Carol1122 Carol1122 komentáře u knih

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

První knížce jsem dala dvě hvězdičky za hezký obal i nápad. I přes značnou kritiku jsem se rozhodla pustit do další. A oproti jedničce dávám této už hvězdičky tři. Bylo to... dobré a ušlo to. A i přes to, že asi 2/3 knihy jsou hrozně dlouhé dialogy, které jsou pořád jen na téma, jak by chtěla Poppy Casteella bodnout svou cute dýkou, nebo jak Casteel dráždí často Poppyin uzlíček nervů (to už bylo hodně iritující), tak děj docela rychle ubíhal a dal se číst. I obálka je opět pecka. Ale nemůžu si pomoct, ten příběh není prostě doladěný. Kolikrát jsem byla zmatená, co se vlastně odehrává, o co tam jde a jsou to tedy upíři, nebo vlkodlaci? Pokud by byl příběh rozpracovaný lépe a Poppy většinu času nefňukala, aby vás hlavní hrdinka bavila, opravdu by to mohl být skvělý příběh. Vyzdvihuji ale docela napínavý konec a proto mi to nedá a ráda si přečtu další díl.

19.06.2022 3 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Velmi pěkné fantasy se zajimavým tématem a prostředím úplně nového světa. Klidně bych uvítala, kdyby vylo více popisů a scény byly delší:) Nedá mi to a musím porovnat i se seriálem. Seriál je za mě skvělý, hlavně postava Temnyje a scény mi přijdou také více rozpracované. Za mě určitě knihu i seriál doporučuji a utíkám si pro další díl.

30.04.2022 5 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

Jedním slovem DOKONALOST! Hltáte ten příběh tak moc, až najednou přijde konec a jen smutně vyhlížíte pokračování. Líbilo se mi střídání pohledů obou postav, které spolu zpočátku neměly vůbec nic společného a nakonec úplně vše. Vžívala jsem se do mladé Eve i do Charlie, skvěle vykreslené charaktery. A nakonec celá zápletka? Umění! Klobouk dolů autorce, protože vytvářet historické romány jsou jejím nezpochybnitelným talentem. Těším se na další díla od Kate Quinn! :)

11.04.2022 5 z 5

Futurum Futurum Petra Podolová

Dobrý příběh pro milovníky sci-fi a ideálně v kombinaci pokud jste z Prahy:) Mně se to líbilo. Nápad super, zajímavá zápletka i pěkný čtivý styl psaní. Na můj vkus to bylo vše možná trochu urychlené. Je jasné, že se mělo jednat o jednorázovku, ale možná kdyby bylo pokračování, či byl příběh delší s detailními popisy, užívala bych si to ještě více.

31.03.2022 3 z 5

Zloději dýmu Zloději dýmu Sally Green

Bohužel mě příběh také nenadchl. Do čtení jsem se občas nutila a některé postavy mě bavily méně než ty druhé. Za mě mistrovsky dokáže napsat příběh z více úhlů postav pouze George R. R. Martin, autor Hry o trůny. A ačkoliv ve výsledku samostatné příběhy postav dávaly vcelku smysl, mne tento svět tolik neoslovil. Hvězdičku dávám za nápad, který by mohl být pěkný, pokud by se dobře rozvíjel možná jen z pohledu jedné postavy. Druhou hvězdičku dávám za velmi pěknou obálku a stránky které byly po kraji třpytivé a růžové:) Nechám ve hvězdách, jestli se někdy pustím do druhého dílu.

24.03.2022 2 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Rozhodla jsem se přečíst tento díl ještě dříve, než bude za týden na Netflixu seriál a musím říct, že mám velká očekávání, jak si s tím tvůrci poradí. Pokud bych měla zhodnotit samotnou knihu - je to romantické klišé, celý děj se vlastně točí pouze kolem Anthonyho a Kate, ale nakonec to celý pročtete za pár hodin a ještě se u toho budete hloupě uculovat:)) Tenhle žánr opravdu miluju a mohla bych ho číst do aleluja. Z kritického hlediska ale musím podotknout, že vývoj byl v podstatě skoro stejný jako v prvním díle. Mnoho scén mi přišlo, že autorka víceméně jen okopírovala z jedničky a jen trochu upravila. To je jen moje malá výtka, jinak samozřejmě se nemohu dočkat dalšího dílu a 2.série:)

18.03.2022 5 z 5

Jak se spřátelit s temnotou Jak se spřátelit s temnotou Kathleen Glasgow

Velmi silná a emotivní knížka. Ať už jste veselí, zasáhne Vas smutek a emoce, které budete prožívat velmi intenzivně. Pokud jste smutní a nemáte zrovna své nejlepší období radosti, pak Vás příběh zasáhne stejně tak intenzivně. Do toho si ale uvědomíte, že v životě jsou daleko horší problémy, než které prožíváme zrovna momentálně my. Celkově parádní knížka, jiný žánr a jiný styl, ale určitě doporučuji všem, kdo chtějí zažít silný zážitek ze čtení.

07.03.2022 4 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Vždy jsem milovala klasické pohádky, ale nikdy bych si netroufla říct, že někdo je tak skvěle a dokonale zmoderznizuje a vymyslí takový příběh, že nebudu chtít přestat tuto sérii číst. Užívala jsem si celý příběh, detailní popisy i zápletky a celkovou atmosféru utopického příběhu na motivy Popelky. Když jsem zjistila, že celá série navíc na sebe navazuje a je dokonale propletena, nemohu se dočkat dalšího dílu. Navíc dávám velké plus i autorce za nápad a vzhledem k událostem spojeným s pandemií i nyní probíhající válkou na Ukrajině, mám také na autorku dotaz, jak to, že má věšteckou kouli a všechny tyto události, ač s motivem zasazeným do příběhu, předpověděla až moc přesně...

28.02.2022 5 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Na knížku jsem se velmi těšila i právě díky reakcím a zajímavému tématu. Do první půlky jsem se snažila pochopit, o čem děj v podstatě je, druhou půlku jsem přemýšlela, jestli knížku opravdu dočtu. Miluju romantické příběhy, napětí mezi hlavními postavami, tu jiskru a vášeň. Ale nevím proč, v této knížce mi to ani nesedělo, přišlo mi to až nepatřičný. Téma je ve finále jen pořád obměňované jinou omáčkou okolo. Připomíná mi to ten typ seriálů na Netflixu, které pouštíte stylem neustálého klikání po 10s. Možná, že druhý díl bude lepší a dám mu šanci, ale za mě to není až takové wow, jak jsem čekala.

21.02.2022 2 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Po první části přišel super druhý díl, který měl napětí, vášeň a dobrodružství. V tomto závěrečném díle mi ale přišlo, že opět vše postupně klesalo. Neříkám, bylo to milé navázání, ale v podstatě vše trochu urychlené i zpomalené zároveň. Konec byl krásný a celkově musím stejně dát palec nahoru. Celá série byla milá, pohladila po srdci i na duši a všem milovníkům fantasy ji doporučuji:)

01.02.2022 4 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Napínavé sci-fi s unikátním tématem a čtivým příběhem, kde se vám na každé stránce zatají dech. Osobně originální tématiku oceňuji. Někdy se na stránkách zamyslíte, jak je společnost skutečně zvrácená. Jednu hvězdičku odebírám pouze za občas zamotaný děj. Jinak dávám velký palec nahoru.

13.01.2022 4 z 5

Panicové Panicové Diana Gabaldon

Předně musím říct, že jsem fanoušek série Cizinky a všechny díly miluju. Ale musím říci, že jsem ráda, že jsem si knihu půjčila z knihovny a ne koupila v knihkupectví. Knihou se však příběh nazývat nedá, jelikož je přibližně na 81 stran a zbytek máte ukázku Cizinky. Pro ty, kteří Cizinku již četli, jsou tyto pasáže relativně zbytečné. Těšila jsem se i na skvělé popisky autorky, která vždy do nich vkládá život, ale popravdě jsem se nedokázala do příběhu ani začíst. Raději bych četla seznámení s Claire z pohledu Jamieho, ale tato "povídka", byla relativně zbytečná.

08.01.2022 2 z 5

Polibek jako dezert Polibek jako dezert Poppy J. Anderson

Sladší než dezert příběh opravdu byl. Dokonce jsem se bála, že na chvíli dostanu cukrovku. Jedná se opravdu o oddechovku, románek s kulinářským pozadím (o kterém Claire doslova pořad básnila) okořeněném vtipem a dialogy. Žádnou přehnanou zápletku nebo drama nečekejte, jedná se o příběh, u kterého vypnete po dlouhém dni v práci a nezbude vám, než se nad řádky usmívat, a při čtení těch dobrot vám to nedá a podniknete i cestu do ledničky. Za mě dostává příběh palec nahoru a hodnocení lepší průměr.

08.01.2022 3 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Oproti prvnímu dílu, který se rozbíhal velmi pomalu, je druhý díl plný napětí, vzrušení, lásky a dobrodružství. Při čtení pocítíte snad všechny emoce a příběh vás neskutečně pohltí. Druhý díl jednoznačně předčil má očekávání a dle mého názoru je ještě lepší než první díl. Užívala jsem si celý děj a neskutečně se těším na 3.díl.

31.12.2021 5 z 5

Lovkyně Lovkyně Kate Quinn

Hned co jsem přečetla poslední slovo, zaklapla knihu a moje myšlenky se automaticky přesunuly sem na tuto stránku, aby zde zanechaly komentář a hodnocení knihy, konečně jsem vydechla. Musím říct jediné - Kate Quinn je neskutečně talentovaná. Tak bravůrní a mistrovskou zápletku dokáže vymyslet jen ona. Když spojím úžasný historický román s detektivkou z prostředí ww2, je to bomba. Zpočátku sama musím říct, že jsem byla zmatená z postav, nevěděla jsem, jak se mohou jejich osudy proplést, zvlášť když autorka kombinuje více příběhů postav a retrospektivní pohled. I tak je kniha bravůrně a čtivě napsaná a vývoj příběhu doslova vygradoval mistrovsky. Znáte ten pocit, kdy se snažíte luštit hádanku, ale až na konci všechno krásně zapadá do sebe? Přesně toto je případ příběhu o Lovkyni. A já doopravdy byla nadšená.

18.12.2021 4 z 5

Budoucnost lidstva: Náš úděl mezi hvězdami Budoucnost lidstva: Náš úděl mezi hvězdami Michio Kaku

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Úžasně čtivá, napínavá a plná nových poznatků. Kéž by knih tohoto typu bylo mnohem více!

27.11.2021 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Kniha na motivy Krásky a zvířete, mé nejoblíbenější pohádky u dětství? Neskutečně jsem se na tento příběh těšila a musím se přiznat, že mě ze začátku pohltil. Ačkoliv jsem se bála, že bude uprostřed příběh utíkat pomalu, kupodivu příjemně utíkal. Nicméně jednu hvězdičku musím ubrat za směr, kterým se ubíral konec a za motiv milostného trojúhelníku, který se v těchto příbězích už trochu tváří jako větší klišé. Na druhou stranu, vyzdvihuji čtivý styl, sympatické postavy i natěšení na další díl, kde se nechám překvapit, o čem se bude odehrávat.

27.11.2021 4 z 5

Meč a ptáček Meč a ptáček Amy Harmon

Souhlasím zde s některými komentáři, že příběh je trochu uspěchaný a kdyby bylo možné rozvinout děj i postavy, vyšlo by z toho velmi pěkné fantasy. Pokud ovšem bude další díl, je možné, že autorka trochu rozvine děj. Souhlasím, že se jedná o oddechové čtení se zajímavým námětem, který by chtělo více rozšířit.

19.11.2021 3 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Tessa převzala vedení a ze stydlivé chytrolínky se stává rebelka. Nebudu lhát, četlo se to dobře a velmi snadno, styl je jednoduchý a považuji ho za oddechovku. Na druhou stranu je děj lehko předvídatelný. Občas se střídaly nudné pasáže s těmi zajímavějšími, ale vesměs příběh docela utekl. Nelze nesrovnat s filmem, ačkoliv film byl hodně zkrácen oproti knize.

19.11.2021 3 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Téměř jako všichni ostatní, i já nejdříve viděla seriál a až později se dostala ke knížce. Vůbec toho nelituji, naopak! Kniha se četla sama, na můj vkus v některých částech až moc dlouhé dialogy, avšak popisy mě velice bavily a překvapovaly. Je škoda, že seriál byl více rozpracovaný, protože většinou to bývá naopak. Doufám, že se dostanu i k dalším dílům. Za mě jedna z nejlepších knih žánru historické červené knihovny.

30.03.2021 5 z 5