve finále se tady člověk stejně nic pořádného nedozví. Pátý díl začal velmi zajímavě, ale cca 600 stran se člověk "pleská" na jednom místě a stejně se pořádně nic nedozví. Šestý díl byla už naprostá katastrofa. U sedmého dílu jsem, jak již bylo řečeno, zemřela, a to myslím doslova-citově jsem umřela.Když to shrnu kolem a kolem, tak ta série je absolutně pitomá, splácaná ze všeho, co snad Kingovi v ten určitý moment probliklo hlavou. Bez vysvětlení čehokoliv, co vzbuzovalo otazníky, totálně zabité svou délkou a zbytečnými nedůležitými detaily... Já Vám nevím, ale pokud mi někdo bude chtít vysvětlit jeho nadšení pro tuto sérii, ať se mi vyjádří do zpráv, protože je to s prominutím i bez prominutí blábol. A jednu * dávám jen z úcty k autorovi, i když mě tady pěkně vytočil...

25.10.2017 1 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

"Ty jsi ho otrávila?" "Ano, otrávila.."

23.05.2017 4 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Pokaždé, když knihu někde vidím nebo o ní slyším, tak se mi zježí všechny chlupy na těle. To bylo utrpení z povinné četby a na Samsu zřejmě do smrti nezapomenu. Nechápu věhlas této knihy...opravdu ne.

23.05.2017 odpad!

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Jedno velké ANO!

Žhářka Žhářka Stephen King

Nebylo to úplně špatné, ale mezi mnou a Žhářkou prostě nepřeskočila ta pravá jiskra.

23.05.2017 3 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Plné hodnocení nedávám pouze kvůli několika pasážím, které se hrozně táhly. Jinak je příběh skvělý.

23.05.2017 4 z 5

Fantom Opery Fantom Opery Gaston Leroux

Ach jo Eriku... Nádherný příběh, který se prostě ve skutečnosti stal (jinou pravdu neberu).

23.05.2017 5 z 5

Čtyři po půlnoci I - Časožrouti / Skryté okno do skryté zahrady Čtyři po půlnoci I - Časožrouti / Skryté okno do skryté zahrady Stephen King

Časožrouti perfektně gradovali a byla radost je číst. Na Skryté okno do skryté zahrady jsem bylo obzvlášť zvědavá, protože jsem se nejdříve setkala s filmovým zpracováním, které se mi hrozně líbilo, ale co si budem povídat... Kniha je prostě kniha. O to víc mě šokovaly rozdílné konce v obou zpracováních a ještě více mě šokoval fakt, že sama nevím, který je vlastně lepší. Super počtení.

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

"Kvantová změť hadiček a těl" mě moc neuchvátila... Hlavně to bylo tím, že Augustus byl tak strašně, ale tak strašně přehnaně "romantický", že se tomu za mě nedalo věřit... Omlouvám se, ale tohle se nedá svést ani na tu rakovinu, která chce žít dál.

23.05.2017 2 z 5