Book_adam_73 Book_adam_73 komentáře u knih

Ukradnutý dedič Ukradnutý dedič Holly Black

Ukradený dědic

Za #readingcopy moc děkuju @humbook_blogeri @humbook @endlessbibliophile #spoluprace
Knížka oficiálně vychází 16.10.2023

Bohužel to tahle knížka neměla moc jednoduché, protože jsem zrovna během jejího čtení měl čtecí krizi (kterou pořád mám, alespoň když tenhle post vychází), ale tvorbu Holly Black mám hrozně rád a zatím vše co jsem od ní četl se mi líbilo, a jsem fakt rád, že Doubek není výjimka. Navíc návart do tohoto mého oblíbeného světa Elfhame a všech těch potvůrek v něm

Tenhle začátek asi duologie volně navazuje na sérii Krutý princ osm let po jejím konci. Já už ji četl před více než dvěmi lety, takže jsem si nic moc nepamatoval a bohužel knížka vám toho moc nepřipomene...
Nejednou jsem tápal v tom kdo byl co s kým, protože v kruťasovi jsou ty vztahy dost propletené.

Na druhou stranu kniha se četla fakt dobře, ona ta Holly prostě psát hezky umí, příběh byl hezky natempovaný a vzácně nudný.
Knížka je vyprávěná z pohledu Wren, která ano nevim, jestli byla v kruťasovi zmíněná, ale bavila mě i víc, než Jude.
A miluju tu obálku, jakože TOP

Někdy jsem trošku cringoval nad Doubkovými kopyty, prostě ne!

Jinak moc doporučuju, ale pokud jste nečetli kruťase, tak si jo nejdřív asi přečtěte

30.09.2023 4 z 5

Touha Touha Tracy Wolff

Touha byla pro mě celkem příjemném překvapení. Čekal jsem nějakou povedenou parodii na twilight, jak ji někteří čtenáři popsali, ale dostal jsem mnohem víc!
Kniha se odehrává v privátní škole, kam se hlavní hrdinka dostane po smrti jejich rodičů. Bavilo mne zpracování té školy, studentské spolky a jejich hierarchii či obecné její fungování.
Samozřejmě to nemůže být YA fantasy bez stereotipního milostného trojúhelníku s tajemným mladíkem s tmavými vlasy a klukem, který je milý hned od začátku knihy, ale přesto hlavní hrdinku to táhne víc k tomu tajemným. Ale romantika byla hezky napsaná a ikdyž je klišé jak poleno, bavila mě.
Knížka se čte velmi hezky a příjemně, stránky rychle utíkají a na konci je šokující rozuzlení nehody smrti rodičů hlavní hrdinky.

Není to něco extra originálního, ale je to taková guilty pleasure knížka se kterou nejspíš nešlápmete vedle:)
Za knihu moc děkuji albatrosmedia.cz #spoluprace

25.08.2023 4 z 5

Melissa Melissa Alex Gino

10/10
Knížka kterou prostě MUSÍTE číst. Příběh pojednává o desetileté holčičce, která se ale narodila jako kluk. Celý proces přijetí sebe sama, strach o tom říct okolí byl někdy až frustrující, ale pořád tak, že si knihu dočtete s úsměvem na tváři. Tohle pořiďte svým dospívajícím dětem, příbuzným či kamarádům, protože tahle knížka může vést ke spoustě štěstí v životě a někomu velmi pomoct.
Moc děkuji Albatrosmedia za tenhle čtenářský zážitek #spoluprace

20.07.2023 5 z 5

Jsme nevyhnutelní Jsme nevyhnutelní Nofreeusernames (p)

Jsme nevyhnutelní- Nofreeusernames
10/10
Já jsem velký fanoušek Oliných knih, takže tuhle jsem netrpělivě vyhlížel už od oznámení vydání. Jako vždy mě na téhle knize bavilo úplně všechno. Postavy, romantika, prostředí, humor a styl psaní.... Kniha je také velice pěkně graficky promakaná. Nejen chaty, ale i sociálními sítěmi postav, hlavní hrdince můžete dokonce napsat i email. Obecně vám všechny knihy od Nofreeusernames můžu doporučit, obzvlášť tuhle! Za knihu a i box k ní moc děkuju albatrosmedia #spoluprace

20.07.2023 5 z 5

Korunní princezny Korunní princezny Catherine Doyle

Ahojky všichni, vítám vás u recenze na nový (už třináctý) #humbooktip KORUNNÍ PRINCEZNY

4,5*/5*

Jako první bych chtěl moc poděkovat @humbook @humbook_blogeri @endlessbibliophile za zaslání #readingcopy v rámci #spoluprace , kniha už vyšla

Tohle byla taaaaak hezu knížka!! Začal bych asi tím, že jak mi knížka došla, tak jsem se zhrozil nad tou délkou, protože knížka má skoro 500 stran! Ale jak jsem začal číst, tak jsem zjistil že má kniha velice svižné tempo a nemohl jsem se odtrhnout. Takže dámy a pánové, já jsem těch skoro 500 stran přečetl za tři dny!! A to mluví za mnoho
Kniha má mimochodem nádhernou obálku
Taky jsem asi ještě nezmínil, že kniha je psaná ze dvou úhlů pohledu a to od dvou sester: princezny a čarodějnice. Každá z autorek knihy psala právě jeden z pohledů, a to přišlo strašně zajímavé. A ještě víc mi zajímavé přišlo to, jak jsou autorky sehrané, protože já kdybych nevěděl, že to napsaly dvě autorky, tak bych to asi ani netipl

Ano, občas příběh býval takový ten klasický a klišoidní, ale já si rád jednou za čas odpočinu u takovýhle knížek.
Konec jsem popravdě asi takovýhle nečekal a je tam hodně potenciálu na druhý díl, který myslím že už vyšel v angličtině, takže snad příští rok v létě? Prosím @cooboo_redakce
A jen tak na závěr, věděli jste, že se chystá filmová adaptace? Já si to teda úplně dokážu představit, protože ta knížka ja úplně jak nějaká pohádka od Disneyho

16.05.2023 4 z 5

Dračí královna Dračí královna William Andrews

Dračí královna
Wiliam Andrews
Nakladateství: mladá fronta
4*/5*

Tahle kniha byla pro mě obrovským překvapením!! Autorovu předchozí knihu jsem nečetl, ale po mnoha pozitivních ohlasech jsem se pustil do jeho novinky, která už zítra (11.5) vychází a byla skvělá.
Podle anotace bych vůbec netipl, že tahle kniha mě tolik poučí a poslední korejské královně Min a byl jsem z ní nadšen. Líbilo se mi, jak se prolíná příběh z minulosti s příběhem z přítomnosti a také prožívat královnin život. Byla to velmi silná žena a jsem rád, že vycházejí i takovéhle příběhy.
Hvězdičku odebírám za to, že příběh se někdy táhl a taky za tu obálku, ta se mi moc nelíbí.
Za knihu moc děkuji Albatrosmedia #spoluprace

10.05.2023 4 z 5

Ve stínu popela Ve stínu popela Jennifer L. Armentrout

Ve stínu popela
Jennifer L. Armentroutová

Za knihu děkuju @albatrosmedia #spoluprace #merenda
Po neúspěšném dočtení druhého dílu série Z krve a popela jsem si myslel, že s tvorbou autorky končím. První díl mě bavil, ale druhý mě nudil a to jsem ho ani nedočetl. Když jsem se dozvěděl že bude nový spin-off ze stejného světa, byl jsem k němu dost skeptický. Potom mi ho strašně moc vychválila Ola () jak jsem byl na #humbooktour v Ostravě mi ho strasně vychválila, ale pořád to byla 600 stránková bichle
No ale když jsem nakonec dostal na jarní albatros merendě #readingcopy, řekl jsem si, že do toho půjdu. A ono to bylo vážně skvělé!

Tohle bylo jako Z krve a popela na steriodech v tom nejlepším slova smyslu! Svět jsem na rodíl z minulé série dokonale pochopil (sice je to ten stejný ale mnoho let před, takže je celkem dost jiný), hlavní hrdinka, která nebyla hloupá a bezradná týpka, která čeká až ji někdo zachrání, ale badass zabijačka, která působila že většinu knihy měla mozek (až na tu scénu s tím lesem). Navíc romantika je s prvnotním bohem smrti, který je solidně smash, takže nový crush zaručen.
Navíc zápletka je strašně skvělá a nemůžu se dočkat na další díly, které nejspu zatím ani v angličtině. Konec je zase trochu otevřený, ale ne tak strašně jako u z krve a popela, taky scény jsou mnoooohem dřív.....

Nakonec bych chtěl říct, že je to strašně skvělý a moje nová guilty pleasure

27.03.2023 4 z 5

Šťastně až navěky? Šťastně až navěky? F. T. Lukens

Šťastně až navěky?
@ftlukens
4,5*/5*

Jako první chci poděkovat @albatrosmedia za zaslání #readingcopy v rámci #spoluprace (kniha už vyšla)

Do Šťastně až navěky? jsem se chtěl pustit nejen kvůli tomu, že je to dvanáctý #humbooktip , ale protože je to něco jako mix artušovských legend a srdcerváčů. Mysele jsem si, že to prostě nepůjde dohromady? Možná..... Jde to? TO VÍŠ ŽE JO!

V týhle knize mě bavila spousta věcí. Zprvu si nemůžu odpustit vychválit tu nádhernou obálku! Už teďka vím, že pro ni budu hlasovat v humbookawards 2023! Fakt nádhera a tleskám tomu, který ji vytvořil! Romantika prostě nefunguje bez dobrých postav (alepsoň podle mě), a tady ta jiskra prostě byla! Oba hlavní propagonisty jsem si zamiloval a prostě MATT A AREK
Autorstvo vytvořilo také absolutně krásný až bych řekl pohádkový svět, ve kterém se pohlíží na všechny stejně a není v něm homofobie, transfobie a všechna možná utlačování. O tom bylo tak krásné číst...
Taky v knihe máme hodně zastoupení různých sexualit, a to mi z té knihy dělá něco víc. Jak jsou si všichni rovni...
Romantika jiskřila už od začátku, a mě TAK bavilo o ni číst

I když to není kniha na pět hvězd, protože mi pátkrát přišlo chování některých postav stupidní, moc doporučuji a jestli na knihou přemýšlíte, doporučuju moc nepřemýšlet a jděte do ní! Myslím, že litovat nebudete!

26.03.2023 4 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Jiné místo
Kateřina Karolová
3,5*/5*

Na začátku bych chtěl poděkovat @albatrosmedia za zaslání knihy v rámci #spoluprace

Tahle kniha byl pro mě celkem výstup z mé čtecí zóny, ale jsem rád, že jsem se do ní pustil!
Jiné místo je takový mystery thriller (i když skoro vůbec thriller ne, ale to mystery je tam důležité) a i trochu detektivka. Popravdě nevím, jak ho popsat.
Taky mě bavilo to, že přilběh byl zasazený do vsetínska.
Největší plus byla pro mě, jak moc čtivá kniha byla. Má opravdu krtké kapitoly (2-5 stránek) a díky tomu rychle utíká.

Příběh mě bavil sledovat, a přemýšlet nad tím, co se stalo v mlze.

Co mě ale zklamalo, byl ten konec. Nechci spoilerovat, takže tady nenapíšu proč, ale mám rád knížky, u kterých mám jistý konec.....
A taky některé situace mi přišly až moc ukrychlené, že bych chtěl je víc popsané.

Ke konci chci říct, že knížka není vůbec špatná, ale víckrát se do ní nepustím a nelíbilo se mi zakonečení.

05.03.2023 3 z 5

Skutečné zločiny po Česku Skutečné zločiny po Česku Miloš Vaněček

Skutečné zločiny po česku
Miloš Vaněček, Radek Galaš
2*/5*

Jako první bych chtěl poděkovat @albatrosmedia za zaslání #readingcopy v rámci #spoluprace ️️️

Na tuhle knížku jsem se strašně těšil, takže když mi byla nabídnuta, jásal jsem radostí. Bohužel ne moc dlouho.
Prvních pár případů mě bavilo, jenže pak to šlo z kopce. Případy byly popisovány až do takových detailů, že mě nudila. Ony jsou sepisovány z archivů, což šlo poznat, protože mi přišlo, jako kdybych četl nějakou odbornou knihu. Kdybych chtěl to, tak bych šáhl asi po něčem jiném....
Taky mě naštvalo, že tak byl i jeden nedořešený případ. To bych v takové knize nečekal, ale potěšený jsem nebyl. Ke konci jsem se do čtení doslova nutil, a kdybych ji neměl na recenzi, nedočetl bych ji.

Abych jenom nekritizoval, tak co se ki líbilo byla rozmanitost. Nejsou tam jenom vraždy, ale i vyšteřování loupeže, zásypu hornického dolu, nebo třeba požáru. Taky bylo zajímavé vyšteřování, protože v té době (kniha obsahuje případy z období začátku až do třičtvrtiny minulého století) nebyly technologie na vyšetřovaní jako dnes. Takže se zjišťoval viník (či viníci) podle toho kdo co viděl, kdo s kým mluvil, kdo kde byl, atd. . A taky bych chtěl vyzdvyhnout tu obrázkovou přilohu na konci. U některých obrázků jsem se i divil, jako tohle v knize mohlo projít?

Ke konci chci říct, že kniha nebyla špatná, ale mně nesedla. Byla asi na mě moc složitá....

27.02.2023 1 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Musím tě zradit
Ruta Sepetys
5*/5*

O téhle knížce (a i autorce) jste slyšeli nejspíš hodně. Vyšlo od ní u nás tuším že pět knih, a všechny sklízí většinou velmi pozitivní kritiku.
Toto bylo mé první setkání s autorčinou tvorbou, a doufám, že ne poslední!!!

Knihu jsem si zamiloval! Příběh se odehrává v Rumunsku v roce 1989, kde panuje diktátorský režim Nicolaea Ceauşesca. A sledujeme cestu sedmnáciletého Cristiana Florescua, který se musí rozhodnout, zda podlehnout režimu tím, že bude režimu donášet na své blízké. Samozřejmě to není lehké rozhodnutí....

Tahle kniha ve mně vyvolala spoustu emocí. Nikdy (a jsem za to neskutečně rád) jsem nemusel v žádném režimu žít, ale i tak autorka vám tak odvypráví atmosféru těch situací, že si přijdete, že jste se ocitli v kůži hlavního hrdiny. Což je znepokojivé, ale také fascinující zároveň. Kniha má navíc krátké kapitoly, díky nimž knihu přečtete za dva dny, a ani nebudete vedět jak.

Dlouho mě kniha takhle nezasáhla, a strašně se těším na autorčinu další tvorbu (prý chce někdy v budoucnu psát i o naší historii, tak doufejme;) ), a knihu doporučuji všemi deseti!!

Za knihu moc děkuji albatrosmedia.cz
Instagram: @book_adam_73

24.01.2023 5 z 5

Vrah je v každém z nás Vrah je v každém z nás Lucie Bechynková

Kniha je psaná formou rozhovoru s elitním kriminalistou Janem Štočkem. Díky tomu se rychle četla, takže jsem ji měl přečtenou asi za dva dny. Jednotlivé případy jsou popisovány drsně, mrazivě a upřímně. Chci upozornit že tohle není rozhodně čtení pro slabší povahy. Někdy se mi i u případu trochu navalovalo.... Ale kniha byla skvělá!!! Jak jsem psal, četla se rychle a dobře, a dostal jsem od ní přesně to, co jsem čekal. Pro milovníky true crime naprosto ideální! 5*/5* Děkuji Albatrosmedia za zaslání knihy na spolupráci

04.01.2023 5 z 5

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

Fantasy událost letošního podzimu.
Tak bych popsal Divokou říši. Skvělé prostředí distopické Budapešti a obecně magický svět. Perfektní a drsná atmosféra ovávaného vězení. Dějová linka byla našlapaná a nenudil jsem se ani na jedné stránce. Postavy a hlavně hlavní hrdinka byly propracované a bavily mě. Top strop česká obálka od talentované Adély Stopky.
Trochu mně vadilo, že ne všechny věci tak byly vysvětleny. Vím, že je to začátek šesti dílné série, takže musí se něco nechat do dalších dílů, ale nemám to rád, když je vysvětleno půlka zápletek, protože do vydání dalšího dílu většinu zapomenu, a to mi přijde jako velká škoda. Ale jinak perfektní!!! Mimochodem ten konec...

06.11.2022 5 z 5

Jenom nestvůra Jenom nestvůra Vanessa Len

Kniha zaujme krásnou obálkou a po prvních stránkách svou čtivostí a fajn postavami. Magický systém se mi zdál zmatený, ale děj hezky utíkal, a dalo se v něm hezky zorientovat. Měl jsem na knihu bohužel moc velká očekávánó z recenzní v zahraničí, které ae úplně nesplnily. Myslím, že kniha je přůměrná, možná lehce nadprůměrná..
Hodnotím 3/5 a za knihu děkuji Albatrosmedia v rámci spolupráce.

24.10.2022 3 z 5

Kladivo na Čaroděje Kladivo na Čaroděje Alex Vigaš

Velké překvapení pro mě!!
Kniha mě vtáhla po padesáti stránkách a přožil jsem se čtení nespočet různých emocí, má krásnou obálku a na prvotinu skvělé!!
Niki jako hrdinka mi sedla a to je pro mě důležité!

1 hvězdičku ztrhávám kvůli stylu psaní. Účelem nejspíš bylo dostat se do hlavy puberťačky, ale pořád je to kniha a ta by měla mít něajkou uroveň co se týče nespisovných výrazů. Byl na mě jak už jsem zmínil moc nespisovný a strašně uspěchaný.....

Ale jinak knihu moc doporučuji:)
4*/5*

11.10.2022

Bouře Bouře Kristina Ohlsson

Toto bylo mé první seznámení s autorkou, a jsem nadšený!! Obecně detektivky nečtu, ale rozhodl jsem vystoupit z mé čtecí zóny. Za reading copy moc děkuju albatrosmedia za zaslání v rámci spolupráce.

Kniha se mi četla velice dobře, a i když má kniha skoro 500 stránek, měl jsem ji přečtenou za skoro týden. Postavy se mi zdály realistické, situace taky a atmosféra celé knihy mě vtáhla do děje a dlouho nepustila.

Detektivní linka byla napínavá, lehká romantika tam také byla a ten konec byl šokující.

Za mě má kniha vše, co by měla mít a já moc doporučuji:)

05.10.2022 5 z 5

To není můj problém To není můj problém Ciara Smyth

Na knize mě bavilo snad úplně všechno! Heavy ale i romantická linka knihy byl skvělá a uvěřitelná. Postavy byly skvělé a nebyly otravné, a miluju vedlejší postavu Kaviho!! Co mě zaujalo hned na první stránce byla čtivost příběhu. Děj měl svižné tempo a nebyl nudný. Obálka je moc pěkná a překlad je také povedený!! Hodnotím velice dobře a dooručuji!!

Za podepsaný výtisk moc děkuji Humbooku a Marky z @endlessbibliophile za zaslání v rámci #spoluprace #humbookblogeri

03.09.2022 4 z 5